Rusijos ambasada Britanijoje

Rusijos ambasada pareiškė apie daugybę keistybių Skripalių byloje

44
(atnaujinta 18:42 2019.09.04)
Ambasada pažymi, kad Britanijos pateikta politinė incidento versija nėra patikima, nes byloje yra daug neaiškumų ir nesutapimų

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Rusijos ambasada Didžiojoje Britanijoje randa vis daugiau keistybių ir nesutapimų Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimo tyrime ir ragina oficialų Londoną atsakyti į anksčiau Rusijos iškeltus klausimus, trečiadienį žurnalistams pranešė Rusijos diplomatinės atstovybės atstovas spaudai.

Po pusantrų metų nuo incidento Solsberyje Britanijos valdžia neatsakė į dažnus Rusijos raginimus nutraukti paslapties uždangą nuo tyrimo aplinkybių, eigos ir rezultatų bei suteikti galimybę susitikti su nukentėjusiais Sergejumi Skripaliu ir jo dukra Julija.

"Iki šiol be atsako lieka daugiau nei 80 diplomatinių notų, išsiųstų užsienio reikalų tarnybai, taip pat Generalinės prokuratūros prašymas suteikti teisinę pagalbą", — priminė ambasada.

Be to, ambasada pažymi, kad Britanijos pateikta politinė incidento versija nėra patikima, nes byloje yra daug neaiškumų ir nesutapimų.

"Britanijos valdžia iki šiol nepaaiškino, kaip galėjo Skripaliai — skirtingo amžiaus, lyties, kūno sudėjimo žmonės — praėjus kelioms valandoms po kontakto su nuodinga medžiaga prarasti sąmonę tą pačią minutę. Nepaaiškinama ir tai, kodėl niekam iš asmenų, suteikusių Skripaliams pirmąją pagalbą ir atlikusių tolesnį gydymą, nekilo apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga simptomų. O "informacija" apie vieno iš policijos pareigūnų apsinuodijimo požymius pasirodė tik praėjus 17 mėnesių po incidento", — pasakė Rusijos diplomatas.

Taip pat kelia abejonių tyrimo organų, kurie pasirinktinai pateikė informaciją apie bylą, darbas, pažymėjo jis.

Anot ambasados ​​atstovo spaudai, "vieni Skripalių vietos keitimo 2018 metų kovo 4 dieną faktai buvo užfiksuoti labai išsamiai", o kiti "dėl tam tikrų priežasčių lieka šešėlyje". Įtartinai atrodo liudininkų, kurie galėjo pamatyti Skripalius ir pagrindinius įtariamuosius Aleksandrą Petrovą ir Ruslaną Boširovą, nebuvimas, pabrėžė jis.

"Ypač stebina tai, kad nėra liudytojų, kurie būtų matę du įtariamuosius: vietiniai gyventojai negalėjo nepastebėti dviejų nepažįstamų žmonių ramiame gyvenamajame kvartale", — pažymėjo ambasada.

Rusijos diplomatas pastebėjo dar vieną keistybę: tyrimo organai nesiėmė jokių bandymų patvirtinti ar paneigti kaltinamųjų Rusijos piliečių pasakojimą apie jų viešnagę Solsberyje.

"Anot jų, per 120 minučių, kurias jie praleido Solsberyje kovo 4 dieną, jie sėdėjo parke, aplankė kavinę ir katedrą. Visa tai jie turėjo padaryti būtent tuo metu, kai, policijos duomenimis, jie gabeno nuodingą medžiagą prie Sergejaus Skripalio durų. Sunku suprasti, kokia problema patikrinti jų teiginius ir paskelbti patikrinimo rezultatus", — klausia diplomatai.

Be to, pavėluotai britų žiniasklaidos paskelbti nauji duomenys apie bylą irgi kelia daug klausimų.

"2019 metų sausį pasirodė informacija, kad pirmasis žmogus, kuris suteikė pagalbą Skripaliams po to, kai jie prarado sąmonę, buvo sausumos pajėgų vyriausioji medicinos sesuo pulkininkė Alison McCourt ir jos dukra Abigail. Tai neįtikėtinas sutapimas ir niekas net nebandė paaiškinti, kodėl jis buvo slepiamas dešimt mėnesių", — pažymėjo ambasada.

