Anglies iškrovimas Odesos uoste, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje papasakojo apie katastrofišką situaciją su anglies atsargomis

16
(atnaujinta 21:31 2019.09.03)
Ukrainos Aukščiausioji Rada paragino naująją šalies vadovybę suvienyti jėgas ir išspręsti problemą

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatas iš "Batkivščina" partijos, Ukrainos nepriklausomos kalnakasių profsąjungos vadovas Michailas Volynecas televizijos kanale "ZIK" situaciją su anglies atsargomis šalyje pavadino katastrofa.

Anot jo, šiluminių jėgainių sandėliuose anglies yra kur kas mažiau, nei buvo pernai. Palyginti su tuo pačiu 2018 metų laikotarpiu, atsargos sumažėjo 54 procentais.

"Praėjusiais metais turėjome problemų dėl anglies kaupimosi sandėliuose, o dabar tai tiesiog katastrofa", — teigė Volynecas.

Deputatas pareiškė, kad jei dabartinė Kijevo valdžia nesuvienys jėgų šiam klausimui išspręsti, Ukrainoje prasidės problemos. Pavyzdžiui, sutriks elektros energijos tiekimas įmonėms, o vėliau jis visiškai nutrūks.

Volynecas neatmeta galimybės, kad gali įvykti "energetikos sistemos griūtis".

Anksčiau buvo pranešta, kad Rusijos anglies eksportas į Ukrainą sumažėjo net 750 tūkst. tonų — iki 129,3 tūkst. tonų. Recesija prasidėjo vasarą.

Nuo birželio 1 dienos kuro ir energetikos komplekso produktai, įskaitant anglį ir naftos produktus, į Ukrainą įvežami tik turint atskirus leidimus. Maskva ėmėsi šių priemonių reaguodama į Kijevo apribojimus Rusijos prekių importui, kurie buvo įvesti balandžio mėnesį.

16
Tegai:
katastrofa, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina įvardijo grįžimo prie rusiškų dujų pirkimo sąlygas
Rusija išlieka didžiausia Lietuvos prekybos partnere
Ukraina nutraukė ekonominį bendradarbiavimą su Rusija