Kosmonautas

Pirmasis istorijoje dviejų moterų išėjimas į kosmosą visgi įvyks

24
(atnaujinta 17:51 2019.09.05)
Išėjimą į kosmosą buvo suplanuota atlikti dar kovo pabaigoje, tačiau tada vienai iš astronaučių neatsirado paruošto skafandro

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Pirmasis istorijoje dviejų moterų išėjimas į atvirą kosmosą gali įvykti jau per kitą "pamainą" Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS).

Pirmoji moteris, išėjusi į kosmosą, buvo astronautė Svetlana Savickaja, tai įvyko dar 1984 metais. Dviejų amerikiečių — Anne'os McClain ir Christin'os Koch — išėjimas buvo planuojamas dar šį pavasarį, tačiau McClain tada neatsirado paruošto skafandro.

"Mes visi esame pasirengę veiklai už erdvėlaivio ribų. Dabar planuojamas tvarkaraštis (išėjimų — Sputnik). Todėl aš dar nežinau, kas išeis", — žurnalistams pasakė astronautė Jessica Meir, kuri vyks į stotį rugsėjo pabaigoje.

Ji pažymėjo, kad turi išeiti kelis kartus, ir galbūt vienas iš jų bus su Christina Cook, kuri dabar yra TKS.

Naujoji "pamaina" į stotį turi išvykti rugsėjo 25 dieną, įgulos nariai bus rusas Olegas Skripočka, amerikietė Jessica Meir ir pirmasis kosmonautas iš Emyratų Hazza al-Mansouri. Meir ir Skripočkos sugrįžimas planuojamas kitų metų kovo pabaigoje. Kartu su jais į Žemę skris amerikietis Endriu Morganas.

24
Tegai:
kosmosas, kosmonautai
Dar šia tema
Amerikos astronautas priešinasi JAV dominavimui kosmose
NASA paskelbė marsaeigio nuotrauką, padarytą iš Marso orbitos
Rusija pirmą kartą paleido į kosmosą humanoidinį robotą "Fiodorą"
Mokslininkai išsiaiškino, kaip kosminė radiacija veikia kosmonautų intelektą