Brexit, archyvinė nuotrauka

Londone papasakota apie Britanijos ir Airijos nesutarimus dėl "Brexit"

34
(atnaujinta 17:48 2019.09.09)
Pirmadienį Didžiosios Britanijos ir Airijos premjerai aptarė būsimą JK pasitraukimą iš ES

VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Britanijos ir Airijos nesutarimai klausimais, susijusiais su "Brexit", išlieka, tačiau pusės po abiejų šalių ministrų pirmininkų derybų sugebėjo susitarti dėl daugelio pozicijų, pranešė Didžiosios Britanijos vyriausybės kanceliarija.

Pirmadienį Borisas Džonsonas ir Leo Varadkaras aptarė būsimą Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES. Pagrindiniu ginčytinu klausimu, susijusiu su "Brexit", išlieka specialaus pasienio-muitinės režimo įvedimas tarp Britanijos ir Airijos sienos.

Anksčiau Džonsonas pasiūlė iš susitarimo su ES panaikinti tokio režimo paminėjimą, Vokietija davė Britanijai 30 dienų išspręsti nesutarimus šiuo klausimu.

"Ministrai pirmininkai šį rytą surengė pozityvų ir konstruktyvų susitikimą. Tai buvo svarbi ir tinkama proga lyderiams užmegzti santykius ir suprasti vienas kito pozicijas. Jie pažymėjo, kad diskusija buvo pradinė, buvo rasti bendri sąlyčio taškai, tačiau kai kuriose sferose vis dar yra reikšmingų nesutarimų", — teigiama pranešime.

Ryte premjerai kalbėjosi daugiau nei pusvalandį per pusryčius, po to surengė derybas, kuriose dalyvavo abiejų šalių delegacijų nariai.

"Didžioji Britanija ir Airija yra įsipareigojusios laikytis JK ir ES susitarimo nuostatų ir atkreipia dėmesį, kad derybų procesas [keičiant dokumento turinį — Sputnik] vyko darbo grupės Briuselyje formatu", — rašoma kanceliarijos pranešime.

Kaip rašoma pranešime, premjerai susitarė dėl naujo susitikimo artimiausiu metu.

Padėtis su "Brexit"

Jungtinė Karalystė turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną, kaip tvirtai reikalauja dabartinis ministras pirmininkas Borisas Džonsonas. Tačiau Parlamentas priešinasi dabartiniam susitarimui su ES ir kartu nenori įgyvendinti "Brexit" be susitarimo. Europos Sąjunga peržiūrėti susitarimą atsisako.

Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką.

34
Tegai:
Londonas, Brexit, Airija, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
JK po "kietojo Brexit" ketina apriboti darbo migrantų iš ES buvimą šalyje
Ekspertas: "kietojo Brexit" atveju pinigų įplaukos į Lietuvą sumažės
Baltijos šalys įvertino "kietojo Brexit" poveikį ekonomikai
Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas, archyvinė nuotrauka

Maasas išreiškė abejones dėl būtinybės įtraukti trečiąsias šalis į G7

(atnaujinta 22:10 2020.06.03)
Kaip anksčiau informavo Kremlius, JAV prezidentas Donaldas Trampas neseniai vykusiame telefoniniame pokalbyje informavo Rusijos prezidentą apie savo idėją rugsėjį surengti G7 viršūnių susitikimą su Rusijos, Indijos, Australijos ir Pietų Korėjos vadovais

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Maasas išreiškė abejones, ar reikia "tarpinio formato" tarp G7 ir G20, įtraukiant trečiąsias šalis į "septynetą", praneša RIA Novosti.

"Be šio (G7) taip pat yra G20 formatas. Ar prasminga sukurti tokį tarpinį formatą — aš tuo abejoju", — sakė Maasas per trumpąją konferenciją Berlyne, atsakydamas į klausimą apie galimą G7 plėtrą.

Jis pridūrė, kad yra tradicija kviesti svečius į G7 susitikimus ir "tai atsipirko, to reikia laikytis", pabrėžiant, kad sprendimas dėl svečių "turi būti suderintas G7 rate".

Kaip anksčiau informavo Kremliaus spaudos tarnyba, JAV prezidentas Donaldas Trampas neseniai vykusiame telefoniniame pokalbyje informavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną apie savo idėją rugsėjį surengti G7 viršūnių susitikimą su Rusijos, Indijos, Australijos ir Korėjos Respublikos vadovais.

