Gdynios miestas Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

Restorano savininkas įžeidė ukrainiečius, vartodamas Trečiojo Reicho terminus

62
(atnaujinta 14:34 2019.08.23)
Miesto valdžia pasmerkė privačios įstaigos savininko poelgį

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Lenkijos Gdynės mieste žuvies restorano savininkas atsisakė samdyti ukrainiečius, praneša vietinis laikraštis "Gazeta Wyborcza".

Skandalas kilo Facebook, kur įstaigos savininkas paskelbė ieškantis naujo virtuvės šefo. Vyras taip pat aiškiai apibrėžė, ko nenorėtų samdyti.

"Dėmesio. Jokių ukrainiečių ir į juos panašių", — rašė jis.

Vartotojai pasipiktino ksenofobiniu pranešimo pobūdžiu, atsakydami į tai, kad restorano savininkas vėl įžeidė ukrainiečius, šį kartą vartodamas nacių terminus.

Gdynės miesto, kuriame įsikūręs restoranas, meras Voicechas Ščurekas pasmerkė privačios įstaigos vadovybės elgesį.

"Tokie žodžiai neturi teisės būti ištarti mūsų viešojoje erdvėje, ypač tokiame atvirame ir moderniame mieste kaip Gdynė", — sakė jis spaudai.

Pasak leidinio, pokalbiui su žurnalistais Ščurekas specialiai pasirinko kavinę su ukrainietiška virtuve, kurią taip pat valdo Gdynėje gyvenantis ukrainietis.

Kaip pabrėžiama straipsnyje, miesto prokuratūra ištirs šį įvykį.

Ukrainiečiai, atvykę į Lenkiją užsidirbti pinigų, vietinių darbdavių dažnai diskriminuojami ir įžeidinėjami.

Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad lenkų ūkininkas iškėlė skandalą ir negražiai kalbėjo su darbuotojais iš Ukrainos, o vėliau visiškai pratrūko ir fiziškai užpuolė vieną iš darbuotojų.

Skandalo metu vyras nevengė įžeidžiamų žodžių ir pasiūlė Ukrainos migrantams grįžti į tėvynę.

Dėl sunkios ekonominės padėties šalyje ukrainiečiai yra priversti įsidarbinti Europos šalyse. Ypač daug Ukrainos migrantų yra Lenkijoje.

Darbo sąlygos ukrainiečiams dažnai yra labai prastos, jie gyvena net ir be minimalių patogumų, algas vėluojama išmokėti arba visai nemokama.

62
Tegai:
darbas, ukrainiečiai, Lenkija
Dar šia tema
Baltarusis, rusas ir trys ukrainiečiai negalėjo įvažiuoti į Latviją
Kijeve paaiškinta, kodėl ukrainiečiai skursta
Bendrija nepamatuosi. Kaip ukrainiečiai "pranoko" rusus Lietuvoje
Sputnik V vakcina

Suomija paskelbė, kad trūksta pajėgumų "Sputnik V" gamybai

(atnaujinta 10:48 2021.03.05)
Paskelbta, kad Rusija yra pasirengusi, jei Suomija būtų suinteresuota, suteikti reikiamas technologijas ir naujoves, kad būtų galima pradėti vakcinų gamybą Suomijoje

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Suomija gali gauti rusišką technologiją vakcinos nuo koronaviruso gamybai, tačiau šalyje nėra tinkamos pramoninės gamybos, sakė Hanna Nohynek, Nacionalinio sveikatos ir socialinės raidos instituto Užkrečiamųjų ligų prevencijos ir imunizacijos skyriaus vyriausioji gydytoja (THL), sakė RIA Novosti.

Vakar Suomijos iniciatyva buvusi prezidentė Tarja Halonen telefonu kalbėjosi su Rusijos Federacijos tarybos pirmininke Valentina Matvijenko, buvo paskelbta, kad Rusija yra pasirengusi, jei Suomija būtų suinteresuota, suteikti reikiamas technologijas ir naujoves, kad būtų galima pradėti vakcinų gamybą Suomijoje.

"Suomija turi patirties kuriant ir gaminant vakcinas pagal adenovirusinius vektorius, tačiau būtina sukurti didelio masto gamybos įrenginius, kurie atitiktų tinkamą gamybos praktiką", — sakė specialistė.

Tinkama gamybos praktika — taisyklės, nustatančios medicininių vaistų gamybos organizavimo ir kokybės kontrolės reikalavimus.

