Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Didžiosios Britanijos opozicija nepalaikys rinkimų iki spalio 31 dienos

22
(atnaujinta 16:11 2019.09.06)
Anksčiau Borisas Džonsonas pasiūlė surengti išankstinius rinkimus į Parlamentą

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Britanijos opozicijos partijos susitarė nepalaikyti pirmalaikių Parlamento rinkimų iki spalio 31 dienos, kai šalis pasitrauks iš ES be susitarimo, praneša britų televizijos kanalas "Sky News", su nuoroda į opozicijos partijas.

Anksčiau Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas pasiūlė surengti išankstinius rinkimus į Parlamentą.

Tikimasi, kad Parlamentas pasiūlymą apsvarstys pirmadienį, o kitas balsavimas bus numatytas tą pačią dieną.

Anksčiau Bendruomenių rūmai taip pat atmetė Džonsono pasiūlymą vykdyti rinkimus spalio 15 dieną.

Padėtis su "Brexit"

Jungtinė Karalystė turėjo pasitraukti iš ES kovo 29 dieną, tačiau "Brexit" procesas buvo atidėtas dėl to, kad Didžiosios Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė vyriausybės pateiktą "Brexit" susitarimo pasiūlymą.

Šiuo atžvilgiu Didžiosios Britanijos Parlamente buvo priimtas įstatymas, kuriuo raginama, kad vyriausybė reikalautų atidėti "Brexit" ir būtų išvengta pasitraukimo iš ES be susitarimo.

Pagal naujausius susitarimus su Europos Sąjunga, Didžioji Britanija turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną.

Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija perspėjo, kad šalies gyventojai gali pamiršti vaistus ir medicinos įrangą iš JK. Tai taip pat gali apsunkinti Lietuvos vežėjų veiklą.

Акция против Brexit в Лондоне, архивное фото
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Be to, Britanijai pasitraukus iš ES be sandorio, daugelis lietuviškų prekių gali dingti iš Didžiosios Britanijos parduotuvių lentynų. Kaip pažymėjo Lietuvos verslininkai, tokia grėsmė egzistuoja, nes maistą gabenantiems sunkvežimiams ilgą laiką gali būti neleista kirsti sienos.

Lietuva, kaip ir daugelis kitų šalių, aktyviai ruošiasi "kietajam Brexit" scenarijui. Anksčiau Lietuvos vyriausybė patvirtino daugybę teisinių priemonių, kurios sumažins neigiamas pasekmes Lietuvos piliečiams ir komercinėms struktūroms Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje.

Interviu Sputnik Lietuva Lietuvos visuomenės veikėjas Giedrius Grabauskas teigė, kad po "Brexit" daugelis lietuvių vyks į kitas ES šalis, o ne į tėvynę. Jo manymu, vargu, ar jie norės grįžti į Lietuvą.

22
Tegai:
rinkimai, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (145)
Dar šia tema
Turėsite pamiršti apie "norų sąrašą": po "Brexit" Baltijos šalys "susiverš diržus"
Europos Komisija paragino pasiruošti galimam "kietajam Brexit"
Padėtis su "Brexit": kaip JK pasitraukimas iš ES paveiks Baltijos šalis