Australijos Parlamento pastatas Kanberoje, archyvinė nuotrauka

Australija pirmoji pradeda blokuoti ekstremistinio turinio svetaines

24
(atnaujinta 19:07 2019.09.09)
Pranešama, kad svetainės bus blokuojamos "tik kritiniais atvejais", o tam, kad iš puslapių būtų pašalintas blokas, reikės sunaikinti visą neteisėto pobūdžio medžiagą

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Australijos valstybinė interneto saugumo komisija pirmą kartą pradėjo apriboti prieigą prie svetainių, kurios ir toliau skelbia teroro išpuolių Naujosios Zelandijos mečetėse vaizdo įrašus: šis įsakymas jau paveikė aštuonias svetaines, praneša RIA Novosti su nuoroda į Australijos valstybinės komisijos pranešimą spaudai.

Rugpjūčio mėnesį buvo pranešta, kad Australijos vyriausybė užblokuos prieigą prie svetainių, kuriose talpinamas "kenksmingas ekstremistinis turinys".

Už elektroninę saugą atsakinga komisijos narė taip pat pradėjo bendradarbiauti su įmonėmis, kad būtų apribota prieiga prie ekstremizmą propaguojančių domenų.

"Aš konsultavausi tiek su interneto paslaugų tiekėjais, tiek su svetainių administratoriais, suteikdama jiems visas galimybes pašalinti šį baisų turinį, ir kai kurie jų įvykdė šį prašymą. Taigi tie, kurie ir toliau skelbia šią medžiagą, tai daro suprasdami, kad Australija imsis priemonių sustabdyti tolesnį jų plitimą", — sakė už elektroninę saugą atsakinga komisijos narė Džulė Inman Grant.

Anot Grant, svetainės bus blokuojamos "tik kritiniais atvejais", o tam, kad iš puslapių būtų pašalintas blokas, reikės sunaikinti visą neteisėto pobūdžio medžiagą.

Kaip pabrėžiama pranešime spaudai, interneto pramonė palankiai įvertino šį žingsnį. Be to, Grant ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su pramonės atstovais, įskaitant paslaugų teikėjus ir socialinės žiniasklaidos kompanijas, kad sukurtų papildomą protokolą, skirtą greitai pašalinti ekstremistinį ar smurtinį turinį panašiose situacijose ateityje.

Dviejose Kraistčerčo mečetėse (Pietų saloje, Naujojoje Zelandijoje) kovo 15 dieną įvyko susišaudymas, per kurį žuvo 51 žmogus, o apie 50 buvo sužeisti.

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Džasinda Ardern šį įvykį pavadino teroro išpuoliu. Kaltinimai dėl nužudymo buvo pareikšti 28 metų australui Brentonui Tarantui, kuris nufilmavo išpuolį prieš vieną iš mečečių ir kartu tiesiogiai transliavo socialiniuose tinkluose.

Kaip praneša Facebook spaudos tarnyba, per pirmąsias 24 valandas po šaudymo buvo pašalinta daugiau kaip 1,5 milijono vaizdo įrašų, kuriuose užfiksuotas šaudymas Kraistčerčo mieste.

24
Tegai:
internetas, kova su terorizmu, terorizmas, Australija
Dar šia tema
Rusija teigia, kad paskutiniai teroristų išpuoliai buvo koordinuojami per "Telegram"
ES sukūrė bendrą tiriamų terorizmo bylų duomenų bazę
Lenkijoje dėl Trampo vizito įvestas terorizmo pavojaus režimas