NATO laivai Baltijos jūroje, archyvinė nuotrauka

NATO Baltijos jūroje mokysis reaguoti į teritorines pretenzijas

34
(atnaujinta 18:38 2019.09.03)
Pratybos vyks netoli Danijos sąsiaurio, jungiančio Baltijos jūrą su Šiaurės jūra, taip pat tarp Kylio ir Bornholmo ir truks iki rugsėjo 19 dienos

VILNIUS, rugsėjo 3 — Sputnik. Pratyboms Baltijos jūroje NATO mobilizavo apie 40 laivų ir tris tūkstančius karių, kurie kartu su sąjungininkais bendradarbiaus mokydamiesi reaguoti į teritorines pretenzijas, kurias pateikė neįvardinta regiono šalis, ir užtikrins laivybos laisvę, pranešė RIA Novosti su nuoroda į aljanso pranešimą.

Pratybų legenda yra "išgalvota", sakoma pranešime, tačiau taip pat minimas "saugumo padėties regione pablogėjimas" Rusijos karinių pajėgų stiprinimo fone.

"Kasmetinėse jūrų pratybose "Šiaurės krantai", kurios prasideda Kopenhagos uoste, dalyvauja apie tris tūkstančius kariškių ir daugiau nei 40 laivų iš 18 šalių. Pratybos vyks netoli Danijos sąsiaurio, jungiančio Baltijos jūrą su Šiaurės jūra, taip pat tarp Kylio ir Bornholmo ir truks iki rugsėjo 19 dienos", — teigiama aljanso pranešime.

Pažymima, kad "Baltijos jūra yra gyvybiškai svarbi Šiaurės Atlanto aljansui ir ji ribojasi su šešiomis NATO šalimis". Aljanso atstovė Oana Lungescu teigė, kad "saugumo padėtis regione pablogėjo po to, kai Rusija "neteisėtai aneksavo" Ukrainos Krymą, ir dėl jos karinių pajėgų plėtros". Ji pridūrė, kad "NATO reagavo į Rusijos "agresyvius veiksmus" padidindama oro ir jūros patruliavimą regione ir dislokuodama daugiau kaip 4500 karių Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje".

Kaip nurodyta "išgalvotoje" pratybų, kurios rengiamos nuo 2007 metų, legendoje, tam tikra "regiono šalis pateikia teritorines pretenzijas į salas Baltijos jūroje, naudodama savo jūrų pajėgas, ir kelia grėsmę laivybos laisvei". "Pagal JT mandatą, sąjungininkų ir partnerių pajėgos sieks atkurti laivybos laisvę. Pratybose taip pat bus mokomasi karinio jūrų laivyno žvalgybos, jūrų kovos, oro gynybos, minų šalinimo ir kt." — teigiama aljanso pranešime.

Pratybose dalyvauja Belgija, Danija, Vokietija, Estija, Suomija, Prancūzija, Italija, Kanada, Kroatija, Latvija, Lietuva, Nyderlandai, Norvegija, Lenkija, Švedija, Šveicarija, Didžioji Britanija ir JAV.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
34
Tegai:
Danija, pratybos
Dar šia tema
Vinys į NATO dangtį. Kodėl JAV kaip ugnies bijo S-400 tiekimo Turkijai
NATO netyčia atskleidė vietas, kuriose saugomi Amerikos branduoliniai ginklai
DLR: trys Ukrainos kariai nuskendo NATO instruktorių akivaizdoje
Keičiasi Lietuvoje dislokuotos NATO bataliono kovinės grupės vadovas
Rusija vėl paragino NATO paskelbti raketų dislokavimo Europoje moratoriumą
Koronaviruso testai

Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę

(atnaujinta 15:40 2020.09.19)
Anksčiau Pitsburgo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris labai efektyviai apsaugojo eksperimentinius gyvūnus nuo SARS-CoV-2

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Tikimybė, kad antikūnų komponentas, įrodęs veiksmingumą tiriant peles ir žiurkėnus, užkrėstus SARS-CoV-2, taps vaistu, yra labai maža, RIA Novosti sakė Marcinovskio medicininės parazitologijos, tropinių ir užkrečiamųjų ligų instituto direktorius Aleksandras Lukaševas.

"Natūralu, kad būtina atlikti tyrimus, tačiau tikimybė, jog šis komponentas parodęs poveikį, taps vaistu, yra maždaug vienas iš tūkstančio, remiantis visos farmakologijos patirtimi", — sakė jis.

Pasak Lukaševo, reikia atlikti daug tyrimų. Pagrindinė problema yra ta, kad komponentas gali efektyviai neutralizuoti virusą in vitro — mėgintuvėlyje. Bet tai nereiškia, kad jis bus veiksmingas koronavirusą turinčiam asmeniui.

"Nėra visiškai aišku, kaip jį naudoti, nes koronavirusas dauginasi gleivinės ląstelėse — kvėpavimo epitelio ląstelėse, o molekulė cirkuliuoja kraujyje, ir ar ji prasiskverbs ten, kur dauginasi koronavirusas, ir turės įtakos jo dauginimuisi, neleis virusui pereiti iš vienos ląstelės į kitą, yra didelis klausimas", — pažymėjo jis.

Pasak eksperto, atradus tokį antikūną bus galima geriau suprasti, kaip neutralizuoti virusą ir nustatyti jo pažeidžiamumą, tačiau apie vaistą kalbėti dar per anksti.

Anksčiau Pitsburgo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris labai efektyviai apsaugojo eksperimentinius gyvūnus nuo SARS-CoV-2.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kaunas suteiks paramą dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusiam viešbučių verslui
Kai kurios mokyklos dirba derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus
Koronaviruso testai

PSO paragino atsižvelgti į tai, kad COVID-19 nepriklauso nuo sezono

(atnaujinta 15:42 2020.09.19)
Pranešime teigiama, kad svarbu, jog per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Nauja koronavirusinė infekcija parodė, kad ji nepriklauso nuo metų laiko ir sąlygų, COVID-19 niekur nedingo, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje, praneša RIA Novosti.

"COVID-19 parodė, kad nepriklauso nuo laiko ir sąlygų. Visi tikėjosi, kad vasarą tai pasibaigs, bet dar nesibaigė, net kažkur plynaukštėje. Mes matome nedidelį, bet pakilimą", — virtualioje spaudos konferencijoje sakė ji.

Pasak Vujnovič, dabar svarbu, kad per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti.

"Tai svarbu, šis darbas atliekamas, ir mes tikimės, kad šis požiūris padės išvengti rimtų karantino priemonių bet kurioje šalyje", — sakė PSO atstovė.

Vujnovič pabrėžė, kad tolesnis infekcijos plitimas priklausys nuo to, kaip bus nustatytos atvejų grandinės. Jos teigimu, viruso plitimas gali būti sustabdytas tik tuo atveju, jei šios žmonių grupės bus laiku izoliuotos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 29,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 930 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 plitimas: auga židiniai Raseinių policijoje bei "Klaipėdos energijoje"
Įsigaliojo 10 dienų izoliacija grįžusiesiems iš užsienio
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą