JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas pasveikino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių proga

12
(atnaujinta 17:01 2019.09.04)
Amerikos vadovas turėjo atvykti į minėjimo renginį, bet vietoje jo atvyko viceprezidentas Maikas Pensas

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pasveikino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo pradžios metinių proga. Vaizdo įrašą Twitter'yje paskelbė "Vox" žurnalistas.

Reportaže žurnalistas klausia Donaldo Trampo, ar jis nori pasakyti ką nors lenkams, minint 80-ąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios metines.

"Aš turiu puikią žinią Lenkijai — viceprezidentas Maikas Pensas turėtų į Lenkiją atskristi jau dabar. Aš tik noriu pasveikinti Lenkiją. Tai nuostabi šalis su nuostabiais žmonėmis", — sakė Trampas.

Anksčiau buvo planuota, kad Trampas lankysis Lenkijoje minint 80-ąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios metines ir dalyvaus renginiuose. Tačiau vietoje Amerikos vadovo į minėjimą atvyko Pensas.

Antrasis pasaulinis karas prasidėjo 1939 metų rugsėjo 1 dieną. Vermachtas užtruko penkias savaites, kad nugalėtų Lenkijos armiją. Per Antrąjį pasaulinį karą Lenkija neteko daugiau nei šešių milijonų žmonių.

Šiais metais šalies valdžia nusprendė nekviesti Rusijos į renginius. Varšuvos sprendimas buvo neigiamai įvertintas tiek Rusijoje, tiek pačioje Lenkijoje.

Kremlius teigė, kad jokie minėjimo renginiai, skirti Didžiojo Tėvynės karo ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, be Rusijos dalyvavimo negali būti pilnaverčiai.

12
Tegai:
Lenkija, Antrasis pasaulinis karas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį
Lenkija ir JAV pasirašė 5G tinklo saugumo deklaraciją
Profesorius: Lenkija siekia "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje