JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: istorija su Amerikos "šnipu" Rusijoje skirta apjuodinti Trampą

33
(atnaujinta 12:45 2019.09.11)
Pasak eksperto, Amerikos žiniasklaida, tokia kaip "CNN", tyčia bando diskredituoti Trampą prieš rinkimus

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad nieko nežino apie "Amerikos informatoriaus" istoriją Rusijoje.

Pirmą kartą apie "neįvardytą agentą" pranešė Amerikos televizijos kanalas "CNN" su nuoroda į šaltinius Baltuosiuose rūmuose. Pasak žurnalistų, 2017 metais, vykdant specialią operaciją, Vašingtonas išvežė "savo informatorių", artimą Rusijos valdžios institucijoms. Jis buvo vadinamas "vienu iš pagrindinių slaptųjų informatorių, dirbančių Rusijos vadovybėje".

Pranešama, jog jį reikėjo išvežti dėl to, kad naujasis JAV prezidentas Donaldas Trampas atsainiai tvarkė slaptus dokumentus.

Kanalas tuo metu neatskleidė "Amerikos agento" vardo, nes tai galėjo būti pavojinga. Vėliau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad šis asmuo gali būti Olegas Smolenkovas, dirbęs Rusijos vyriausybės aparate.

Rusijoje ši istorija vadinama klastote. Trampas taip pat teigė nieko nežinąs apie šią situaciją.

Interviu Sputnik radijui Specialiųjų žiniasklaidos tyrimų tarptautinio saugumo srityje centro ekspertas Igoris Nikolaičiukas mano, kad "CNN" pranešimas labiau primena klastotę.

"Paprastai tokiais atvejais komentarai ar kiti oficialūs pareiškimai šiuo klausimu skelbiami tada, kai išdavikas, šnipas ar vertingas agentas ką nors pareiškia. Paprastai tai daroma ne iš karto, o po kurio laiko <...> Man atrodo, kad tai vis tiek yra klastotė", — sakė Nikolaičiukas.

Jo manymu, nei Trampas, nei jo palydovai, nei net žiniasklaida neturi prieigos prie slaptos specialiųjų tarnybų informacijos.

"Pagrindinė specialiųjų tarnybų, ypač su užsienio agentais, darbo praktika yra ta, kad vadovybei pateikiama tik informacija, o ne duomenys apie asmenį ir šaltinį, kuris tai pasakė. <...> Toks ir yra šio darbo ypatumas, kad jis nėra žinomas nei vadovybei, nei tuo labiau vadovybės aplinkai, kurioje gali įvykti nutekinimas", — teigė ekspertas.

Jis pažymėjo, kad "CNN" pranešimą vertina kaip bandymą apjuodinti Trampą prieš rinkimus.

"Man atrodo, kad tai — JAV vidaus politikos diversija, daroma pasitelkus "CNN", o ji, kaip žinote, yra žiniasklaidos, kuri nemėgsta Trampo, dalis", — mano Nikolaičiukas.

Jo manymu, šis skandalas skirtas sukompromituoti Trampą, arba yra bandymas kaip nors kitaip padaryti jam spaudimą ir sumenkinti, tarkime, jo galimybes prieš prasidedant kitų JAV prezidento rinkimų kampanijai.

33
Tegai:
šnipinėjimas, Donaldas Trampas, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Šnipu" Lietuvoje gali būti paskelbtas kiekvienas
Makronas nori draugauti su Rusija — ką daryti Lietuvai?
Greitoji pagalba Indijoje

Tėvai per klaidą palaidojo kūdikį gyvą

(atnaujinta 22:28 2020.05.26)
Incidentas įvyko Indijoje, kūdikis gimė pustrečio mėnesio anksčiau, pakeliui iš vietos poliklinikos į ligoninę, kur yra reanimacija naujagimiams, jis nustojo judėti, tada šeima nusprendė jį palaidoti

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Indijos Gudžarato valstijoje tėvai per klaidą palaidojo gyvą kūdikį, rašo leidinys "The Indian Express".

Kitą rytą mergaitę rado praeivis. Vyras pakvietė kaimynus, kurie padėjo iškasti kūdikį, po to jie iškvietė medikus ir teisėsaugos pareigūnus.

Vietos gyventojai nusprendė nelaukti greitosios pagalbos ir patys nuvežė mažylę į polikliniką, kur medikai atpažino vaiką. Kaip paaiškėjo, jie incidento išvakarėse padėjo jos motinai pagimdyti. Kūdikis gimė 24 nėštumo savaitę, tai yra dviem su puse mėnesio anksčiau nei įprasta. Poliklinikoje nebuvo reanimacijos naujagimiams, todėl gydytojas rekomendavo tėvams nuvežti dukrą į privačią ligoninę.

Kaip papasakojo patys tėvai, pakeliui vaikas nustojo judėti, po to šeima nusprendė jį palaidoti.

Išgelbėta mergaitė buvo nuvežta į reanimaciją, tačiau po 30 valandų ji mirė.