"Dar vienas sutapimas, kuris nebuvo paaiškintas, susijęs su personalo, apmokyto susidoroti su apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga padariniais, buvimu Solsberio ligoninėje Skripalių hospitalizavimo momentu", — pridūrė diplomatai.

Kaip nurodė Rusijos ambasada, tardymo organai, kaip ir anksčiau, neturi atsakymų į klausimus apie buteliuko neva su nervus paralyžiuojančia medžiaga, tariamai aptikto Čarlio Roulio bute, Eimsberyje, kilmę ir šio buteliuko buvimo vietą per laikotarpį tarp dviejų incidentų.

"Ryšio tarp šio buteliuko, kurį Roulis rado užklijuotą, ir incidento Solsberyje įrodymų nebuvimas yra toks akivaizdus, ​​kad net precedento neturinčio politinio spaudimo sąlygomis tardymo organai nepateikia kaltinamiesiems dėl Solsberio įvykių kaltinimų dėl Eimsberio", — pabrėžė Rusijos diplomatinės atstovybės atstovas.

"Norint perversti puslapį ir judėti toliau, reikia atitinkamų vyriausybės veiksmų. Dar kartą raginame Londoną grįžti prie savo tarptautinių įsipareigojimų ir diplomatinio bendravimo normų laikymosi", — sakė Rusijos ambasados atstovai.

Skripalių byla

2018 metų kovo 4 dieną Solsberyje buvo apnuodytas buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Šis incidentas sukėlė tarptautinį skandalą.

Londonas tvirtina, kad prie šio incidento prisidėjo Rusija, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas 2018 metų gegužę pareiškė, kad Skripalių byla byra akyse dėl to, kad nėra jokių Rusijos kaltės įrodymų.

Praėjusių metų liepos 4 dienos rytą Britanijos policija pranešė apie "rimtą incidentą" Eimsberyje: "nežinoma medžiaga" buvo apnuodyti vyras ir moteris, jie buvo paguldyti į ligoninę sunkios būklės. Vėliau Skotland Jardas pareiškė, kad nukentėjusieji apsinuodijo tokia pačia medžiaga kaip ir buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

Apsinuodijusi 44 metų Don Sturges liepos 8 dienos vakare mirė Solsberio apygardos ligoninėje ir buvo kremuota liepos 30 dieną. Antrasis nukentėjęs, 45 metų Čarlis Roulis, liepos 20 dieną buvo išleistas iš ligoninės.

44
Tegai:
"Skripalių byla", Sergejus Skripalis, Didžioji Britanija, Rusija, Rusijos ambasada Didžiojoje Britanijoje
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Zacharova atskleidė "Bellingcat" melą "naujame tyrime"
Londonas paskelbė naujus vaizdo įrašus su Petrovu ir Boširovu
Skripalio motina prašo pripažinti jos sūnų dingusiu be žinios
Rusijos ambasada paragino Londoną atskleisti Skripalių bylos detales
Keitė Midlton

Žiaurūs žaidimai: Keitė Midlton sukrėsta artimo draugo išdavystės

(atnaujinta 20:55 2020.06.05)
Kembridžo hercogienė negali susitaikyti su skandalingo straipsnio leidinyje "Tatler" publikavimu, nes žurnalui vadovauja asmuo, kuriuo ji pasitikėjo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nelabai gerai nusiteikusi: hercogienė negali atleisti artimo žmogaus išdavystės.

Midlton pasisakė prieš britų leidinį "Tatler", kuris su nuoroda į patikimą šaltinį atskleidė ne pačias maloniausias hercogienės ir jos artimųjų gyvenimo detales. Be to, karalienės favoritė susidūrė su stipriu spaudos atkirčiu, kuris ją pastatė į Megan Markl vietą. Bet įdomiausia laukė ateityje.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", Midlton iki šiol negali atsigauti po sukrėtimo, nes "Tatler" vyriausiasis redaktorius yra jos ilgametis draugas Ričardas Denenas (Richard Dennen).

