Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

Makronas: ES ruošiasi visiems "Brexit" scenarijams

19
(atnaujinta 17:20 2019.08.22)
Pasak Prancūzijos prezidento, tik Jungtinės Karalystės gali pasirinkti savo likimą, išėjimo iš ES kelią

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Europos Sąjunga ruošiasi visiems scenarijams, įskaitant "Brexit" be susitarimo, tačiau tai nėra ES pasirinkimas, cituoja Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono žodžius RIA Novosti prieš jo susitikimą su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Borisu Džonsonu Paryžiuje.

"Tik Didžioji Britanija, mūsų draugė ir sąjungininkė, gali pasirinkti savo likimą, išėjimo iš Europos Sąjungos kelią ir pagrindą, kurį ji nori sukurti kartu su Europa. Kas liečia mus, mes ruošiamės visiems scenarijams, įskaitant pasitraukimą be susitarimo spalio 31 dieną, jei bus pasirinktas šis scenarijus", — teigė Makronas.

Akcija prieš Brexit Londone, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Pasak jo, "tai ne ES pasirinkimas, o mūsų bendra atsakomybė prieš savo bendrapiliečius, mūsų teritorijas, mūsų įmones būti pasirengusiems [bet kuriam variantui — red.]".

2016 metais buvo surengtas referendumas dėl JK narystės ES. Karalystės pasitraukimui iš Europos Sąjungos pritarė 51,8 proc. britų, prieš pasisakė 48,2 proc.

Iš pradžių "skyrybos" buvo numatytos 2019 metų kovo 29 dieną, tačiau Britanijos Parlamentas nuolat atmesdavo Vyriausybės siūlytą susitarimą su Briuseliu. Nepavykusio "Brexit" fone Tereza Mei buvo priversta atsistatydinti iš ministrės pirmininkės pareigų.

Visos ES šalys bando "sušvelninti" "Brexit" pasekmes savo piliečiams ir ekonomikai. Lietuvos Vyriausybė priėmė pakeitimus, susijusius su Lietuvos ir Jungtinės Karalystės piliečių socialine apsauga, mokesčiais ir gyvenimo bei studijų sąlygomis.

19
Tegai:
ES, Brexit, Emanuelis Makronas
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (104)
Dar šia tema
Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu
Politologas įvertino Džonsono galimybes primesti ES savo "Brexit" sąlygas
Trampas su Džonsonu aptarė "Brexit"