Anksčiau tapo žinoma, kad Kinijos Šansi provincijoje gelbėtojai ištraukė iš kapo moterį, kuri tris dienas praleido po žeme.

Paaiškėjo, kad sūnus įmetė motiną į apleistą kapą kapinėse, o vėliau užbėrė žeme, kad nuslėptų nusikaltimą.

Tegai:
kūdikis, vaikai, Indija
Dar šia tema
Kinijos kaimo gyventojas buvo palaidotas automobilyje
"Palaidojo ne tą": šeima iš Rusijos įsitikinusi, kad jų sūnaus kūną sukeitė
JAV ir Kinijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Naujoji "blogio imperija": profesorius papasakojo, kuo Kinija erzina JAV

(atnaujinta 22:25 2020.05.26)
Kaip Reiganas savo laikais Sovietų Sąjungą vadino "blogio imperija", taip ir Trampas bando pavaizduoti Kiniją kaip šalį, kurioje viskas siaubinga — ir politika, ir ekonomika, ir vertybės

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Dabartinės Kinijos ir JAV santykių pablogėjimo priežastys yra gilios, sudėtingos ir sistemingos, per virtualią MIA "Rossija segodnia" konferenciją sakė Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto ir Aukštosios ekonomikos mokyklos profesorius, istorijos mokslų daktaras Sergejus Luzianinas.

"Viena iš matomų priežasčių — JAV prezidento Donaldo Trampo priešrinkiminės viltys, bandymas panaudoti Kiniją vidaus rinkimų kovoje. Pagrindinės priežastys yra susijusios su Vašingtono ir Pekino geopolitine konkurencija. Kinija buvo pirmoji, išėjusi iš koronaviruso pandemijos, ir pirmoji, atkūrusi ekonomiką. Tai tapo papildomu dirgikliu JAV", — cituoja Luzianiną Sputnik Latvija.

Pasak eksperto, pandemija paaštrino senus tarpusavio prieštaravimus, kurie buvo nustatyti vykdant prekybos ir ekonominius susirėmimus tarp šalių.

Medicinos darbuotojas
© Sputnik / Пресс-служба мэра и правительства Москвы

"Tuomet tai buvo technologiniai prieštaravimai, susiję su prekybos susitarimu, ir abipusiai kompromisai. Šiandien Vašingtonas iškelia juos į aukštesnį ir pavojingesnį lygį, juos papildo vertybėmis ir civilizacijos idėjomis, dėl visko kaltindamas Pekiną ir Kinijos komunistų partiją. Kaip Reiganas kadaise vadino Sovietų Sąjungą "blogio imperija", taip ir Trampas šiandien bando pavaizduoti Kiniją kaip šalį, kurioje viskas siaubinga — ir politika, ir ekonomika, ir vertybės", — pabrėžė Luzianinas.

Profesorius pažymėjo, kad Trampo pranešimas kelia didžiulę grėsmę pasauliui.

"Vašingtono ir Pekino konfrontacija nėra naudinga nei pasauliui, nei Rusijai — kaip strateginei Kinijos partnerei. Rusijos Federacija ir KLR, žinoma, pasitelks visas įmanomas priemones situacijai stabilizuoti, tačiau reikia suprasti, kad konfliktas tarp JAV ir Kinijos ir toliau vystosi... Tuo tarpu Trampas bando pareikšti, kad egzistuoja kažkoks vieningas antikiniškas frontas, kurio iš tikrųjų nėra ir niekada nebus. Blokų sistema pasitraukia į praeitį ir net šalys, esančios artimos JAV, nenori būti įtrauktos į šiuos prieštaravimus", — paaiškino jis.

Kinijos valdžia kovo pabaigoje paskelbė, kad šalyje baigėsi koronaviruso epidemija, buvo nustatyti 84 102 COVID-19 atvejai, iš kurių 4638 buvo mirtini. JAV yra pirmojoje vietoje pasaulyje pagal atvejų skaičių — 1 662 768, o mirčių — 98 223. Koronaviruso pandemija, kuri metų pradžioje išplito iš Kinijos, išplito beveik visame pasaulyje, užregistruota daugiau nei 5,5 milijono užkrato atvejų, beveik 347 tūkstančiai iš jų mirė, daugiau nei 2,2 mln. pasveiko.

Dėl koronaviruso pandemijos staigiai pablogėjo Kinijos ir JAV santykiai, abiejų šalių valdžios ėmė aštriai kritikuoti viena kitą. Vašingtonas kaltina Kiniją nesugebėjimu suvaržyti koronaviruso plitimą, faktų nuslėpimu ir netinkama reakcija. Kinija, savo ruožtu, mano, kad JAV sąmoningai bando sutrukdyti įgyvendinti šalių prekybos susitarimą.

Tegai:
koronavirusas, Kinija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino apie konfrontaciją tarp JAV ir Kinijos
Ekspertas: JAV bet kokiu atveju apkaltins Rusiją įtampos kėlimu
Rusijos nuolatinis atstovas: JAV yra kone apsėstos "kišimusi į rinkimus"