Keitė ir Ričardas kartu studijavo universitete ir keletą metų buvo kaimynais. Kai būsimoji hercogienė ir karalienės anūkas padarė pertrauką santykiuose, būtent Denenas ją paguodė bendroje kelionėje į Prancūziją. Be to, redaktorius ne kartą dalinosi asmeninėmis nuotraukomis su Midlton ir šoko per karališkąsias vestuves 2011 metais.

Anot insaiderių, Midlton jaučiasi išduota, nes tikri draugai vargu ar atskleistų jos paslaptis, o juo labiau leistų spausdinti asmeninę informaciją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus
Rusijos ambasada Čekijoje

Čekija išsiuntė du Rusijos ambasados darbuotojus

(atnaujinta 20:47 2020.06.05)
Anot "Rossotrudničestvo", diplomatai turi išvykti iš užsienio valstybės teritorijos per 48 valandas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas.

"Mes esame suvereni valstybė ir panašios akcijos mums nepriimtinos. Esant tokiai situacijai mes nusprendėme: du Rusijos ambasados ​​darbuotojai buvo pavadinti persona non grata", — Čekijos premjero žodžius cituoja RIA Novosti.

Rusijos ambasada dviejų savo diplomatų išsiuntimą iš šalies pavadino "sufabrikuota provokacija". Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad jie gavo Čekijos užsienio reikalų ministerijos notą.

"Kalbama apie sufabrikuotą provokaciją. Šis nedraugiškas žingsnis, kuris iš pradžių buvo grindžiamas nepagrįstais kaltinimais žiniasklaidoje, liudija, kad Prahoje nėra noro normalizuoti Rusijos ir Čekijos santykius, kurie pastaruoju metu degradavo ne dėl mūsų kaltės. Esame giliai nusivylę tokiu čekų partnerių požiūriu, kuris palieka vis mažiau vietos konstruktyviam dialogui", — sakoma Rusijos diplomatinės atstovybės komentare.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai — tai laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Prahoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas ir atstovybės darbuotojas, kurio pavardė Rybakovas.

Jie turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas, "Rossotrudničestvo" ieškos galimybių išvežti juos per uždarytas sienas dėl pandemijos sąlygų.

"Kai viena valstybė praneša kitai (apie diplomatų išsiuntimą — Sputnik), žmonės privalo išvykti iš šalies per 48 valandas. Tačiau sienos uždarytos, tada paprastai po 48 valandų žmogus praranda savo įgaliojimus, šalis nebelaiko jo diplomatu, tik pakeliui namo įstrigusiu keleiviu. 48 valandas jie vis dar yra darbuotojai, turintys diplomatinį imunitetą", — paaiškino "Rossotrudničestvo" vadovo pavaduotojas.

Briuchanovas padarė prielaidą, kad kol kas išsiunčiami iš šalies federalinės agentūros darbuotojai bus savo namuose Prahoje.

"Ir kai bus pirmoji galimybė juos transportuoti, jie turės ja pasinaudoti", — nurodė jis.

Briuchanovas atkreipė dėmesį į tai, kad pandemijos metu diplomatams niekada nebuvo uždarytos sienos.

"Paprastai nėra transporto sprendimų sienai kirsti. Ieškosime galimybių, stebėsime, ar nėra ta pačia kryptimi vykstančių reisų. Gal jie mašina pervažiuos į Vokietiją ir skris iš ten. Mes dirbsime su šiuo klausimu dabar", — baigė jis.

Maskva neatmetė tokio paties atsako į oficialios Prahos veiksmus.

Kaip savo Twitter paskyroje pažymėjo Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, Rusija yra suinteresuota gerais santykiais su Čekija, tačiau turi visas priežastis analogiškai reaguoti į Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Savo ruožtu Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas taip pat neatmetė galimybės atsakyti tuo pačiu.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Čekija, Rusija, Rusijos ambasada
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą