Rusijos zenitinių raketų kompleksai S-400

Pasirodė Turkijoje dislokuotų S-400 palydovinės nuotraukos

28
(atnaujinta 22:41 2019.09.05)
Nuotraukų, paskelbtų Izraelio bendrovės, komentare teigiama, kad S-400 radarai veikia darbo režimu, tačiau sistemos paleidimo įrenginiai nėra užtaisyti

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Spėjama, kad trys Rusijos zenitinių raketų kompleksai S-400 buvo dislokuoti Turkijos aviacijos bazėje Miurted, Ankaros apylinkėse. Apie tai liudija rugpjūčio 29 dienos palydovinės nuotraukos, rugsėjo 3 dieną paskelbtos Izraelio bendrovės "ISI" Twitter paskyroje.

​Nuotraukų komentare teigiama, kad S-400 radarai veikia darbo režimu, tačiau sistemos paleidimo įrenginiai nėra užtaisyti.

Organizacija padarė prielaidą, kad Turkijos kariai minimaliai išbando S-400 prieš visiškai išskleisdami zenitinių raketų kompleksus.

Rugpjūtį Rusija pradėjo antrąjį S-400 tiekimo į Turkiją etapą. Susitarimas aprūpinti Ankarą keturiais divizionais buvo pasiektas 2017 metų rugsėjį. Sutarties vertė siekia 2,5 milijardo JAV dolerių, pusę šios sumos padengs Rusijos paskola. Taip pat S-400 "Triumph" pirkėjai yra Kinija ir Indija.

Pirmosios naujausių oro gynybos sistemų, kurias Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas pavadino galingiausiomis pasaulyje, partijos pristatymas prasidėjo šių metų liepos 12 dieną ir baigėsi mėnesio pabaigoje. Iš viso Rusija atliko 30 specialių skrydžių į Turkiją.

Turkijos naujausios Rusijos oro gynybos sistemos S-400 įsigijimas jau išprovokavo nesutarimus Turkijos ir JAV santykiuose: Vašingtonas pareikalavo atsisakyti susitarimo ir vietoje jų įsigyti "Patriot" sistemas. Atsisakymo atveju Vašingtonas neatmetė galimybės atidėti ar net atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Ankarai, tačiau Turkija nesutiko nuolaidžiauti. Nuo to laiko Turkijos dalyvavimas F-35 programoje buvo apribotas.

Raketų sistema S-400 Triumf
© Sputnik /
Raketų sistema S-400 "Triumf"

 

28
Tegai:
Izraelis, Turkija, Rusija, zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf"
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (20)
Dar šia tema
Ekspertas: JAV pavydi, todėl ieško S-400 trūkumų
"Triumf" Turkijai: paskelbtas S-400 siuntimo į Ankarą vaizdo įrašas
Turkijos dalyvavimas F-35 programoje galutinai bus sustabdytas 2020 metų kovą
"Tai buvo signalas": Turkijos žiniasklaida pasakė apie S-400 svarbą Ankarai
JAV valdžios institucijos prašo Turkijos nediegti Rusijos S-400