Rusijos ambasada Britanijoje

Rusijos ambasada pareiškė apie daugybę keistybių Skripalių byloje

48
(atnaujinta 18:42 2019.09.04)
Ambasada pažymi, kad Britanijos pateikta politinė incidento versija nėra patikima, nes byloje yra daug neaiškumų ir nesutapimų

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Rusijos ambasada Didžiojoje Britanijoje randa vis daugiau keistybių ir nesutapimų Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimo tyrime ir ragina oficialų Londoną atsakyti į anksčiau Rusijos iškeltus klausimus, trečiadienį žurnalistams pranešė Rusijos diplomatinės atstovybės atstovas spaudai.

Po pusantrų metų nuo incidento Solsberyje Britanijos valdžia neatsakė į dažnus Rusijos raginimus nutraukti paslapties uždangą nuo tyrimo aplinkybių, eigos ir rezultatų bei suteikti galimybę susitikti su nukentėjusiais Sergejumi Skripaliu ir jo dukra Julija.

"Iki šiol be atsako lieka daugiau nei 80 diplomatinių notų, išsiųstų užsienio reikalų tarnybai, taip pat Generalinės prokuratūros prašymas suteikti teisinę pagalbą", — priminė ambasada.

Be to, ambasada pažymi, kad Britanijos pateikta politinė incidento versija nėra patikima, nes byloje yra daug neaiškumų ir nesutapimų.

"Britanijos valdžia iki šiol nepaaiškino, kaip galėjo Skripaliai — skirtingo amžiaus, lyties, kūno sudėjimo žmonės — praėjus kelioms valandoms po kontakto su nuodinga medžiaga prarasti sąmonę tą pačią minutę. Nepaaiškinama ir tai, kodėl niekam iš asmenų, suteikusių Skripaliams pirmąją pagalbą ir atlikusių tolesnį gydymą, nekilo apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga simptomų. O "informacija" apie vieno iš policijos pareigūnų apsinuodijimo požymius pasirodė tik praėjus 17 mėnesių po incidento", — pasakė Rusijos diplomatas.

Taip pat kelia abejonių tyrimo organų, kurie pasirinktinai pateikė informaciją apie bylą, darbas, pažymėjo jis.

Anot ambasados ​​atstovo spaudai, "vieni Skripalių vietos keitimo 2018 metų kovo 4 dieną faktai buvo užfiksuoti labai išsamiai", o kiti "dėl tam tikrų priežasčių lieka šešėlyje". Įtartinai atrodo liudininkų, kurie galėjo pamatyti Skripalius ir pagrindinius įtariamuosius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, nebuvimas, pabrėžė jis.

"Ypač stebina tai, kad nėra liudytojų, kurie būtų matę du įtariamuosius: vietiniai gyventojai negalėjo nepastebėti dviejų nepažįstamų žmonių ramiame gyvenamajame kvartale", — pažymėjo ambasada.

Rusijos diplomatas pastebėjo dar vieną keistybę: tyrimo organai nesiėmė jokių bandymų patvirtinti ar paneigti kaltinamųjų Rusijos piliečių pasakojimą apie jų viešnagę Solsberyje.

"Anot jų, per 120 minučių, kurias jie praleido Solsberyje kovo 4 dieną, jie sėdėjo parke, aplankė kavinę ir katedrą. Visa tai jie turėjo padaryti būtent tuo metu, kai, policijos duomenimis, jie gabeno nuodingą medžiagą prie Sergejaus Skripalio durų. Sunku suprasti, kokia problema patikrinti jų teiginius ir paskelbti patikrinimo rezultatus", — klausia diplomatai.

Be to, pavėluotai britų žiniasklaidos paskelbti nauji duomenys apie bylą irgi kelia daug klausimų.

