Кандидат на пост премьер-министра Георгий Гахария выступает на внеочередном заседании парламента Грузии.

Gacharija tapo naujuoju Gruzijos ministru pirmininku

23
(atnaujinta 23:45 2019.09.08)
Kol vyko naujosios vyriausybės patvirtinimo procesas, šalia Parlamento pastato susirinko protestuotojai

VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Gruzijos Parlamentas sekmadienį vykusiame posėdyje išreiškė pasitikėjimą vyriausybe, kuriai vadovauja buvęs vidaus reikalų ministras Georgijus Gacharija, praneša RIA Novosti. Balsavimas buvo transliuojamas tiesiogiai per Gruzijos televiziją.

Mamuka Bakhtadze, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Стрингер

Tokiu būdu deputatai patvirtino naująjį ministrą pirmininką, jo atnaujintą ministrų kabineto sudėtį ir vyriausybės programą. 98 deputatai iš 150 balsavo už. Tai jau penktasis ministras pirmininkas po partijos "Gruzijos svajonė" pergalės 2012 metų Parlamento rinkimuose. Naujoje vyriausybės sudėtyje yra tik du pokyčiai, abu susiję su teisėsaugos institucijomis. Gacharija pristatė Gruzijos valstybės saugumo tarnybos vadovą Vachtangą Gomelaurį į laisvą Gruzijos vidaus reikalų ministro postą, o buvęs ministras pirmininkas, "Gruzijos svajonės" politinis sekretorius Iraklijus Garibašvilis užėmė gynybos ministro postą vietoje Levano Izorijos.

Buvęs Gruzijos ministras pirmininkas Mamuka Bachtadzė paskelbė apie savo atsistatydinimą rugsėjo 2 dieną, savo sprendimą paaiškindamas tuo, kad įvykdė visas savo misijas ir užduotis.

Premjerų kandidatūras turi teisę kelti politinė partija, kuri parlamento rinkimuose gavo geriausią rezultatą, šiuo atveju, valdančioji partija "Gruzijos svajonė".

Sputnik
Protestai prieš Gacharijos kandidatūrą prasidėjo dar rugsėjo 4 dieną

Partijos įkūrėjas ir pirmininkas Bidzina Ivanišvilis neslėpė, kad pats pasiūlė iškelti Gachariją kandidatu į ministro pirmininko pareigas. Į šį sprendimą opozicija ir jų šalininkai sureagavo neigiamai. Gruzijos opozicija skelbia protestus ir mitingus, kuriuose reikalaujama neleisti Gacharijos valdymo, ir mano, kad jo paskyrimas ministru pirmininku yra visų gyventojų įžeidimas, nes protestuotojai visoje šalyje reikalavo jo atsistatydinimo iš Vidaus reikalų ministerijos vadovo posto, tačiau vietoje to jis gavo paaukštinimą.

Sputnik
Protestuotojai nepatenkinti, kad politikas vietoje atsistatydinimo iš vidaus reikalų ministro pareigų gavo paaukštinimą

Gacharija buvo vienas populiariausių ministrų, tačiau po to, kai specialiosios pajėgos išsklaidė antirusiškas akcijas Tbilisyje, protestuotojai ėmė reikalauti jo atsistatydinimo iš Vidaus reikalų ministerijos vadovo posto.

23
Tegai:
ministras pirmininkas, Gruzija
Su-57

Šaltinis: Su-57 bus pritaikytas valdyti dronų grupei

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių"

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos penktosios kartos kovinis lėktuvas "Su-57" bus pritaikytas mažų bepiločių orlaivių grupei valdyti. Juos naikintuvas neš ant savo išorinės ir vidinės pakabos, RIA Novosti sakė šaltinis orlaivių pramonėje.

Anot pašnekovo, borto įranga ir speciali programinė įranga jau pradėti kurti.

"Taip pat kuriamas stendas dronų sąveikos su naikintuvu-nešėju sistemai ir tarpusavyje realiu laiku išbandyti naudojant pusiau natūrinį modeliavimą", — pridūrė jis.

Kaip paaiškino šaltinis, "vienas naikintuvas "Su-57" vidiniame fiuzeliažo skyriuje galės gabenti daugiau nei tuziną žvalgybos ir kovinių ir elektroninės kovos bepiločių orlaivių". Įrenginiai, priklausantys grupės naudojimo koncepcijai, saugiais ryšių kanalais sąveikaus tiek su lėktuvnešio bortu, tiek tarpusavyje, sakė jis.