Halonen, priklausanti PSO Europos regiono biuro kovos su COVID-19 grupei, vėliau komentare MTV3 sakė, kad kreipėsi į Matvijenko organizacijos prašymu dėl vakcinų licencijavimo.

"Padėkojau už informaciją ir pasakiau, kad neturiu įgaliojimų ką nors apie tai pasakyti, išskyrus tai, kad aš ją perduosiu vyriausybei", — sakė buvusi prezidentė.

Mokslinis žurnalas "The Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, kuriais patvirtinamas aukštas vakcinos efektyvumas ir saugumas.

III fazės klinikinių tyrimų metu "Sputnik V" veiksmingumas, imunogeniškumas ir saugumas siekė 91,6 %. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. "Sputnik V" buvo patvirtinta naudoti daugiau nei 30 šalių.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Suomija, Rusija, Sputnik V
Koronaviruso vakcina Moderna

Amerikos gydytojai nustatė "Modernos" vakcinos šalutinį poveikį odai

(atnaujinta 10:11 2021.03.05)
Pažymima, kad vidutiniškai reakcija atsiranda aštuntą dieną po pirmosios injekcijos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. "Modernos" vakcina nuo koronaviruso gali sukelti odos uždegimą ir bėrimus praėjus daugiau nei dešimčiai dienų po pirmosios vakcinacijos, teigė mokslininkai laiške, paskelbtame "New England Journal of Medicine".

"Mes pranešame apie 12 pacientų, kuriems būdingos panašios reakcijos, atsiradusios šalia injekcijos vietos, kai vietiniai ir sisteminiai simptomai, susiję su vakcinacija, visiškai išnyksta", — sakoma Amerikos medicinos komandos pranešime.

Pažymima, kad vidutiniškai bėrimai atsiranda aštuntą dieną po pirmosios injekcijos, iš viso reakcija pasireiškė nuo 4 iki 11 dienų.

Žurnalo svetainėje paskelbta lentelė, kurioje pateikiamos visų 12 pacientų, kuriems nustatyta reakcija, paveiktų zonų nuotraukos.

Nepaisant iškilusių problemų, gydytojai įtikino pacientus pasiskiepyti antrąja doze ir užbaigti imunizaciją. Po antrosios vakcinacijos tik trys žmonės patyrė tokio pat intensyvumo odos uždegimą, dar trims pasireiškė lengvesnė reakcija, likusiems po antrojo skiepo simptomai nepasireiškė.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcina, Amerika
Pinigai

Užimtumo tarnyba sukūrė socialinės paramos kortelę ieškantiems darbo

(atnaujinta 09:56 2021.03.05)
Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Užimtumo tarnyba (UŽT) sukūrė Socialinės pagalbos žemėlapį, kuris padės darbo ieškantiems asmenims, kuriems reikalinga kompleksinė pagalba, praneša UŽT.

"Šį informacijos žemėlapį pirmiausia kūrėme galvodami apie Užimtumo tarnybos klientus, kuriems vien tik darbo pasiūlymas dažniausiai neužtikrina sklandaus grįžimo į darbo rinką — jiems būtina įvairialypė pagalba. Šiame žemėlapyje kaupiama informacija apie socialinės pagalbos tiekėjus norime pasidalinti su visais jos ieškančiaisiais, todėl projektas jau prieinamas viešai, mūsų interneto svetainėje", — teigė Užimtumo tarnybos Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Indrė Sevostjanova.

Pažymima, kad tapti naujai startavusio projekto partneriais kviečiamos socialinę pagalbą teikiančios organizacijos. 

Teigiama, kad socialinės pagalbos žemėlapis prieinamas internete be registracijos, o juo naudotis lengva ir patogu.

Tuo pačiu, pasirinkus savivaldybę, pateikiama informacija, kokios organizacijos teikia socialinę pagalbą jos teritorijoje.

"Pažymėjus konkrečios paslaugos tipą, galima sužinoti, kur arčiausiai veikia organizacijos, galinčios padėti. Dar daugiau: pagal norimą raktinį žodį pateikiamos visos atitinkamoje srityje dirbančios organizacijos, o ieškant specifinei grupei teikiamų paslaugų — pavyzdžiui, asmenims su negalia, grįžusiems iš įkalinimo įstaigos ar kita — įdiegti detalios paieškos filtrai", — teigiama pranešime.

Socialinės pagalbos žemėlapis sukurtas įgyvendinant atvejo vadybos modelį, kuriame reikalingos koordinuotos, integruotos paslaugos, skirtos kompleksinių problemų turinčių asmenų pagalbai.

Tegai:
darbas, socialinė parama, Užimtumo tarnyba