"2019 metų sausį pasirodė informacija, kad pirmasis žmogus, kuris suteikė pagalbą Skripaliams po to, kai jie prarado sąmonę, buvo sausumos pajėgų vyriausioji medicinos sesuo pulkininkė Alison McCourt ir jos dukra Abigail. Tai neįtikėtinas sutapimas ir niekas net nebandė paaiškinti, kodėl jis buvo slepiamas dešimt mėnesių", — pažymėjo ambasada.

"Dar vienas sutapimas, kuris nebuvo paaiškintas, susijęs su personalo, apmokyto susidoroti su apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga padariniais, buvimu Solsberio ligoninėje Skripalių hospitalizavimo momentu", — pridūrė diplomatai.

Kaip nurodė Rusijos ambasada, tardymo organai, kaip ir anksčiau, neturi atsakymų į klausimus apie buteliuko neva su nervus paralyžiuojančia medžiaga, tariamai aptikto Čarlio Roulio bute, Eimsberyje, kilmę ir šio buteliuko buvimo vietą per laikotarpį tarp dviejų incidentų.

"Ryšio tarp šio buteliuko, kurį Roulis rado užklijuotą, ir incidento Solsberyje įrodymų nebuvimas yra toks akivaizdus, ​​kad net precedento neturinčio politinio spaudimo sąlygomis tardymo organai nepateikia kaltinamiesiems dėl Solsberio įvykių kaltinimų dėl Eimsberio", — pabrėžė Rusijos diplomatinės atstovybės atstovas.

"Norint perversti puslapį ir judėti toliau, reikia atitinkamų vyriausybės veiksmų. Dar kartą raginame Londoną grįžti prie savo tarptautinių įsipareigojimų ir diplomatinio bendravimo normų laikymosi", — sakė Rusijos ambasados atstovai.

Skripalių byla

2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę pareiškė, kad Skripalių byla byra akyse dėl to, kad nėra jokių Rusijos kaltės įrodymų.

Praėjusių metų liepos 4 dienos rytą Britanijos policija pranešė apie "rimtą incidentą" Eimsberyje: "nežinoma medžiaga" buvo apnuodyti vyras ir moteris, jie buvo paguldyti į ligoninę sunkios būklės. Vėliau Skotland Jardas pareiškė, kad nukentėjusieji apsinuodijo tokia pačia medžiaga kaip ir buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

Apsinuodijusi 44 metų Don Sturges liepos 8 dienos vakare mirė Solsberio apygardos ligoninėje ir buvo kremuota liepos 30 dieną. Antrasis nukentėjęs, 45 metų Čarlis Roulis, liepos 20 dieną buvo išleistas iš ligoninės.

48
Tegai:
"Skripalių byla", Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija, Rusijos ambasada Didžiojoje Britanijoje
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Zacharova atskleidė "Bellingcat" melą "naujame tyrime"
Londonas paskelbė naujus vaizdo įrašus su Petrovu ir Boširovu
Skripalio motina prašo pripažinti jos sūnų dingusiu be žinios
Rusijos ambasada paragino Londoną atskleisti Skripalių bylos detales
Raketų sistemos HIMARS, archyvinė nuotrauka

"Forbes": JAV Kryme surengė "raketinę staigmeną" Rusijai

(atnaujinta 09:44 2020.11.25)
Praėjusią savaitę JAV kariuomenė perkėlė į Rumuniją dvi raketų sistemas ir pademonstravo savo pajėgumų Europoje galią

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Praėjusią savaitę JAV sausumos pajėgos per pratybas į Rumuniją perkėlė dvi ilgojo nuotolio raketų sistemas HIMARS, paleido keletą raketų ir paskui skubiai grąžino vienetus į bazę Vokietijoje. Visa tai, rašo "Forbes", "įvyko vos per kelias valandas".

Anot straipsnio autoriaus, tokie manevrai yra "žinia Maskvai", demonstruojanti Amerikos kariuomenės "ugnies jėgos atkūrimą". "Forbes" mano, kad HIMARS šaudymas Rumunijoje buvo "raketų staigmena" Rusijos grupei Kryme.

