Президент Украины Владимир Зеленский, архивное фото

Zelenskis vs Goloborodko: kuo panašūs Ukrainos prezidentas ir jo įvaizdis seriale

44
(atnaujinta 14:53 2019.09.03)
Aktorius Vladimiras Zelenskis, seriale "Tautos tarnas" atlikęs paprasto mokytojo Vasilijaus Goloborodko, kuris tapo prezidentu, vaidmenį, dabar iš tiesų eina prezidento pareigas

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis jau daugiau nei 100 dienų eina šalies vadovo pareigas. Ukrainos ekspertai ir nemažai politikų pažymi, kad jo elgesys tam tikrais momentais yra panašus į serialo "Tautos tarnas" pagrindinio veikėjo, mokytojo, tapusio prezidentu, Vasilijaus Goloborodko elgesį.

Filmas pasakoja apie sąžiningą ir principingą istorijos mokytoją, kurį atsitiktinai Ukrainos tauta išsirinko prezidentu. Jo vaidmenį atliko Zelenskis.

Pasak partijos "Tautos tarnas" vadovo Dmitrijaus Razumkovo, prezidentas ir pats mano, kad yra panašus į Goloborodko įvaizdį, bent jau jie turi tuos pačius principus. Pasak paties Zelenskio, jis yra "toks pat nuoširdus" kaip ir Goloborodko.

RIA Novosti korespondentas peržiūrėjo visas serialo serijas ir palygino, kaip Zelenskis tvarkosi su prezidento "vaidmeniu".

Inauguracija ir perkėlimas

Zelenskio ir Goloborodko panašumas buvo pastebimas dar rinkimų lenktynių etape. Visų pirma, realus kandidatas, kaip ir jo personažas, nesiėmė agitacijos, tačiau tai nesutrukdė jam surinkti daugiau nei pusę Ukrainos piliečių balsų.

Apie tai, kad Zelenskis nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose, ukrainiečiai sužinojo iš jo vaizdo pranešimo Naujųjų metų išvakarėse, taip pat iš vaizdo įrašų, kuriuos jis skelbė socialiniuose tinkluose. Panaši situacija buvo ir Goloborodko atveju. Būtent dėl ​​socialiniame tinkle paskelbto vaizdo įrašo, kuriame jis keikia būsimus kandidatus, Goloborodko išgarsėjo ir ukrainiečiai palaikė jį rinkimuose.

Be to, inauguracijos dieną seriale būsimasis prezidentas į Aukščiausiąją Radą atvyko taksi, o ne kortežu. Pats Zelenskis nuėjo toliau ir iš viso į Parlamentą atėjo pėsčiomis, ir taip sulaukė žmonių pritarimo.

Tiek Goloborodko, tiek Zelenskiui nepatiko kabinetas prezidento administracijoje. Jie abu palaikė jį labai prabangiu. Prezidentas-mokytojas pasiūlė Radai, valstybės vadovo administracijai ir ministrų kabinetui persikelti į vieną atokiausių Ukrainos sostinės rajonų ir tokiu būdu išvengti kamščių Kijevo centre. Paliktą pastatą Goloborodko pasiūlė atiduoti vaikams.

Zelenskis taip pat išreiškė norą persikelti, tačiau perkelti tik savo biurą ir ne į atokiausią rajoną, o į "Ukrainos namus" Europos aikštėje, kurie taip pat yra centre. Prezidento administracijos pastatą Bankovos gatvėje valstybės vadovas pasiūlė paversti muziejumi. Ši iniciatyva dar neįgyvendinta.

Kaip ir seriale, realiame gyvenime Zelenskis nesidrovi griežtai kalbėti su vietos valdžios pareigūnais ir reikalauti juos atleisti, o tai visada sukelia emocijų audrą tarp politikų ir žmonių. Visų pirma, vienos iš savo kelionių į Vakarų Ukrainą metu prezidentas pasipiktino miškų kirtimu ir įsakė vienam iš pareigūnų atvykti į Kijevą, kur jis surengė "demonstracinį plakimą". Filme Goloborodko taip pat kovojo su Ukrainos miškų sunaikinimu, tačiau jo metodai buvo daug griežtesni. Viename iš epizodų jis nuvežė pareigūną į mišką, padavė kastuvą ir privertė sodinti medžius.

"Sekundėlę!". Zelenskis "pastūmė" Ukrainos gynybos ministrą >>

Personalas ir pirmtakas

Tiek Goloborodko, tiek Zelenskis, pradėję eiti prezidento pareigas, pakeitė nemažai aukštų pareigūnų. Abiem atvejais į postus buvo paskirti valstybės vadovų draugai, tačiau seriale tai buvo Goloborodko mokyklos draugai, o Zelenskis, be kita ko, paskyrė savo verslo partnerius. Be to, nemažai vyriausybės postų užėmė žmonės, dirbę su Zelenskiu studijoje "Kvartal 95".

Pasak paties prezidento, jo komandą "sudaro profesionalai, neturintys nė kvapo korumpuotumo ir ryšių su ankstesniuoju elitu, oligarchais ar bet kokia senojo elito dalimi".

Panašumų galima pastebėti ir situacijoje su buvusiu prezidentu — naujojo "tautos tarno" pirmtaku. Seriale jo pavardė nėra atskleidžiama, tačiau prezidento iniciatyva SBU ištyrė buvusio valstybės vadovo korupcinius nusikaltimus ir galiausiai jis buvo įkalintas.

Dabartinėse realijose penktasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka figūruoja keliose baudžiamosiose bylose, kurias tiria Valstybinis tyrimų biuras. Teisėsaugininkai, be kita ko, tikrina buvusio prezidento dalyvavimą korupcijoje.

Kaip ir jo personažas, Zelenskis pasiūlė sumažinti mokesčių tarifą ir Rados pareigūnų bei deputatų skaičių. Seriale parlamentarų skaičius buvo sumažintas nuo 450 iki 70. O Zelenskis pavedė Teisinių reformų komisijai, kuri rengia Konstitucijos pataisas svarstyti prezidentui, nustatyti, kiek būtų galima sumažinti deputatų korpusą.

Zelenskis, kaip ir Goloborodko, taip pat nori, kad paslaugos šalyje būtų teikiamos internetu. Prezidentas paskelbė rengiantis projektą "valstybė išmaniajame telefone", pagal kurį daugumą paslaugų Ukrainos piliečiai galės gauti internetu, neišeidami iš namų.

Nuomonės skiriasi

Zelenskis, pasak prezidento partijos vadovo Razumkovo, ir pats tapatina save su Goloborodko.

"Cituoju paties Vladimiro Zelenskio žodžius, kuriuos jis pasakė susitikime su verslo atstovais dar prieš prezidento rinkimus: "Mano moraliniai principai visiškai sutampa su pono Goloborodko. Savo kiną mes sukūrėme kaip "kelių žemėlapį" — tiek sau, tiek valdžioje esantiems", — parašė Razumkovas internetiniam leidiniui "Ukrainskaja pravda".

Be to, anot Razumkovo, Zelenskis, nors ir neatsisakė kortežo, bet visgi išlaikė demokratinės šalies vadovo esmę, kad "prezidentas yra ne Dievo vietininkas žemėje, o žmonių išrinktas valdytojas".

"Tai yra pagrindinis panašumas. Seriale rodomas savotiškas pasakojimas apie Pelenę: žmogus iš tautos pradėjo vadovauti valstybei, įveikęs patyrusius korumpuotus valdininkus. Tačiau pavasarį prezidento rinkimuose žmonės įrodė, kad jie gali pasaką paversti tikrove", — parašė Razumkovas.

Ukrainos politikos ekspertė Jelena Diačenko mano, kad Zelenskio ir jo "prezidento-mokytojo Goloborodko" įvaizdžio elgesys kai kuriais aspektais yra panašus. Tačiau politologė siūlo nepamiršti, kad prezidentas Zelenskis yra realus, priešingai nei serialo "Tautos tarnas" veikėjas.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Стрингер

"Tam tikra prasme panašus (elgesys — Sputnik), tam tikra nepanašus, tačiau serialas — tai serialas, o gyvename mes gyvenime, ir tikėtis visiško Zelenskio-prezidento su Zelenskiu-aktoriumi, su scenarijaus idėja, man atrodo beprasmiška", — pažymėjo ji komentare RIA Novosti.

Buvęs prezidentas Porošenka, priešingai, mano, kad Zelenskis skiriasi nuo Goloborodko įvaizdžio.

"Tai neįvyks net išoriniais požymiais, dabar socialiniuose tinkluose — važinėjo dviračiu, o dabar kortežu... Zelenskis — ne Goloborodko, tai tikrai. Bet žmonės tai sutapatino. Tai taip pat technologija, kuri šiandien suveikė", — pasakė jis interviu internetiniam leidiniui "Ukrainskaja pravda".

Putinas mano, kad Zelenskis yra geras aktorius >>

Apie tai, kad dabartinis prezidentas skiriasi nuo įvaizdžio iš serialo, sako ir partijos "Opozicinė platforma— už gyvenimą" politinės tarybos vadovas Viktoras Medvedčiukas.

"Esu įsitikinęs, kad Zelenskyje kaip naujame prezidente kažkas ir toliau mato Goloborodko, kažkas — Kolomoiskį (Ukrainos verslininkas Igoris Kolomoiskis — Sputnik), o kažkas — Porošenką. Nes galima sutikti ir tikėti, kad jis gali tapti Goloborodko, aš pats norėčiau tikėti, bet aš turiu abejonių. Kolomoiskio atžvilgiu aš laikausi kritiškai, bet Porošenkos atžvilgiu — tai tiesiog nepriimtina. O juk jo retorika ir veiksmai rodo, kad savo politikoje jis artėja būtent prie Porošenkos", — televizijos kanalo "NewsOne" eteryje pasakė Medvedčiukas.

Studijos "Kvartal 95" tinklalapio duomenimis, serialas tapo sėkmingiausiu projektu Ukrainos televizijoje 2015 metų rudenį. Žiūrovų dalis premjeros dieną sudarė daugiau nei 30 proc. Projektas buvo parduotas Kazachstanui, Moldovai ir Estijai. Taip pat Ukrainos televizijos filmą nusipirko didžiausia pasaulyje interneto televizijos platforma "Netflix". O serialo formato variantą įsigijo amerikiečių kompanija "FOX Studios".

44
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukraina
Dar šia tema
"Eik, pasivaikščiok": Zelenskis išvijo Boryspilio miesto tarybos sekretorių
Zelenskis gavo dovanų vaikišką knygą "Politika pradedantiesiems"
Zelenskis kartu su poilsiautojais išsimaudė Juodojoje jūroje — video
Paaiškėjo Zelenskio atlyginimas per pirmuosius prezidentavimo mėnesius
Zelenskis paaiškino, kodėl viešai pasirodė apsirengęs maudymosi glaudėmis
Nausėda su Ukrainos prezidentu aptarė ekonominio bendradarbiavimo klausimus
Zelenskis įvardijo svarbiausią pasiekimą Ukrainos prezidento poste
"Laikote mane idiotu?": Zelenskis išbarė Fiskalinės tarnybos vadovą
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas