Belgijos ministras pirmininkas Šarlis Mišelis

Tusko įpėdinis apibrėžė savo požiūrį į ES santykius su Rusija ir Kinija

40
(atnaujinta 16:19 2019.09.06)
Gruodį perimsiantis Europos Tarybos vadovo postą Šarlis Mišelis pažymėjo, kad tarptautinius santykius šiandien daugiausia lemia JAV ir Kinijos konkurencija, tačiau Europa "neturėtų būti JAV ir Kinijos įtampos auka", nes ji turi savų interesų

VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Donaldo Tusko įpėdinis Europos Tarybos vadovo poste Šarlis Mišelis apibrėžė savo užsienio politikos prioritetus, pareiškęs, jog ES turėtų ginti savo interesus, kad netaptų JAV prekybos karų auka, ginti savo pozicijas stiprėjančios Kinijos ir besitęsiančios grėsmės saugumui iš Rusijos pusės akivaizdoje.

Kaip praneša leidinys "Politico", Belgijos ministras pirmininkas, kuris tik gruodį perims Europos Tarybos vadovo postą, kalbėjo uždarame susitikime su ES diplomatiniu korpusu.

Būsimasis Europos Tarybos vadovas, atsakingas už valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimų rengimus, pažymėjo, kad tarptautinius santykius šiandien daugiausia lemia JAV ir Kinijos konkurencija, tačiau Europa "neturėtų būti JAV ir Kinijos įtampos auka", nes ji turi savų interesų.

Mišelis taip pat paragino ES ginti savo pozicijas Kinijos, kuri "veikia atkakliai ir labai užtikrintai", akivaizdoje. Anot Tusko įpėdinio, santykiuose su Pekinu reikalinga strateginė partnerystė, tačiau "be naivumo".

Jis taip pat pareiškė, kad ES turėtų priešintis "Rusijos grėsmei" prie "rytinės sienos", jo žodžius cituoja leidinys. Kartu Mišelis pažymėjo, kad "Rusija išlieka kaimyne, ir į šią realybę reikėtų atsižvelgti".

Anksčiau Mišelis save vadino "tikru europiečiu, bet ne naiviu". Jis teigė, kad sankcijos Rusijai ir nesutarimai su ja neturėtų būti kliūtimi bandymams atverti dialogo kanalus su Maskva.

Dar 2016 metų rugsėjį Belgijos ministras pirmininkas iš JT tribūnos paragino atsisakyti "konfrontacijos su Rusija logikos", atkreipęs dėmesį į interesų bendrumą su Rusija. Vėliau Mišelis pareiškė, kad ES vardu būtina palaikyti intensyvesnį dialogą su Rusija tarptautinių problemų klausimais, ir ne tik apie situaciją Ukrainoje, bet ir prie pietinių Europos sienų.

Pirmasis Mišelio vizitas į Maskvą įvyko praėjusių metų sausį, tada jis surengė derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o spalį premjeras Briuselyje susitiko Rusijos ministru pirmininku Dmitrijumi Medvedevu.

Europos Tarybos vadovo poste Mišelis privalės laikytis konsoliduotos ES politinės linijos.

40
Tegai:
JAV, Europos Taryba, ES, Kinija, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas: Kinija dėl ryšių su ES parodys lankstumą santykiuose su Lietuva
JAV atima iš Baltijos ir Rytų Europos šalių Kinijos pinigus
Ekspertas: JAV nori kontroliuoti visus ES pokyčius
Suomijos užsienio reikalų ministras ragina ES gerinti santykius su Rusija