Viešbučio numeris, archyvinė nuotrauka

Ekspertas paaiškino, kaip viešbučiuose sudaromos "viskas įskaičiuota" kainos

31
(atnaujinta 21:50 2019.08.31)
Pasak eksperto, įvairių šalių turistai maisto ir alkoholio vartojimo atžvilgiu turi savo ypatybes

VILNIUS, rugpjūčio 31 — Sputnik. Egzistuoja tam tikros formulės, reikalingos, norint apskaičiuoti reikiamą produktų skaičių ir apgyvendinimo kainas vienam asmeniui "viskas įskaičiuota" viešbutyje, atsižvelgiant į įvairių šalių turistų aptarnavimo patirtį, RIA Novosti pasakojo Rusijos restoranų ir viešbučių federacijos viceprezidentas Vadimas Prasovas.

Anksčiau Rusijos kelionių organizatorių asociacija (ATOP) pranešė, kad Sidės ir Alanijos kurortuose dirbantys turkų prekybininkai paprašė valdžios institucijų pakeisti "viskas įskaičiuota" sistemos viešbučiuose standartus. Laiške Turkijos turizmo ir kultūros ministerijai jie primena, kad šalis pradėjo orientuotis į "kokybišką" turistą, kuris gali išleisti mažiausiai 1 000 tūkst. dolerių per savo viešnagę. Anot iniciatyvos autorių, "viskas įskaičiuota" "žudo" jų verslą. Jie pasiūlė nustatyti sritis, kuriose tokiu formatu veikiantys viešbučiai nepakenktų kitiems verslininkams.

Anksčiau Prasovas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad "viskas įskaičiuota" viešbučių sistemos ekonominis modelis neveikia efektyviai visur, ypač Turkijos Antalijos pakrantėse, nes iš pradžių ši teritorija buvo skirta didžiuliams turistų srautams priimti.

Pasak Prasovo, turistai iš įvairių šalių maisto ir alkoholio vartojimo atžvilgiu turi savo ypatybių. Yra tam tikros formulės, leidžiančios protingai apskaičiuoti reikiamą produktų skaičių "viskas įskaičiuota" viešbutyje vidutines pajamas gaunančiam žmogui.

"Taigi, jei imtume 4 asmenų šeimą, galima manyti, kad vaikai iki 16 metų nevartos alkoholio, vartos tik jų tėvai. Be to, galima numatyti, kad vyras gers daugiau nei moteris ir pirks stipresnius gėrimus nei žmona. Tuomet jie nustato, kiek vidutiniškai normalus žmogus gali išgerti stipraus alkoholio, kad neišgriūtų paplūdimyje dėl sveikatos problemų ar nesulauktų žmonos priekaištų dėl to, kad yra "ne tokios formos, kokios ji norėtų", — situaciją pakomentavo jis.

Ekspertas atkreipė dėmesį į tai, kad, atsižvelgiant į daugelį sąlygų, galima pritaikyti tam tikrą modelį, kaip apskaičiuoti maisto ir gėrimų suvartojimą vienam viešbučio svečiui, o pasitelkę papildomą koeficientą, gautą iš įvairių šalių turistų aptarnavimo patirties, galima prisitaikyti prie tam tikros svečių sudėties tam tikru laikotarpiu.

"Pavyzdžiui, svečiai iš musulmoniškų šalių beveik nevartoja alkoholio, ko negalima pasakyti apie europiečius. Remiantis tuo, galiausiai išvedamos vidutinės kiekvieno turisto nominalios išlaidos. Iš šio skaičiaus, atsižvelgiant į visas paklaidas, apskaičiuojama nakvynės kaina viešbutyje, kuriame viskas įskaičiuota. Turintys tam tikros patirties ir turėdami statistiką, viešbučiai gali išvesti formulę, kaip apskaičiuoti svečių iš skirtingų šalių produktų suvartojimą", — teigė Prasovas.

31
Tegai:
sistema "viskas įskaičiuota", kainos, viešbutis, ekspertas
Dar šia tema
Beveik pusė Lietuvos gyventojų tikisi, kad kils nekilnojamojo turto vertė
Kiek kainuoja išleisti vaiką į mokyklą
Lietuvos Seimas saldumynams išleis daugiau nei šimtą tūkstančių eurų
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasirašė įsaką dėl pataisų į Rusijos Konstituciją įtraukimo

(atnaujinta 20:49 2020.07.03)
Balsavimas dėl pagrindinio įstatymo pakeitimų vyko birželio 25 – liepos 1 dienomis. Už jų priėmimą balsavo beveik 58 milijonai rusų

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką dėl pataisų į šalies Konstituciją įtraukimo, pataisas palaikė daugiau nei trys ketvirtadaliai Rusijos rinkėjų, balsuodami visos Rusijos mastu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kremliaus spaudos tarnyba.

Šiais metais Putinas pranešime Federalinei asamblėjai pasiūlė įtraukti į šalies pagrindinį įstatymą keletą pataisų. Vėliau pasiūlymus parengė specialiai sudaryta darbo grupė, po to prezidentas pristatė atitinkamą įstatymo projektą svarstyti Valstybės Dūmoje.

Kovo 11 dieną Žemieji parlamento rūmai galutiniame svarstyme priėmė prezidento įstatymo projektą. Tą pačią dieną dokumentą patvirtino Federacijos taryba, po to jį parėmė visų Rusijos Federacijos regionų įstatymų leidybos asamblėjos. Putinas kovo 14 dieną pasirašė įstatymą dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pakeitimų. Tuo pat metu prezidentas ne kartą pabrėžė, kad pakeitimai įsigalios tik tuo atveju, jei jiems bus pritatra visos šalies balsavime.

Balsavimas dėl pagrindinio įstatymo pakeitimų vyko birželio 25 – liepos 1 dienomis. Po 100 procentų protokolų apdorojimo, bendras rinkėjų aktyvumas siekė 67,97 procento. Už pakeitimų priėmimą balsavo 77,92 proc. (beveik 58 mln. rusų), prieš — 21,27 proc. (apie 16 mln. žmonių).

Tegai:
Konstitucija, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Balsavimas dėl Rusijos Konstitucijos pataisų: kaip jis vyko kaimyninėse šalyse
Pasirodė vaizdo įrašas apie tai, kaip Putinas balsavo dėl Konstitucijos pataisų
Danske Bank

Estija kreipėsi į JAV teisininkus pagalbos pinigų plovimo byloje

(atnaujinta 19:06 2020.07.03)
Kalbama apie skandalą, susijusį su "Danske Bank" ir "Swedbank" filialų veikla. Talinas pareiškė apie siekį išspręsti bylą

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Estija pasirašė teisinės pagalbos susitarimą su Amerikos advokatų kontora "Freeh Sporkin & Sullivan LLP", kuri Estijos vyriausybę konsultuos atliekant tyrimą, kurį vykdo JAV valdžios institucijos, dėl Danijos "Danske Bank" ir Švedijos "Swedbank" galimo pinigų plovimo, penktadienį pranešė Estijos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

"Pastaraisiais metais Estijos reputacija smarkiai nukentėjo dėl kelių tarptautinio masto pinigų plovimo atvejų. Kaip žinome, skirtingose ​​šalyse buvo pradėti tyrimai dėl Estijoje dirbančių bankų kovos su pinigų plovimu reikalavimų pažeidimų. Estijai labai svarbu, kad šie sunkūs atvejai būtų išsamiai ištirti, kad kuo geriau išsiaiškintume, kas iš tikrųjų įvyko praeityje", — spaudos tarnyba cituoja finansų ministro Marto Helmės žodžius.

Finansų ministerijos vadovas pažymėjo valstybės bendradarbiavimo su Amerikos tardymo institucijomis svarbą.

"Jei atlikus tyrimus bankams bus paskirtos baudos, valstybė dalyvaus paskirstant baudas. Šiame procese mes esame nukentėjusioji šalis. Todėl labai svarbu, kad JAV turėtume labai stiprų ir patyrusį partnerį", — RIA Novosti cituoja Helmės pareiškimą.

2018 metais Danijos "Danske Bank" Estijos filialas atsidūrė skandalo dėl įtarimų pinigų plovimu centre. Šie įtarimai tiriami Estijoje, Danijoje, Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir JAV. Kaltinamojo nuosprendžio paskelbimo atveju, pažeidėjui gresia iki šešių milijardų eurų bauda.

Remiantis paties banko atliktu tyrimu, per 2007–2015 metų laikotarpį per šio banko Estijos skyrių buvo pervesta iki 234 milijardų įtartinos kilmės JAV dolerių, kurių didžiąją dalį neteisėtai gaudavo klientai iš Rusijos, taip pat Didžiosios Britanijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir kitų šalių.

Be "Danske Bank", su pinigų plovimu per Estijos skyrių gali būti susijęs ir švedų "Swedbank". Jo veikla taip pat tiriama JAV. Kaip anksčiau pranešė Švedijos televizijos kanalas "SVT", per sąskaitas šiame banke, kurios buvo atidarytos 2007–2015 metais, galėjo būti perversta mažiausiai 3,8 milijardo eurų įtartinų pinigų.

Tegai:
pinigų plovimas, Estija, Danske Bank
Pienas

Sprogusis mišinys: produktai, kurių negalima vartoti su pienu

(atnaujinta 19:22 2020.07.03)
Įdomu, kad produktų deriniai, kurie gali pakenkti žmogaus organizmui, yra žinomi visiems nuo vaikystės

Šiandien beveik nėra tokio produkto, kuris keltų tiek klausimų, kiek pienas. Garsūs dietologai seniai susiskirstė į dvi stovyklas: vieni tvirtina, kad su amžiumi mažėja žmogaus organizmo gebėjimas įsisavinti laktozę, kiti tvirtina, kad pienas, kuriame gausu baltymų, yra nepakeičiamas produktas mitybos racione, o augalinės kilmės produktų pasirinkimas — pagrindinė šiuolaikinių žmonių klaida .

Nepaisant nuomonių nesutarimo, abi pusės sutaria, kad yra tam tikrų maisto produktų sąrašas, kurių nereikėtų maišyti su pienu, jei norite išsaugoti savo sveikatą ir sėkmingai užbaigti savo dietą. Įdomu tai, kad į šią kategoriją įeina kombinacijos, pažįstami visiems nuo vaikystės.

"Sprogusio mišinio" įprastų rūšių sąrašas

 • Pienas ir kava. Šis derinys galima pavadinti sąlyginiu trigeriu, nors specialistai teigia, kad veikiant baltymams kofeino poveikis neutralizuojamas. Paprasčiau tariant, jei norite įgauti žvalumo kavos puodeliu, geriau nepilti į ją pieno, kitaip rizikuojate sulaukti priešingo mieguistumo efekto.
  Бариста делает кофе в кафе
  © Depositphotos / AllaSerebrina
  Kava su pienu
 • Pienas ir žalioji arbata. Ta pati istorija yra su garsiausiu antioksidantu, kurio poveikis smarkiai sumažėja veikiant pienui. Dar vienas tokio "mišinio" trūkumas —gėrimo gebėjimo išplėsti kraujagysles sumažėjimas.
 • Pienas ir jūros gėrybės. Makaronų pasta su grietininiu padažu ir jūros gėrybės ar žuvys yra dar vienas mėgstamas gurmanų derinys, kuris gali sukelti diskomfortą virškinamajame trakte. Problema ta, kad kai du baltymai susiduria, organizmas yra per daug prisotintas baltymų ir gali tiesiog nesugebėti susidoroti su tokiu krūviu.
  Молочные и морепродукты
  © Depositphotos / belchonock
  Pienas ir jūros gėrybės
 • Pienas ir kiaušiniai. Dar vienas netikėtas "baltymų smūgio" variantas — pienas kiaušinių ir sūrio kompanijoje. Štai kodėl ekspertai primygtinai rekomenduoja ruošti omletą nepridedant pieno arba net pakeisti jį virtais kiaušiniais.
 • Pienas ir vaisiai. Vaisius reikia valgyti atskirai nuo pagrindinių valgio priėmimų, nes jie sunkiai 5sisavinami kartu su bet kokiu maistu. O pieniniai desertai su vaisiais po pietų — smūgis kasai, sukeliantis rėmenį ir diskomfortą.
  Клубника с молоком
  Pienas ir braškės
 • Pienas ir daržovės. Daržoves taip pat galima pavadinti ne pačia geriausia kompanija pieno produktams. Agurkai, pomidorai, cukinijos, morkos — visi jie gerai dera su mėsos gaminiais, tačiau su pienu nedraugauja.
Tegai:
sveika mityba, pienas
Temos:
Medicina ir sveikata