Su-57
© Sputnik / Максим Блинов

Daroma prielaida, kad "Su-57" numes bepiločių orlaivių grupę, pavyzdžiui, prieš patekdamas į priešo oro gynybos sistemos veikimo zoną. Dronai trukdys sistemos radarams, perkraus jos informacinius kanalus kaip apgaulę ir tiesiogiai atakuos priešlėktuvines sistemas kaip didelio tikslumo lėktuvų ginklus.

Agentūros pašnekovas neįvardijo dronų, kuriuos planuojama naudoti "Su-57", tipo.

Kaip šaltinis kariniame pramoniniame komplekse, apie kurį kovo pradžioje pranešė RIA Novosti, aviacijos ir kosmoso pajėgoms kuriamas daugiafunkcis nepilotuojamas kompleksas "Molnija", kurio reaktyviniai lėktuvai bus paleisti būriu iš, pavyzdžiui, lėktuvnešio, sunaikinti priešo oro gynybą ar vykdyti elektroninį karą.

Agentūros pašnekovas pažymėjo, kad komplekso pagrindas bus mažos bepiločiai orlaiviai, pagaminti pagal sparnuotosios raketos formą. Vieno sistemos aparato ilgis bus 1,5 metro, o sparnų ilgis - iki 1,2 metro. Įrenginio greitis deklaruojamas 600 - 700 kilometrų per valandą lygyje, kovinės galvutės arba naudingosios apkrovos masė sieks apie 5-7 kilogramus.

"Su-57" (anksčiau žinomas kaip PAK FA) yra penktos kartos Rusijos naikintuvas, skirtas sunaikinti visų tipų orą, žemę ir paviršių. Pirmąjį skrydį jis atliko 2010 metais. "Su-57" pasižymi dideliu manevringumu, naujausia aviacijos technika ir prastu matomumu (slapta technologija).

Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
© Sputnik
Penktosios kartos naikintuvas Su-57 vs F-35
Tegai:
SU-57
Dar šia tema
Rusijos naikintuvas Su-57 užkariauja pasaulį. Kas toliau?
Su-57 išbandė viršgarsinių raketų maketus, sakė šaltinis
JAV Su-57 pasirodymas Turkijoje buvo pavadintas NATO košmaru
Barščiai, archyvinė nuotrauka

Ukraina apkaltino Rusiją pasisavinus barščius

(atnaujinta 20:00 2021.04.20)
Ukrainos viltys pripažinti barščius išskirtinai Ukrainos turtu yra abejotinos: kaip rodo praktika, UNESCO stengiasi elgtis teisingai ir nesileidžia įtraukiamaį ideologines dvikovas

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusija pateikia norus vietoj tikrovės, barščius vadina rusiškais patiekalais, sakė Ukrainos kultūros ministras Aleksandras Tkačenka.

"Rosturizm" ir "Google" anksčiau pradėjo projektą - Rusijos regioninių patiekalų enciklopediją "Raskusi Rossiju", kurioje barščiai priskiriami prie rusiškų patiekalų.

"Pakalbėkime dar kartą apie barščius. Rusijos Federacijoje jie vėl bando pasisavinti mūsų nacionalinį patiekalą. "Google" meno ir kultūros platformoje jie pradėjo projektą "Raskusi Rossiju". Visų pirma, pateikiami Top 10 , kaip jie vadina, "rusiški patiekalai, kurie įėjo į istoriją". Tarp originalių rusiškų patiekalų ir ukrainietiškų barščių. Vėlgi linkiu mąstyti", — savo "Telegram" kanale rašė jis.

Jis pridūrė, kad "Raskusi Rossiju" taip pat kviečia užsieniečius vykti į gastronominę ekskursiją po Rusiją. "Barščiai yra etninis ukrainiečių patiekalas. Teritorijų, praeities, etninių grupių priskyrimas Kremliaus dvasioje buvo daugiau nei šimtą metų", - sakė jis.

Jis prisiminė, kad anksčiau Kultūros ir informacijos ministerija pristatė "Ukrainos barščių virimo kultūrą" svarstyti kaip nematerialų UNESCO paveldą.

"Esu tikras, kad pasaulis atpažins mūsų nacionalinį patiekalą. Kiek nesudaro interneto puslapių, reklamuojančių barščius, vis tiek nebus rusų kalba!" - reziumavo Tkačenka.

Anksčiau Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narė Elena Panina RIA Novosti sakė, kad Ukrainos viltys pripažinti barščius išskirtinai Ukrainos turtu yra abejotinos: kaip rodo praktika, UNESCO stengiasi elgtis teisingai ir nesileidžia įtraukiamaį ideologines dvikovas.

Tegai:
barščiai, Rusija, Ukraina