Kalėjimas

JAV nekalta moteris, kalėjusi 35 metus, gavo tris milijonus dolerių

63
(atnaujinta 19:18 2019.08.30)
Be to, moteris ketina reikalauti papildomos kompensacijos iš valdžios institucijų ir buvusių teisėsaugos pareigūnų, kurie tuo metu, kai ji buvo gydoma psichiatrijos ligoninėje, privertė ją duoti melagingus parodymus, kad ji neva padarė nusikaltimą

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. JAV Nevados valstijos gyventoja teismo nutartimi gavo trijų milijonų dolerių kompensaciją už tai, kad praleido kalėjime 35 metus už nusikaltimą, kurio nepadarė, praneša "Daily Mail".

Kalėjimo pastatas Mariupolio oro uosto teritorijoje, archyvinė nuotrauka
© Photo : предоставлено Василием Прозоровым

1980 metais 29-erių metų Cathy Woods buvo nuteista 35 metams kalėjimo už 19-metės studentės Michelle Mitchell nužudymą. Pats nusikaltimas buvo įvykdytas 1976 metais. Netrukus Nevados aukščiausiasis teismas panaikino nuosprendį, tačiau 1984 metais moteris buvo nuteista dar kartą. Bylą nagrinėjusios aukštesnės instancijos bausmę paliko galioti.

Woods nekaltumas buvo nustatytas ištyrus daiktinius įrodymus, naudojant šiuolaikinę DNR analizės technologiją, kurios 1976 metais, tyrimo metu, dar nebuvo.

Tikrasis žudikas buvo serijinis maniakas Rodnis Holbaueris, kuris išžagino ir nužudė dar penkias moteris. 2018 metais jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Anot advokato, Woods taip pat ketina reikalauti papildomos kompensacijos iš Reno miesto valdžios institucijų ir buvusių teisėsaugos pareigūnų, kurie 1979 metais Luizianoje tuo metu, kai moteris buvo gydoma psichiatrijos ligoninėje, privertė ją duoti melagingus parodymus, kad neva ji padarė nusikaltimą.

Anksčiau pranešta, kad Mičigano valstijos valdžia sumokės pusantro milijono dolerių nekaltam amerikiečiui Ričardui Filipsui, kuris kalėjo 46 metus.

63
Tegai:
kalėjimas, JAV
Dar šia tema
Britanijoje už ketvirtadalį milijonų eurų parduodamas raganų kalėjimas
Latvijoje ketinama statyti kalėjimą, kuris "taps pavyzdžiu visai Europai"
CŽV kalėjimas — neišplaunama dėmė ant Lietuvos munduro
Buvę Mariupolio kaliniai papasakojo apie slapto SBU kalėjimo siaubus
Žmogus oro uoste

Estijos pasienio postuose ketinama įdiegti automatinę veido atpažinimo sistemą

(atnaujinta 13:32 2020.07.15)
Estijos vidaus reikalų ministerija rengia veido atpažinimo sistemos ir automatinių sienų kontrolės vartų tiekimo konkursą

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Veido atpažinimo sistema bus skirta trečiųjų šalių piliečiams atpažinti, pranešė portalas "ERR.ee".

Tokia sistema automatiškai nuskaito žmogaus veidą ir palygina jį su visos Europos duomenų baze. Pasak Estijos vidaus reikalų ministerijos Informacinių technologijų ir pasienio tarnybų plėtros departamento vedėjo Rometo Saaliste, ši sistema padidins pasieniečių darbo efektyvumą.

"Pasieniečiai gaus papildomą įrankį, kuriame automatinė sistema padės atpažinti asmenį. Visos sistemos tikslas — padaryti procesą patikimesnį", — aiškino jis.

Nauji automatiniai sienos kontrolės vartai automatiškai patikrins asmens veidą ir asmens dokumentą. Anot jo, toks sprendimas paspartins ES piliečių sienos kirtimą.

"Europos Sąjungos piliečiams sienos kirtimas bus neabejotinai lengvesnis. Šie automatiniai vartai padidina pralaidumą", — sakė jis.

Šiuo metu nežinoma, kada tiksliai naujos technologijos bus įdiegtos sienos perėjimo punktuose.

Tegai:
kontrolė, pasienis, Estija
Dar šia tema
Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos partnerystė garantuoja, kad Baltijos šalys nebus ES sala
Lietuva ir Estija susitarė susivienyti siekdamos didesnio finansavimo iš ES
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas teigia, kad ES buvo sukurta siekiant naudos JAV

(atnaujinta 13:09 2020.07.15)
Kita vertus, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas nenurodė konkrečių jo poziciją patvirtinančių pavyzdžių

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Europos Sąjunga buvo sukurta siekiant naudos iš JAV, praneša RIA Novosti.

"Nepamirškite, mes konkuruojame su Kinija ir daugeliu kitų pasaulio šalių. Mes patiriame milžiniškas ekonomines lenktynes ​​su kitomis šalimis, įskaitant Europą, kuri niekada su mumis nesielgė deramai", — sakė Trampas spaudos konferencijoje Baltuosiuose rūmuose.

"Europos Sąjunga buvo sukurta siekiant naudos iš JAV, ji buvo sudaryta siekiant pasinaudoti JAV, aš tai žinau", — sakė Amerikos vadovas.

Kita vertus, JAV prezidentas nenurodė konkrečių jo poziciją patvirtinančių pavyzdžių.

Valdant Trampui, JAV įsitraukė į prekybos karą ne tik su Kinija, bet ir su ES šalimis. Praėjusią savaitę JAV paskelbė, kad 2021 metų sausio 6 dieną bus įvesti 25 procentų muitai prekėms iš Prancūzijos, kurių suma siekia 1,3 milijardo dolerių.

Vašingtonas nusprendė įvesti muitus reaguodamas į vadinamąjį skaitmeninį mokestį — Prancūzijos įstatymą dėl didžiausių skaitmeninių kompanijų, tokių kaip "Amazon", "Apple", "Facebook" ir "Google", paslaugų mokesčių. Šis įstatymas sukėlė didelę JAV kritiką.

Tegai:
ES, JAV, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Vokietija atsakė JAV apie sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę