Lentelė su užrašu minos Donecko priemiestyje

Grupė Ukrainos karių užmynė ant savo minų, praneša DLR

30
(atnaujinta 11:36 2019.08.22)
Donecko Liaudies Respublikos liaudies milicijos valdybos duomenimis, incidento metu nukentėjo keturi Ukrainos saugumo pajėgų pareigūnai

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Grupė Ukrainos saugumo pajėgų pareigūnų užmynė ant savo minų, bandydama patekti į nepripažintos Donecko Liaudies Respublikos (DLR) teritoriją, praneša RIA Novosti su nuoroda į DLR Liaudies milicijos atstovą.

Pasak jo, trečiadienio vakare priešakiniame gynybos krašte, Kominternovo gyvenvietės, esančios DLR pietuose, rajone, stebėtojai, panaudoję naktinio matymo prietaisus, užfiksavo, kad iš Gnutovo gyvenvietės pusės link DLR teritorijos pajudėjo priešo grupė.

Kaip pranešė DLR Liaudies milicijos atstovas, "kolonos priešakyje ėjęs kovotojas užmynė ant Ukrainos karių įrengtos signalinės minos, kuri visiškai atskleidė diversinę grupę".

"Apimti panikos kovotojai, bandę pargrįžti į savo pozicijas, išėjo už praėjimo minų lauke ribų ir dėl to suveikė kitos, jau kovinės minos, kurias Ukrainos minininkai įrengė netoli savo pozicijų", — pažymėjo Liaudies milicijos atstovas.

DLR Liaudies milicijos valdyba pranešė, kad, remiantis turima informacija, buvo sužeisti keturi saugumo pajėgų pareigūnai.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

Kijevas ne kartą apkaltino Maskvą kišimusi į Ukrainos reikalus, visų pirma nepripažintų DLR ir LLR palaikymu.

Rusija neigia kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

30
Tegai:
Donecko liaudies respublika, Ukraina
Dar šia tema
Girtas Ukrainos kariuomenės padalinio vadas sušaudė savo kareivius Donbase
Girti Ukrainos kariai Donbase sumušė vadą dėl premijos
Ukrainos kariai netyčia sunaikino savo pajėgų pozicijas Donbase
DLR: trys Ukrainos kariai nuskendo NATO instruktorių akivaizdoje
Zelenskis papasakojo apie rusų kalbos ateitį Donbase
Donecke nugriaudėjo trys sprogimai