RIA Novosti Ukraina vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis

Višinskis: išlaisvinimas kol kas sukelia daugiau emocijų nei žodžių

12
(atnaujinta 16:50 2019.08.29)
Pasak jo, net kameros draugai ir įkalinimo įstaigos darbuotojai suprato, kad jokioje civilizuotoje šalyje žurnalistas negali būti areštuotas už savo veiklą

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Interviu Sputnik Baltarusija "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis papasakojo apie pirmąsias namuose praleistas dienas po to, kai buvo paleistas iš arešto.

"Viskas gerai dėl to, kad ši naktis smarkiai skiriasi nuo daugelio ankstesnių, nes aš buvau namuose ir buvau laisvėje. Tai jausmai, kuriuos sunku išreikšti žodžiais. Kol kas emocijų daugiau nei žodžių", ― sakė Višinskis.

Žurnalistas papasakojo, kad pirmas dalykas, kurį jis padarė grįžęs namo, "šiek tiek apsitvarkė ir ėmėsi kasdienių reikalų".

"Pažiūrėjau, kas yra šaldytuve, patikrinau, kas su vandeniu ir elektra, iš naujo pradėjau pažinti internetą ir telefoną, nes per pastaruosius metus praradau kai kuriuos įgūdžius", ― pridūrė Višinskis.

Žurnalistas pažymėjo, kad arešto metu kameros draugai ir įkalinimo įstaigos darbuotojai su juo elgėsi labai pagarbiai. Višinskis pabrėžė, kad jie suprato, jog jokioje pasaulio valstybėje negalima suimti žurnalisto už jo veiklą.

Višinskis taip pat pabrėžė, kad pastaruoju metu nebuvo atliktas rimtas fizinis patikrinimas, tačiau jaučiasi gerai. Jis pridūrė, kad jam nereikia skubios medicinos pagalbos, tačiau artimiausiu metu planuoja atlikti medicininę apžiūrą.

Višinskis teigė, kad kiekviena palaikymo akcija jam turėjo didelę reikšmę. Jis pridūrė, kad tokiomis aplinkybėmis gyvenančiam žmogui labai svarbu jausti kolegų palaikymą.

© Sputnik / Стрингер
Teismas paleido Kirilą Vyšinskį

"Didelis ačiū kolegoms, draugams, politikams, visuomenės veikėjams ir visiems tiems, kurie po mano sulaikymo kalbėjo apie žmogaus suėmimo ir kalinimo už profesinę veiklą nepriimtinumą. Man apie tai kalbėti yra sunku, nes visa tai prisimenant, sukyla didžiulis gumulas gerklėje", ― teigė žurnalistas.

Kijevo apeliacinis teismas trečiadienį nusprendė paleisti Višinskį iš įkalinimo įstaigos. Kardomoji priemonė buvo pakeista į asmeninę prievolę. Žurnalistas bus įpareigotas atvykti į teismą ar pas tyrėją pagal pareikalavimą, pranešti apie gyvenamosios ar darbo vietos pasikeitimą, taip pat susilaikyti nuo bendravimo su liudytojais. Jis buvo paleistas teismo salėje. Kitas bylos nagrinėjimas vyks rugsėjo 16 dieną. Višinskis buvo įkalintas daugiau nei 400 dienų.

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas praėjusių metų gegužę netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir DLR bei LLR palaikymu.

12
Tegai:
areštas, Kirilas Višinskis
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (59)
Dar šia tema
Zacharova: Višinskio byloje turi būti padėtas taškas