JAV ir Europos Sąjungos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV nori kontroliuoti visus ES pokyčius

17
(atnaujinta 19:32 2019.09.04)
Pasak jo, nepaisydamas išaugusio konflikto santykiuose su Briuseliu, Vašingtonas bando užmegzti kontaktus su būsimais ES struktūrų lyderiais

VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) atvyko į Briuselį dalyvauti uždaruose susitikimuose su būsimaisiais ES lyderiais.

Kaip praneša RIA Novosti, jie surengti dėl būtinybės užmegzti pirminius ryšius, taip pat priminti "bendrus JAV ir Europos interesus".

Interviu Sputnik radijui Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Aleksandras Kubiškinas pažymėjo, kad JAV vis dar dominuoja kai kuriose Europos Sąjungos politinėse, finansinėse ir ekonominėse struktūrose, tačiau pastaruoju metu Vašingtono politika ir Donaldo Trampo prezidentavimas šiuos santykius atvėsino.

"ES pradeda daugiau bendradarbiauti su Azijos rinka, daugiau su Lotynų Amerika, Afrika ir galiausiai su Rusija. Silpnėja tam tikri ryšiai su JAV", — sakė jis.

Šiandien Europos Sąjungoje vyksta daugybė pokyčių, susijusių su Europos Parlamento rinkimais ir pagrindinių struktūrų vadovų pasikeitimu. Pompėjaus vizitas, pasak Kubiškino, skirtas susitikti su naujais žmonėmis ir nustatyti pagrindines Amerikos politikos ir bendradarbiavimo su ES kryptis.

"Čia nėra nieko sensacingo. Santykiuose neįvyks jokia nauja revoliucija. Jie bus gana prieštaringi, tačiau, mano manymu, pagrindinė tendencija išliks. JAV nori, kad ES reintegracijos, ES evoliucijos ir galimo ES pertvarkymo procesai vyktų su jų [JAV] kontrole", — sakė Kubiškinas.

Pasak eksperto, JAV nesiruošia pasitraukti nuo Europos, kaip kai kurie manė. Priešingai, JAV bandys užmegzti ryšius pagal "vyresniojo principus jaunesniojo atžvilgiu".

17
Tegai:
kontrolė, ES, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: Kinija dėl ryšių su ES parodys lankstumą santykiuose su Lietuva
Žiniasklaida: JAV senatoriai paragino Trampą suteikti Ukrainai karinę pagalbą
Ekspertas: Vakarai nesugebės "ištrinti istorinės tiesos"
Kinija ragina JAV palaikyti ginklų kontrolės sistemą