Varšuva, archyvinė nuotrauka

Profesorius: Lenkija siekia "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje

56
(atnaujinta 21:35 2019.09.02)
Pasak jo, Varšuva peržiūri istoriją savo naudai, tame tarpe ir dėl reparacijų

VILNIUS, rugsėjo 2 — Sputnik. Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas apkaltino Rusiją, kad jo šalis negavo pokario reparacijų iš Vokietijos. Tai praneša RIA Novosti.

Anot jo, "Rusija priėmė tokį sprendimą" ir "Lenkija šiuo atveju nebuvo suvereni". Jis taip pat primygtinai reikalauja, kad reparacijų klausimas nebūtų uždarytas.

Per Potsdamo konferenciją 1945 metais buvo pasiektas susitarimas, pagal kurį Lenkija gavo reparacijas iš TSRS dalies, kurias sumokėjo Vokietijos rytinė zona. Nuo 1954 metų išmokos buvo nutrauktos bendru TSRS ir Lenkijos Liaudies Respublikos susitarimu.

Savo ruožtu Vokietija ne kartą pareiškė, jog neketina mokėti, nes nėra pagrindo abejoti, kad Lenkija atsisakė reparacijų 1954 metais.

Interviu Sputnik radijui Rusijos diplomatijos akademijos prie Užsienio reikalų ministerijos profesorius Levas Klepackis teigė, kad būtų beprasmiška iš naujo svarstyti reparacijų klausimą, nes nėra susitarimų subjektų.

"Taip, Rusija yra Sovietų Sąjungos įpėdinė, tačiau tai nereiškia, kad ji turėtų iš naujo apsvarstyti šį klausimą santykiuose su Vokietija. Kalbant apie Lenkiją... Kai žmogui nėra ką veikti, jis visada ieško tam tikro elgesio motyvo... Tarsi nebūtų nieko įdomesnio už istorijos peržiūrą, ir ji visada yra keičiama Lenkijos naudai. Tai taip pat taikoma ir Lenkijos bandymui "nusiplauti" rankas Antrojo pasaulinio karo tyrime", — sakė jis.

Klepackis pažymėjo, kad Varšuva bando "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje.

56
Tegai:
reparacija, TSRS, istorija, Antrasis pasaulinis karas, Lenkija
Dar šia tema
Vokietijos prezidentas atsiprašė lenkų
Lenkijoje prasidėjo II-ojo pasaulinio karo 80-mečio minėjimo renginiai
Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke