Knyga apie Harį Poterį

JAV mokyklos pašalintos knygos apie Harį Poterį dėl "prakeikimų"

27
(atnaujinta 20:20 2019.09.03)
Pasak dvasininkų, šiose knygose pateikti prakeikimai ir burtai yra tikri, ir žmogaus juos tardamas gali iškviesti piktąsias dvasias

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. JAV Tenesio valstijos Šv. Edvardo pradinės mokyklos mokiniai nebegalės pasiimti iš bibliotekos knygų apie Harį Poterį. Įstaigos vadovybė jose įžvelgė "tikrus prakeikimus ir burtus, kuriais galima iškviesti piktąsias dvasias".

Visas septynias knygas apie jauno burtininko nuotykius išimti iš bibliotekos nusprendė dvasininkas Denas Rihilas.

"Šiose knygose magija pateikiama ir kaip gėris, ir kaip blogis, tai netiesa — tai gudri apgaulė. Šiose knygose esantys prakeikimai ir burtai yra tikri, žmogaus juos tardamas gali iškviesti piktąsias dvasias", — laikraštis "Tennessean" pateikia pastoriaus elektroninį pranešimą.

Rihilas pažymi, kad surengė konsultacijų seriją su egzorcistais iš JAV ir Italijos, kurie rekomendavo jam išimti knygas iš bibliotekos.

Balandį Gdansko mieste, Lenkijoje, kunigai priešais bažnyčią sudegino knygas apie Harį Poterį, vampyrus ir vilkatus iš serijos "Sutemos" ir "Senovės medicinos ir magijos paslaptys". Kaip pareiškė vienas iš akcijos dalyvių, "be Dievo dvasios sunku tai suprasti". Ceremonijoje dalyvavęs dvasininkas Janas Kucharskis, atsakydamas į klausimą apie knygas apie Harį Poterį, pareiškė, kad šios rūšies literatūra prieštarauja Dievo žodžiui ir turėtų būti atmesta. Vėliau ceremonijos organizatorius atsiprašė už knygų sudeginimą.

27
Tegai:
knygos, JAV, Haris Poteris
Dar šia tema
Nauja knyga apie Harį Poterį grąžina knygos gerbėjus į vaikystę
Džoana Rouling nusiuntė mažai sirei visas knygas apie Harį Poterį
Rygoje vasarą bus atidaryta Hario Poterio mokykla