JAV karinė technika,  archyvinė nuotrauka

Politologas: Vokietijai naudingiau išlaikyti svetimą armiją nei savo

36
(atnaujinta 17:42 2019.08.22)
Pasak politologo, kiekviena valstybė yra susirūpinusi dėl savo saugumo, tačiau Vokietijos Federacinei Respublikai gali būti patogiau, kai jos teritorijoje yra amerikiečių kariuomenė

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Vokietija išleidžia šimtus milijonų eurų amerikiečių kariuomenės, esančios jos teritorijoje, išlaikymui, pranešė "ARD" televizijos kanalas.

Pabrėžiama, kad per septynerius metus buvo skirta daugiau nei 240 milijonų eurų. Lėšos taip pat buvo išleistos buvusių darbuotojų pensijoms ir žemės bei pastatų naudojimui. Be to, 2012–2019 metais Vokietijos vyriausybė skyrė 480 mln. eurų karinių objektų statybai NATO partneriams, kurie "beveik visiškai" buvo išleisti JAV.

Interviu Sputnik radijui politologas Jurijus Svetovas pažymėjo, kad Vokietijai gali būti naudingiau išlaikyti užsienio kariuomenę nei jos pačios.

"Be to, ten nuolat kalbama, kad vokiečių jaunimas nenori tarnauti armijoje. Diskusijų tema visą laiką yra ta, kiek efektyvios, pavyzdžiui, vokiečių tankų pajėgos ar aviacija. Čia susieta daugybė santykių, apie kuriuos negalima tvirtai pasakyti, kodėl taip nutinka", — pasakė jis.

Svetovas taip pat pabrėžė, kad klausimas gali kilti ne tiek dėl pinigų, kiek dėl Vokietijos padėties šiuolaikiniame pasaulyje po Antrojo pasaulinio karo, nes nežinoma, kokie vyriausybės susitarimai buvo pasirašyti tarp Vokietijos ir JAV.

Anksčiau televizijos kanalas "ARD", cituodamas JAV ambasadorių Vokietijoje Ričardą Grenelį, pranešė, kad JAV gali perkelti dalį savo kariuomenės iš Vokietijos į Lenkiją dėl to, kad Vokietija dar nepadidino gynybos išlaidų iki 2% BVP.

Savo ruožtu JAV ambasadorė Lenkijoje Žoržeta Mosbacher (Georgette Mosbacher) Twitter'yje parašė, kad Lenkija vykdo savo įsipareigojimus NATO dėl gynybos išlaidų, tačiau Vokietija to nedaro. Ji pareiškė, kad "būtų sveikintina, jei Amerikos kariuomenės būriai iš Vokietijos atvyktų į Lenkiją".

Tuo tarpu pirmadienį Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius interviu "Rzeczpospolita" teigė, kad Lenkija nepalaiko galimo Amerikos kariuomenės pajėgų perkėlimo iš Vokietijos į jos teritoriją. Anot jo, amerikiečių kariuomenė Vokietijoje "taip pat tarnauja Lenkijos saugumui" ir "yra rezerve" tam atvejui, "jei Lenkija būtų užpulta Rusijos".

Šiuo metu Vokietijoje dislokuota 35 tūkst. JAV karių, taip pat 17 tūkst. Amerikos piliečių, kurie dirba amerikiečių karinėse bazėse šalyje. Čia dirba 12 tūkst. žmonių, turinčių Vokietijos pilietybę.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik
NATO: plėtros istorija
36
Tegai:
JAV kariuomenė, kariuomenė, politologas, JAV, Vokietija
Dar šia tema
Vokietijos užsienio reikalų ministras: Vokietija pasisako prieš "kietąjį Brexit"
Stoltenbergas teigė, jog NATO nežadėjo Rusijai, kad nesiplės
JAV treniravosi greitai perkelti naikintuvus F-35 į Baltijos šalis ir Lenkiją
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo
Kelių policija, archyvinė nuotrauka

Cigarečių kontrabandininko automobilį sustabdė "ežys"

(atnaujinta 09:29 2020.10.23)
Pareigūnai ilgą laiką vijosi pažeidėjus. Jų automobilyje rastos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Kalvarijos savivaldybėje policija sustabdė kontrabandininko automobilį su maždaug 78 tūkstančių eurų vertės kroviniu, pranešė Lietuvos policija.

Ketvirtadienį apie 19:10 kelyje Kalvarija–Vištytis, stabdomas nestojo automobilis "Škoda Superb", vairuojamas vyro (g. 1978 m.).

Persekiojamas policijos pareigūnų, Jurgežerių kaime, panaudojus priverstinę automobilių stabdymo priemonę ("ežį") buvo sustabdytas.

Automobilyje rastos ir paimtos 49 dėžės neteisėtai gabenamų akcizais apmokestinamų prekių (cigarečių), kurių vertė – apie 78 tūkst. eurų. Be to, automobilio persekiojimo metu buvo apgadinta tarnybinė transporto priemonė.

Įtariamasis bei krovinį lydėję asmenys uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
pareigūnai, kontrabandininkai, policija
Dar šia tema
Policijos pareigūnai miške pasiklydusio vyro ieškojo ilgiau nei parą
Šalčininkų rajone nežinomi asmenys pateko į namus, apsimetę policininkais
Vilniaus rajone policijos pareigūnai paleido šūvius į nestojusį automobilį