Žodynas ir rusiškos raidės, archyvinė nuotrauka

Ukrainos švietimo ministrė buvo išjuokta dėl klaidų tekste

15
(atnaujinta 14:16 2019.09.02)
Kai kurie vartotojai pagalvojo, kad ministrė tik neseniai pradėjo mokytis Ukrainos kalbos

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Naująją Ukrainos švietimo ir mokslo ministrę Aną Novosad socialinių tinklų vartotojai kritikavo dėl daugybės klaidų, padarytų Facebook pranešime.

Novosad paskelbė tekstą ukrainiečių kalba, kuriame ji padėkojo Ukrainos parlamentui, prezidentui ir ministrui pirmininkui už pasitikėjimą.

Tačiau vartotojai atkreipė dėmesį ne į pranešimo turinį, o į daugybę rašybos ir skyrybos klaidų, kurias padarė švietimo ministrė.

"Daug klaidų pranešime... Ar tikrai esate švietimo ministrė? Baisu dėl mūsų ir be to ypač prastos kokybės švietimo", — sakė Olegas Čujevas.

"Sėskis. DU!" Parašė Vladlenas Nurejevas ir pasiūlė ištaisyti tekstą.

"Atrodo, kad ne tik preZEdentui reikia korepetitoriaus ukrainiečių kalba", — pakomentavo Vitalijus Šeremeta.

Tačiau kai kurie vartotojai teigė, kad ukrainiečių kalba nėra gimtoji ministrei.

Novosad ministrės pareigas užėmė rugpjūčio 29 dieną.

Ukrainos valdžia bando uždrausti viską, kas bet kokiu būdu susiję su Rusija ar rusų kalba. Visų pirma, gegužę kadenciją baigęs prezidentas Petro Porošenka pasirašė įstatymą, numatantį beveik visose gyvenimo srityse naudoti tik ukrainiečių kalbą ir atitinkamai draudimą rusų kalba. Tai turėtų būti privaloma visoms vyriausybinėms agentūroms, įskaitant švietimo įstaigas. Kalbėti ne ukrainietiškai leidžiama tik bendraujant tarpusavyje ir cerkvėje.

Kova su rusų kalba vis dar vyksta net po naujojo prezidento Vladimiro Zelenskio išrinkimo. Praėjusią savaitę naujojo šaukimo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Dmitrijus Razumkovas išjungė mikrofoną pradėjusiam kalbėti rusiškai "Opozicijos platformos — Už gyvenimą" partijos deputatui Olegui Vološinui. Jam buvo leista baigti kalbą tik po to, kai pradėjo kalbėti ukrainiečių kalba.

Maskvos ir Kijevo santykiai pašlijo dėl padėties Donbase. Anksčiau Ukrainos valdžia ne kartą apkaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus.

2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada pasirašė dokumentą, kuriame Rusijos Federaciją pavadino "šalimi agresore". Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir vadina juos nepriimtinais. Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

15
Tegai:
klaida, ukrainiečių kalba, Ukraina
Dar šia tema
Politologas: ES nusispjauti, kad Latvija auklėja vaikus "Waffen-SS" pavyzdžiu
Estijos premjeras rusų kalba pasveikino mokinius su Mokslo ir žinių diena
Zelenskis nesugebėjo ištarti žodžio "Rusija"