Robotas Fiodoras po skrydžio į TKS, archyvinė nuotrauka

Robotas "Fiodoras" nebeskris į kosmosą

50
(atnaujinta 16:25 2019.09.11)
Jis bus pakeistas kitu robotu, keliausiančiu į kosminę erdvę

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Neseniai TKS lankęsis robotas "Fiodoras" daugiau nebeskris į kosmosą, sakė mokslinio-gamybinio susivienijimo "Androidinė technika" vykdomasis direktorius Jevgenijus Dudorovas RIA Novosti.

"Jam nebėra ką veikti, jis įvykdė savo misiją", — sakė jis apie "Fiodorą".

Jis bus pakeistas kitu robotu, keliausiančiu į kosminę erdvę, jį jau pradėta kurti.

Dudorovas paaiškino, kodėl dabartinis "Fiodoras" netinkamas šiai užduočiai: jis turi kojas, o jos nėra reikalingos kosmose.

Taigi, naujasis androidas bus pavadintas "Aleksejumi Leonovu" (tai pirmasis žmogus, išėjęs į atvirą kosmosą).

Jei programa bus vykdoma nedelsiant, "mes būsime pirmieji", padarė išvadą Dudorovas.

Robotas "Fiodoras" buvo paleistas į Žemės orbitą rugpjūčio 22 dieną. Po penkių dienų erdvėlaivis antruoju bandymu sėkmingai prisijungė prie TKS. Ten astronautai Aleksejus Ovčininas ir Aleksandras Skvorcovas atliko su juo eksperimentus. Šeštadienį "Fiodoras" grįžo į Žemę.

50
Tegai:
kosmosas, robotas
Dar šia tema
Rusija pirmą kartą paleido į kosmosą humanoidinį robotą "Fiodorą"
Rusijos erdvėlaivis "Sojuz MS-14" su "Fiodoru" nesugebėjo prisijungti prie TKS
"Sojuz MS-14" su robotu "Fiodoru" sėkmingai prisijungė prie TKS
Koronaviruso testai

PSO vėl užfiksavo rekordinį naujų koronaviruso atvejų per dieną skaičių

(atnaujinta 15:22 2020.10.25)
Pasak organizacijos vyriausiosios tyrėjos, lapkričio pabaigoje bus pateikti vienos arba dviejų vakcinų nuo COVID-19 duomenys apie trečiąjį bandymų etapą

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) vėl užfiksavo rekordinį naujų koronaviruso atvejų per dieną padaugėjimą, praneša RIA Novosti.

Beveik per parą pasaulyje buvo užfiksuoti 465 322 COVID-19 atvejai. Tuo pačiu metu spalio 23-osios išvakarėse PSO taip pat pranešė apie rekordinius rodiklius — 445 419 infekcijos atvejus per dieną.

Anksčiau PSO vyriausioji tyrėja Sumia Svaminatan įvardijo vakcinacijos nuo koronaviruso infekcijos pradžios laiką.

Pasak jos, lapkričio pabaigoje bus pateikti vienos arba dviejų vakcinų nuo COVID-19 duomenys apie trečiąjį bandymų etapą. To pakaks, kad būtų galima rekomenduoti vartoti vaistą kritiniu atveju. Pirmieji rezultatai bus gauti iki metų pabaigos. Svaminatan pridūrė, kad remdamiesi išankstiniais duomenimis, valstybės institucijos nuspręs, ar rekomenduoti vakciną naudoti kritiniais atvejais.

Naujausiais duomenimis, pasaulyje nustatyta 42,4 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Per visą pandemijos laiką mirė daugiau nei 1,1 milijono žmonių, daugiau nei 28,6 milijono pasveiko.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Seimo narys Simulik užsikrėtė COVID-19
Atsisakiusi karantino Švedija susidūrė su nauja problema
JAV kariai

JAV išbandė galimybes mobilizuoti NATO sąjungininkus slaptose pratybose

(atnaujinta 14:46 2020.10.25)
Išsami informacija apie pratybas nebuvo atskleista, tačiau Europos vadovybė nurodė, kad proceso metu buvo stiprinta sąveika su sąjungininkų sausumos, jūros, oro, kibernetiniais ir kosminiais pajėgumais

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Spalio 23 dieną JAV ginkluotųjų pajėgų Europos vadovybė baigė pratybas, kuriose buvo patikrinta Štutgarto (Vokietija) būstinės galimybė mobilizuoti NATO sąjungininkus karo atveju, praneša "Lenta.ru" su nuoroda į "Stars and Stripes".

Spalio 19–23 dienomis vykusiose vadavietės "Austere Challenge 2021" pratybose dalyvavo apie 4400 karių iš JAV ir Šiaurės Atlanto aljanso pajėgų. Komandų mokymo ir vertinimo skyriaus vadovas generolas majoras Džonas Boidas teigė, kad pagrindinis uždavinys buvo imituoti sąjungininkų reakciją karinio konflikto atveju. "Mes dirbome su daugybe problemų", — pridūrė jis.

Jis pažymėjo, kad pandemija paliko tam tikrą pėdsaką pratybose, tačiau, jo nuomone, naujos sąlygos, kai teko versti kariuomenę išlaikyti atstumą, suteikė pratyboms realistiškumą.

Išsami informacija apie pratybas nebuvo atskleista, tačiau Europos vadovybė nurodė, kad proceso metu buvo stiprinta sąveika su sąjungininkų sausumos, jūros, oro, kibernetiniais ir kosminiais pajėgumais.

"Austere Challenge" pratybos vykdomas nuo 1990-ųjų, tačiau nuo Šaltojo karo pabaigos konfliktų Europoje tikimybė sumažėjo, o pratybos tapo ne tokios intensyvios. Tačiau per pastaruosius penkerius metus Jungtinių Valstijų Europos vadovybė peržiūrėjo savo tikslus ir atnaujino pratybų mastą.

Spalio 15 dieną laikraštis "Bild" pranešė, kad Vokietijos oro pajėgos ir NATO partneriai vykdo slaptas pratybas, kad manevruotų branduolinio karo atveju. Pasak laikraščio, į pratybas buvo įtraukti olandų, belgų ir italų naikintuvai.

Tegai:
pratybos, NATO, JAV
Dar šia tema
Medvedevas paskelbė apie grėsmę JT paversti "demokratinių tautų klubu"
Lietuvoje treniruosis NATO greitojo reagavimo pajėgos
Seimo rinkimai

VRK pažymėjo, jog antrame Seime rinkimų ture rinkėjų aktyvumas sumažėjo

(atnaujinta 16:05 2020.10.25)
Komisijos pirmininkė paragino rinkėjus pasinaudoti galimybe dalyvauti rinkimuose ir iki 20:00 atvykti balsuoti

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Antrojo Seimo rinkimų turo metu Lietuvos piliečiai balsuoja ne taip aktyviai, kaip pirmojo turo metu, pasakė vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė spaudos konferencijoje, kuri transluojama VRK Youtube paskyroje.

VRK pirmininkė pažymėjo, jog 15:00 duomenimis, balsavo 19,20 proc. Lietuvos piliečių Lietuvoje, užsienyje 47,26 proc. Rinkėjų. Bendras rinkėjų aktyvumas jau siekia 19,75 proc.

Palyginant šiuos skaičius su pirmuoju šių metų Seimo rinkimų turu ir balsavimu ankstesniais metais, Matjošaitytės teigimu, matoma, jog pirmajame ture dalyvavo gerokai daugiau rinkėjų (23,34 proc.).

"Matome, kad antrasis rinkimų turas vyksta pakankamai sklandžiai, ramiai, rinkėjai keliauja į rinkimų apylinkes. Tiesa, ne taip aktyviai kaip pirmojo rinkimų turo metu, vėl gi tai natūralu. Kadangi antrajame rinkimų ture paprastai mažiau rinkėjų dalyvauja, na bet dar iki 20:00 tęsiasi balsavimas ir visus rinkėjus kviečiame pasinaudoti galimybe dalyvauti rinkimuose, atvykti balsuoti", — pasakė VRK pirmininkė.

VRK pirmininkė priminė, jog iki 18:00 veikia renkimų agitacijos draudimas ir paragino nesidalinti socialiniuose tinkluose duomenimis apie savo balsavimą.

Kalbėdama apie galimas pažeidimus rinkimų metu, Matjošaitytė pasakė, jog komisija gavo apie 30 įvairių pranešimų dėl įvairių rinkimų įstatymo pažeidimo, daugiausia pranešimų — dėl galimos rinkimų agitacijos socialiniuose tinkluose.

2020-ųjų Seimo rinkimų II turas: pagrindiniai faktai. Ką reikia žinoti apie balsavimą >>

Pagrindinę balsavimo dieną galima atvykti į rinkimų apylinkę pagal registracijos vietą iki 20:00. Su savimi reikia turėti nosą ir burną dengiančią apsaugos priemonę, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir savo rašymo priemonę.

Tegai:
Lietuva, Vyriausioji rinkimų komisija, Seimo rinkimai, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020