Didžiulis šių pergrupavimų greitis apsunkina kovą su baterijomis. Pasak medžiagos autoriaus, šios pratybos yra svarbus lūžis Amerikos kariuomenei Europoje, nes nuo 2006 metų Pentagonas Senajame žemyne tokios kelių paleidimo raketų sistemos neturėjo.

Raketos paleidimas, archyvinė nuotrauka
Министерство обороны РФ

"HIMARS" yra amerikiečių daugkartinio paleidimo raketų sistema ant ratų važiuoklės. Sukurta JAV armijos penkių tonų FMTV ratinės važiuoklės pagrindu, ji gali gabenti šešias sistemas arba vieną taktinę ATACMS raketą. HIMARS sistema transportuojama orlaiviu C-130.

START III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir vėliau bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų. paleidimo sistemų.

2020 metų spalio mėnesį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė metams pratęsti sutartį be jokių sąlygų, tačiau Vašingtonas atmetė šią iniciatyvą.

Krymas tapo Rusijos dalimi 2014 metų kovo mėnesį po referendumo, kuriame dauguma gyventojų pasisakė už prisijungimą. Dėl plebiscito Krymas tapo teritorine Rusijos dalimi, o Sevastopolis — federalinės reikšmės miestu. Maskva ne kartą pareiškė, kad Krymo klausimas istoriškai uždarytas.

Tegai:
raketos, Krymas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Antrą kartą žengti į atvirą dangų. Ar Baidenas grįš prie sutarčių su Rusija
Rusijos ambasada atsakė į Trampo specialiojo pasiuntinio žodžius apie INF sutartį
"National Interest" įvardijo penkis pavojingiausius Rusijos karinius laivus
Donaldas Trampas

Trampas įsipareigoja pateikti ieškinį dėl falsifikacijos rinkimuose

(atnaujinta 18:45 2020.11.24)
Jis pakomentavo leidinio "Politico" ir "Seven Letter Insight" atliktos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad 79% Trampo šalininkų mano, kad rinkimai buvo "pavogti"

VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas antradienį pažadėjo, kad netrukus bus iškelta didelė byla, kurioje paaiškės rinkimų sukčiavimo detalės.

"Netrukus bus pateiktas mūsų didžiulis ieškinys, atskleidžiantis smulkiausias detales apie visus rinkimų sukčiavimus ir dar daugiau. Apgaulingi rinkimai!" — rašė jis savo Twitter.

Jis pakomentavo leidinio "Politico" ir "Seven Letter Insight" atliktos apklausos rezultatus, kurie parodė, kad 79% Trampo šalininkų mano, kad rinkimai buvo "pavogti".

"Jie 100% teisūs, bet mes kovojame iš visų jėgų", — pridūrė prezidentas.

Apklausa buvo atlikta 2020 metų lapkričio 10–19 dienomis. Dalyvavo 1500 rinkėjų visoje šalyje, paklaida yra 2,5%.

Anksčiau JAV federalinės vyriausybės Generalinių paslaugų biuras de facto pripažino demokratų kandidatą Džo Baideną rinkimų nugalėtoju ir paskelbė apie savo pasirengimą pradėti valdžios perdavimą. Trampas dar kartą atsisakė pripažinti pralaimėjimą rinkimuose, tačiau patvirtino, kad davė įsakymą "daryti tai, kas būtina", jog būtų įgyvendinti "originalūs protokolai" perduodant valdžią.

Donaldo Trampo advokatai jau pateikė ieškinius ginčydami balsų skaičiavimo procedūros teisėtumą ar rinkimų rezultatus, tačiau iki šiol nė viena iš pretenzijų nebuvo patenkinta.

Kito JAV prezidento inauguracija įvyks 2021 metų sausio 20 dieną.

Tegai:
prezidento rinkimai, JAV, Donaldas Trampas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Kas trukdo amerikiečiams išvykti iš Afganistano
Antrą kartą žengti į atvirą dangų. Ar Baidenas grįš prie sutarčių su Rusija