Pinigų plovimas, archyvinė nuotrauka

ES atskleista Europos žemės ūkio produktų pardavimų Rusijai sukčiavimo schema

46
(atnaujinta 17:35 2019.09.03)
Pagal sukčiavimo schemą "vykdytojai, veikdami per Briuselio bendrovę ir per fiktyvių kompanijų tinklą, kreipėsi į prekybos asociacijas, kad gautų ES finansavimą"

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) atskleidė schemą, pagal kurią sukčiai gaudavo lėšų iš ES, tariamai, žemės ūkio produkcijos tinklo plėtrai į trečiąsias šalis, tame tarpe ir į Rusiją, o vėliau plaudavo pinigus Ukrainoje ir Mergelių salose, rašoma tarnybos pranešime.

Pastaraisiais metais Europos kovos su sukčiavimu tarnyba atskleidė sukčių tendenciją kurti netikras įmones, dalyvaujančias konkursuose, nuslėpti operacijas, kad gautų ES lėšų, taip pat atkreipia dėmesį į sukčiavimo atvejų pieno produkcijos tiekimų į trečiąsias šalis plėtrai padaugėjimą.

Tyrėjų dėmesį ypač patraukė schema, kuria naudojosi sukčiai, kad apgaule gautų ES finansavimą "ES pieno produktų reklamai Europoje ir trečiosiose šalyse".

Ataskaitoje nurodyta, kad pagal sukčiavimo schemą "vykdytojai, veikdami per Briuselio bendrovę ir per fiktyvių kompanijų tinklą, kreipėsi į prekybos asociacijas, kad gautų ES finansavimą".

Be to, jie siūlė galutinį sprendimą, žadėdami "sėkmingai patvirtinti savo paraiškas ir suteikti praktinę paramą jų įgyvendinimui ateityje". Sukčiai netgi buvo pasirengę suteikti finansines garantijas ir paskolinti lėšų įnašui.

"Tokiu būdu kai kurios žemės ūkio produktų gamintojų asociacijos gavo ES finansavimą žemės ūkio produktų pardavimo Europoje ir trečiosiose šalyse, tokiose kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, Rusija, Australija, Kazachstanas ir Ukraina, organizavimui", — rašoma OLAF pranešime.

Pinigai, archyvinė nuitrauka
© Sputnik / Владимир Трефилов

Tačiau sukčiai sukūrė jų kontroliuojamą netikrų kompanijų tinklą, kuris vykdė "pasiūlymų teikėjų, tiekėjų ir naudos gavėjų vykdomosios valdžios funkcijas". Sukčiai tardavosi su komerciniais partneriais ir manipuliavo konkursų eiga.

Fiktyvios įmonės, kurios neturėjo nei patalpų, nei darbuotojų, buvo naudojamos tam, kad būtų "pakeltos paslaugų, kurios buvo teikiamos tik iš dalies arba visai nebuvo teikiamos, kainos".

"Gauti pinigai buvo plaunami per banko sąskaitas Europoje ir trečiosiose šalyse, tokiose kaip Ukraina ir Britanijos Mergelių salos", — rašoma dokumente.

Atlikus tyrimą, EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generaliniam direktoratui buvo rekomenduota grąžinti į biudžetą 7,7 milijono eurų ir neskirti papildomų 7,3 milijono eurų keliems projektams.

46
Tegai:
finansavimas, ES, Briuselis, sukčiavimas
Žmonės su kaukėmis

PSO mano, kad kaukės gali tapti mados aksesuaru

(atnaujinta 13:30 2020.07.10)
Organizacijos atstovė Rusijoje taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekavimo priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Kaukė gali tapti mados aksesuaru, tačiau ji turi būti trisluoksnė, o kaukė turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, interviu RIA Novosti sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

"Turime padaryti taip, kad kaukės būtų visiems prieinamos. Aš net nesu prieš, kad kaukė taptų mados aksesuaru. Bet su sąlyga — jei ji pagaminta iš audinio, ji turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, ir kad ji bus trisluoksnė.Išvaizda gali būti bet kokia. Suprantu, kad karštis nemalonus, viskas aišku. Reikia tiesiog prie to priprasti", — sakė ji.

Ji taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekavimo priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti.

"Mes labai pasimetę. Mes įpratę, kad viskas yra pagydoma. Tačiau COVID nėra eilinė bakterija. Taigi gera higiena — tai, ką turime grąžinti į mūsų gyvenimą", — pridūrė PSO atstovė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 549 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija