Mėsainis, archyvinė nuotrauka

Britas prarado regą ir klausą nuo priklausomybės greitam maistui

34
(atnaujinta 18:45 2019.09.07)
Vis dėlto jis nusprendė likti ištikimas savo nesveikai mitybai ir nieko nekeisti

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje paauglys tapo aklas ir beveik visiškai neteko klausos, nes beveik dešimt metų valgė greitą maistą, rašo britų laikraštis "The Daily Telegraph".

17-metis Bristolio gyventojas, būdamas septynerių metų, valgė tik bulvytes, traškučius ir kartais mėsainius su jautiena ar kumpiu.

Britas nuo ankstyvo amžiaus kenčia nuo selektyvaus valgymo sutrikimo. Vaiko mitybos racione visiškai nebuvo vaisių ir daržovių — jų jis nevalgė dėl to, kad nepatiko jų "tekstūra".

Tokia mityba nepataisomai pažeidė regos ir klausos nervus. Nuo 14 metų britas kenčia nuo kaulų silpnumo ir nuo to paties amžiaus greitai pradėjo prarasti regą ir klausą, nes kraujyje trūko vario ir vitaminų B12 bei D.

Gydytojai diagnozavo jaunuoliui "maistinę optinę neuropatiją", kurios vienas iš pirmųjų simptomų yra spalvų suvokimo pažeidimas ir neryškus vaizdas. Liga pavojinga, nes lengvai painiojama su kitomis ligomis. Jei nepradedama gydytis, galima visiškai prarasti regą.

Kaip sakė gydytojas Denisas Atanas, paauglys išsaugojo tik periferinę regą, kuri jam leidžia orientuotis erdvėje. Regos nervo pažeidimas, pasak gydytojo, yra negrįžtamas.

Pasak berniuko motinos, jis buvo išmestas iš koledžo dėl aklumo ir beveik visiško kurtumo. Paauglys negalėjo rasti darbo. Norėdama pasirūpinti vaiku, motina buvo priversta išeiti iš darbo. Jos įsitikinimu, liga sugriovė sūnaus gyvenimą.

Nepaisant to, britas ir toliau valgo bulvytes, traškučius ir mėsainius, tačiau tėvams pavyko priversti vaiką pradėti vartoti vitaminus.

34
Tegai:
greitas maistas, paaugliai, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Mokslininkai įvardijo naują greitojo maisto pavojų sveikatai
Dietologė patarė kasdien nemaitinti vaikų dešrelėmis
Greitas maistas ar aukštoji virtuvė: Vilniuje vyko "Burger Fest 2019"
Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka

Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso

(atnaujinta 16:06 2020.05.28)
Pranešama, kad gegužės 22 dieną pateiktais duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rusija Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pasiūlė aštuonias vakcinas nuo naujos koronavirusinės infekcijos, 

užregistruota daugiau kaip 120 galimų vakcinų, sakė PSO Rusijos Federacijos atstovė spaudai Melita Vujnovič. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Rusijos indėlis yra labai didelis. Mes užregistravome aštuonias vakcinas kandidates iš įvairių Rusijos Federacijos institutų",— sakė Vujnovič per internetinį RAS mokslo tarybos "Gyvosios gamtos mokslų" posėdį tema: "Vakcinos nuo COVID-19: prognozės ir realybė", kurį organizavo MIA "Rossija segodnia".

Ji taip pat sakė, kad gegužės 22 dienos duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės.

"Galbūt jų yra daugiau. Bet tai tie tos, apie kurias mums pateikta informacijos ir pritaikyti vertinimo kriterijai. Iš jų dešimt yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 - ikiklinikiniame etape", — aiškino PSO atstovė Rusijos Federacijoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį sergant COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota beveik 5,5 milijono ligos atvejų, daugiau nei 349 tūkstančiai žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Rusija, vakcinacija, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ES vaistų agentūra tikisi, kad koronaviruso vakcina pasirodys po metų
JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
Ekspertai įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną
Honkongas, archyvinė nuotrauka

Kinija grasina JAV atsakomaisiais veiksmais dėl kišimosi į Honkongo reikalus

(atnaujinta 18:20 2020.05.28)
Anksčiau JAV valdžios institucijos teigė svarstančios sankcijas Kinijos valdžiai už veiksmus, susijusius su Honkongu

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Kinija imsis ryžtingų atsakomųjų priemonių, jei JAV nenustos kištis į Honkongo reikalus, sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos Honkonge biuro pranešime, atsakant į JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pareiškimus, praneša RIA Novosti

Pompėjas sakė trečiadienį pranešęs JAV Kongresui, kad Honkongas nebeturi autonomijos nuo KLR, kuri buvo numatyta 1997 metais perdavus teritoriją iš Didžiosios Britanijos į Kinijos valdžią.

"Dėl JAV valstybės sekretoriaus Pompėjaus pareiškimo, šmeižto, kad nacionalinio saugumo įstatymas kenkia Honkongo autonomijai ir laisvei, grasinimų įvesti sankcijas, oficialus Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Honkonge išreiškė griežtą protestą... Mes raginame Ameriką gerbti tarptautinę teisę ir pagrindinius tarptautinių santykių principus, nedelsiant nutraukti kišimąsi į Honkongo reikalus ir Kinijos vidaus reikalus. Jei Jungtinės Valstijos ir toliau laikysis savo pozicijos, jos tikrai sulauks 1,4 milijardo Kinijos žmonių priekaištų ir ryžtingų atsakomųjų priemonių", — sakoma pareiškime.

Taip pat pažymima, kad JAV pareiškime, jog jie dešimtmečius žiūrėjo į Honkongą kaip į "laisvės užtaisą" ir bando per "Honkongo modelį" pakeisti socialinę sistemą Kinijos viduje, pripažino, kad Vašingtonas naudojasi Honkongu kaip tramplinu į separatistinę, žlugdančią veiklą šalies viduje.

"Tai patvirtinimas, kad negalima laukti nė minutės priėmus nacionalinio saugumo apsaugos įstatymą. Honkongas yra Kinijos dalis, todėl visi Honkongo klausimai yra susiję su Kinijos vidaus reikalais", — pabrėžiama pareiškime.

Anksčiau JAV valdžios institucijos teigė svarstančios sankcijas Kinijos valdžiai už veiksmus, susijusius su Honkongu.

JAV nepatenkintos Kinijos sprendimu perduoti šalies parlamentui — visos Kinijos Liaudies atstovų susirinkimui — klausimą dėl įstatymo projekto, skirto apsaugoti Honkongo nacionalinį saugumą, pažaboti separatizmą, terorizmą ir kišimąsi iš išorės į šio regiono reikalus. Ketvirtadienį susirinkimo nariai priėmė rezoliuciją. JAV tai laiko Honkongo autonomijos "mirties nuosprendžiu".

Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam palankiai įvertino rezoliucijos priėmimą. Parlamento Nuolatiniam komitetui pavesta rengti nacionalinio saugumo įstatymo projektą, skirtą būtent Honkongui.

Anksčiau laikraštis "South China Morning Post", remdamasis informuotu šaltiniu, pranešė, kad prireiks maždaug dviejų savaičių, kad įstatymas būtų priimtas, o tai reiškia, kad jis gali įsigalioti rugpjūtį.

Tegai:
sankcijos, JAV, Honkongas
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino apie konfrontaciją tarp JAV ir Kinijos
Naftos kainų kritimas paspartėjo iš nerimo dėl Kinijos ir JAV santykių