Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Zelenskio padėjėjas atskleidė, kokiu tonu vyksta pokalbiai su Putinu

135
(atnaujinta 14:58 2019.09.09)
Ukrainos ir Rusijos prezidentai jau kelis kartus kalbėjosi telefonu. Turint omenyje įtemptus santykius tarp valstybių, daugeliui kyla klausimų, kaip vyksta jų pokalbiai

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Ukrainos prezidento padėjėjas Andrejus Jermakas teigė, kad Vladimiro Zelenskio ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino telefoniniai pokalbiai vyksta mandagiu tonu, nepakeliant balso.

Šeštadienį Ukrainos iniciatyva Putinas ir Zelenskis pasikalbėjo telefonu. Valstybių vadovai pabrėžė, kad nuteistųjų ir sulaikytųjų paleidimas turi didelę reikšmę gerinant abipusius santykius.

"Per tą laiką, kurį matau, dalyvauju daugelyje derybų, mūsų prezidento pozicija, požiūris, jo gebėjimas derėtis nesudaro galimybių tam, kad su juo kas nors galėtų kalbėtis nemandagiai. Tai buvo lygiavertis dviejų prezidentų pokalbis", — sakė Jermakas interviu leidiniui "Ukrainskaja pravda".

Į klausimą, ar kas nors kėlė balsą šių pokalbių metu, jis atsakė neigiamai.

"Ne. Aš manau, kad jei nebūtų konstruktyvaus dialogo tarp prezidentų, mainai nebūtų įvykę", — sakė jis.

Rusija ir Ukraina rugsėjo 7 dieną paleido po 35 nuteistuosius ir sulaikytuosius, tarp tų, kurie buvo paleisti iš Rusijos, buvo Olegas Sencovas, nuteistas už teroro išpuolio rengimą, ir 24 Ukrainos kariai, kurie pažeidė Rusijos sieną.

Tą pačią dieną "RIA Novosti Ukraina" portalo vadovas Kirilas Višinskis, rugpjūčio pabaigoje teismo įsakymu išlaisvintas Ukrainoje, atvyko į Rusiją.

135
Tegai:
Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
Dar šia tema
Solovjovas papasakojo, kodėl Zelenskis pyksta ant Putino
Putinas ir Zelenskis telefonu aptarė situaciją Donbase
Zelenskis vs Goloborodko: kuo panašūs Ukrainos prezidentas ir jo įvaizdis seriale
Lietuvos URM pakomentavo sulaikytųjų mainais tarp Ukrainos ir Rusijos