Amerikiečių raketos Patriot Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

Latvija tikisi, kad JAV kariuomenė Lenkijoje sustiprins jos saugumą

29
(atnaujinta 17:18 2019.09.11)
Vasaros pradžioje buvo susitarta, kad JAV Lenkijos teritorijoje dislokuos savo žvalgybinių dronų eskadrilę MQ-9 ir padidins kariuomenę dar tūkstančiu žmonių

VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Latvija tikisi, kad JAV kariuomenė Lenkijoje sustiprins jos saugumą, trečiadienį sakė Latvijos prezidentas Egilas Levitas. Apie tai pranešime rašo naujienų agentūra RIA Novosti.

"Amerikiečių pajėgos Lenkijoje sustiprins mūsų šalies saugumą. Mes kuriame bendrą transatlantinio saugumo sąjungą", — po susitikimo Varšuvoje su Lenkijos prezidentu Andžejumi Duda sakė Levitas.

Vasaros pradžioje buvo susitarta, kad JAV Lenkijos teritorijoje dislokuos JAV žvalgybinių dronų eskadrilę MQ-9. Šalys taip pat sutarė, kad JAV padidins savo 4,5 tūkst. žmonių kariuomenę dar tūkstančiu žmonių.

Savo ruožtu Lenkija įsipareigoja savo lėšomis paruošti visą reikalingą infrastruktūrą, kad būtų galima sutalpinti tiek daug JAV kariuomenės ir įrangos.

JAV karinės technikos bandymai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Станислав Савельев

Baltijos šalys nuolat pabrėžia karinio konflikto su Rusija tikimybę. Siekiama, kad kuo daugiau Amerikos karių būtų siunčiami į Baltijos šalis "atgrasyti" Rusiją, kuri gali neva "sunaikinti Europos saugumo architektūrą".

JAV Kongrese buvo svarstomas įstatymo projektas, kuriame siūloma įvertinti "Baltijos šalių karinius poreikius", siekiant "atgrasyti" Rusiją nuo agresijos Baltijos šalyse. Jei įstatymo projektas bus priimtas, JAV turės "vadovauti stiprinant bendradarbiavimą" su Estija, Latvija ir Lietuva, apsvarstyti galimybę išplėsti karines pajėgas Baltijos šalyse.

Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas puikiai supranta, kad planų ką nors užpulti Maskva neturi, tačiau naudojasi pretekstu dislokuoti kuo daugiau įrangos ir batalionų prie Rusijos sienų.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
29
Tegai:
kariuomenė, Lenkija, JAV
Dar šia tema
JAV pripažino, kad šalies kariuomenės kovinė parengtis prastėja
Lietuva įsigis iš JAV 142 mln. eurų vertės visureigius
Estija ketina pirkti Vokietijos prieštankines sistemas už 40 mln. eurų
Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos — atsakas į NATO agresiją