JAV ginklai, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV senatoriai paragino Trampą suteikti Ukrainai karinę pagalbą

31
(atnaujinta 08:03 2019.09.05)
JAV trijų demokratų ir dviejų respublikonų "Ukrainos Senato frakcija" paramą Ukrainai pavadino "ypatingai svarbia ilgalaikiam Ukrainos kariuomenės gyvybingumui"

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Abiejų partijų JAV senatorių grupė paragino JAV prezidento Donaldo Trampo administraciją skirti Ukrainai lėšų saugumui užtikrinti, praneša "Politico".

Petro Porošenko ir Dalia Grybauskaitė
© Sputnik / Михаил Маркив

Anksčiau leidinys, cituodamas JAV administracijos darbuotoją, pranešė, kad Trampas paprašė savo nacionalinio saugumo komandos peržiūrėti karinę pagalbą Ukrainai, kad įsitikintų, jog lėšos naudojamos JAV interesais. Šis klausimas vis dar svarstomas, o Ukrainai skirtos lėšos įšaldytos.

Laiške Baltųjų rūmų štabo viršininko pareigas einančiam Mikui Malvaniui (Mick Mulvaney) trijų demokratų ir dviejų respublikonų "Ukrainos Senato frakcija" paramą Ukrainai pavadino "ypatingai svarbia ilgalaikiam Ukrainos kariuomenės gyvybingumui".

"JAV finansinė parama saugumo srityje jau padėjo pakeisti situaciją šiame konflikte, todėl būtina apsaugoti šios jaunos šalies suverenią teritoriją", — rašoma laiške.

2017 metais JAV administracija patvirtino ginklų, įskaitant nešiojamąsias prieštankinių raketų sistemas "Javelin", tiekimą į Kijevą. Ankstesnė Barako Obamos administracija, nepaisydama dažnų Ukrainos prašymų, atsisakė tai padaryti. "Javelin" jau pristatytos į Ukrainą.

Rusija ne kartą perspėjo apie planus tiekti ginklus Ukrainai, nes šis žingsnis tik dar labiau sustiprins konfliktą Donbase. Kaip ne kartą yra pareiškęs Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas Ukrainai iš išorės neprisidės prie Donbaso krizės sprendimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

31
Tegai:
parama, Ukraina, JAV
Dar šia tema
JAV verčia "rusofobiškas" Baltijos šalis tiekti mirtiną ginklą Ukrainai
JAV Senatas sutiko suteikti Kijevui 250 mln dolerių gynybai užtikrinti
Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą
Krymo tiltas

Ukraina paskelbė ketinanti įslaptintį dalį "Krymo grąžinimo" plano

Tuo pat metu Kijevas pripažįsta, kad dar nėra parengta jokio aiškaus dokumento šia tema, jei yra tik "įdirbiai"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Ukrainos valdžia planuoja šiais metais patvirtinti vadinamąją Krymo "deokupacijos" strategiją. Apie tai pareiškė vadinamasis Ukrainos prezidento nuolatinis atstovas Kryme Antonas Korinevičius interviu agentūrai "Ukrinform".

Anot politiko, "strategija būtina". Dalis jos "turi būti atvira ir vieša, kad žmonės galėtų pamatyti", kad Kijevas bando grąžinti pusiasalį. Tačiau, anot jo, didžioji dalis dokumento "turėtų būti konfidenciali ir slapta, ypač ta, kuri susijusi su saugumo klausimais".

Anot Korinevičiaus, Ukraina vis dar neturi vieningos strategijos kaip "atgauti pusiasalio kontrolę", tačiau Užsienio reikalų ministerija, Reintegracijos ministerija, Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba bei "prezidento atstovybė Kryme" turi tam tikrus "įdirbius".

Anot politiko, "būtų gerai" jau šiais metais turėti "deokupacijos" strategiją.

Anksčiau apie tokio dokumento rengimą pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitrijus Kuleba. Tačiau tada ministras pareiškė apie tai, kad neturi supratimo apie šio plano "galutinį formatą".

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po valstybinio perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. Tuomet pusiasalio teritorijoje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų. Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" Ukrainai.

Tegai:
Rusija, Ukraina, Krymas
JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

JAV demokratai Trampo veiksmus protesto metu pavadino bailiais

(atnaujinta 11:02 2020.06.02)
Pelosi ir Šumeris paragino Trampą, teisėsaugą ir visus atsakingus asmenis "gerbti amerikiečių orumą ir teises"

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Kongreso demokratai — Atstovų rūmų pirmininkė Nensi Pelosi ir Senato mažumos lyderis Čakas Šumeris — sako, kad JAV prezidento Donaldo Trampo veiksmai per protestus yra "bailūs, neveiksmingi ir pavojingi", praneša RIA Novosti.

Apsaugos ir žurnalistų lydimas Trampas pirmadienį nuvyko į Lafajetės aikštę, Baltųjų rūmų rožių sode pasakęs kalbą apie riaušes, kilusias po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje. Lafajetės aikštėje protestuotojai renkasi kiekvieną dieną nuo penktadienio. Maždaug valandą prieš Trampo išėjimą į aikštę policija iš ten išstūmė protestuotojus, pasitelkę ašarines dujas.

"Šiuo sunkiu metu mūsų šaliai reikalinga reali lyderystė. Prezidento nuolatiniai ginčai, netolerancija ir smurtas yra bailūs, neveiksmingi ir pavojingi veiksmai", — sakoma bendrame Pelosi ir Šumerio pranešime.

Demokratų lyderiai pasmerkė ašarinių dujų naudojimą prieš taikius protestuotojus.

"Tuo metu, kai mūsų šalis reikalauja susivienijimo, prezidentas ją sudrasko. Ašarinių dujų panaudojimas prieš taikius protestuotojus be provokacijų, kad prezidentas galėtų tiesiog pozuoti nuotraukoms priešais bažnyčią, nuvertina viską, ko mus moko tikėjimas", — teigiama pranešime.

Pelosi ir Šumeris paragino Trampą, teisėsaugą ir visus atsakingus asmenis "gerbti amerikiečių orumą ir teises".

Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

Tegai:
protestai, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
JK priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą
Trampas paskelbė apie "didžiausio ginklo" JAV atsiradimą