Tegai:
G7, JAV, Rusija, Vokietija, Heiko Maas
Dar šia tema
Kaip JAV per Kiniją bando įvilioti Rusiją į Vakarų spąstus?
Trampas ir Putinas aptarė pasirengimą sušaukti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą
Vokiečių aviganis

JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui

(atnaujinta 22:06 2020.06.03)
Pažymima, kad vienas iš augintinio savininkų buvo užsikrėtęs COVID-19. Kartu su vokiečių aviganiu name taip pat gyveno kitas šuo, jis neturėjo koronaviruso simptomų, tačiau viruso antikūnų tyrimas davė teigiamą rezultatą

VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV Žemės ūkio departamento Nacionalinė veterinarijos tarnybų laboratorija (NVSL) pranešė apie pirmąjį šalyje patvirtintą šuns koronavirusinės infekcijos atvejį, teigiamas testas buvo gautas iš vokiečių aviganio Niujorke, teigiama JAV Žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnybos pranešime, praneša RIA Novosti.

Anot veterinarijos tarnybos, vokiečių aviganis buvo išsiųstas apžiūrai į privačią veterinarijos kliniką, ir ji nustatė kvėpavimo takų ligos simptomus. Gavus teigiamą SARS-CoV-2 tyrimo rezultatą, papildomi mėginiai buvo nusiųsti į nacionalinės veterinarijos tarnybos laboratoriją, kur infekcija buvo patvirtinta.

Pažymima, kad vienas iš augintinio savininkų buvo užsikrėtęs COVID-19. Kartu su vokiečių aviganiu name taip pat gyveno kitas šuo, jis neturėjo koronaviruso simptomų, tačiau viruso antikūnų tyrimas davė teigiamą rezultatą.

Pareiškime teigiama, kad "tikimasi, jog šuo visiškai pasveiks".

Kaip pabrėžia JAV Žemės ūkio departamento Gyvūnų ir augalų sveikatos inspekcijos tarnyba, koronavirusas anksčiau buvo aptiktas tigrui, liūtei ir dviem katėms.

Anksčiau buvo pranešta, kad mopsas vardu Vinstonas buvo pirmasis šuo JAV su patvirtinta koronavirusine infekcija, tačiau vėliau JAV veterinarijos tarnybos šių pranešimų nepatvirtino.

Žemės ūkio departamento veterinarijos laboratorijos yra oficialus patvirtintų COVID-19 tyrimų su gyvūnais šaltinis JAV. Būtent ši struktūra informuoja PSO apie tokių infekcijų atvejus.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

Tegai:
JAV, koronavirusas, šuo
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
Lenkija atsisakė atidaryti sienas Baltijos šalių gyventojams
Ukmergės rajone pavogti meno dirbiniai

Ukmergės rajone buvo pavogti brangūs meno dirbiniai

Nukentėjęs kreipėsi į policiją, pranešdamas apie priekabos, kurioje buvo laikomi keli meno objektai, vagystę

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Ukmergės rajone buvo pavogti daugiau nei 15 tūkstančių eurų vertės meno kūriniai, praneša Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Incidentas įvyko Veprių seniūnijoje, Kultuvėnų kaime. Nukentėjęs informavo policijos komisariatą, kad iš jo sodybos buvo pavogta priekaba "NiewiadoW" su meno kūriniais. Preliminarus nuostolis ‒ 15 400 eurų.

Policija meno kūrinius surado jau tą pačią dieną. Veiklos grupės tyrėjai buvo nuvykę į Veprių miestelį pas policijai žinomą asmenį. Tyrėjams įtarimų sukėlė kieme sukrautos dėžės. Žvilgtelėjusi į vidų pamatė sudėtus meno dirbinius. Buvo akivaizdu, kad šie daiktai nepriklauso kiemo šeimininkui.

Peržiūrėję policijoje registruojamus įvykius, tyrėjai rado pranešimą apie vagystę. Meno dirbinius jie atvežė į policijos komisariatą.

Vagystės aplinkybės tiriamos. Kiemo savininkas aiškina, neva nežinantis, kaip meno dirbiniai atsirado jo kieme.

Tegai:
meno kūrinys, vagystė, Ukmergės rajonas, Lietuva
Dar šia tema
Anykščių rajone apvogti trys traktoriai
Vilniaus rajone sumušta ir apvogta pagyvenusi pora
Vilniaus apskrityje sulaikyti trys vyrai, bandę apvogti parduotuvę
Alytuje policijos pareigūnu prisistatęs asmuo apvogė pagyvenusią moterį