Oro gynybos sistema S-400 Triumf, archyvinė nuotrauka

Didžioji Britanija paskelbė pavojingiausią Rusijos ginkluotę

115
(atnaujinta 23:00 2019.09.12)
Britanijos kariškio manymu, Rusija savo ginkluote sukuria zonas, kurios kelia riziką Britanijai laiku nesureaguoti į besikeičiančią situaciją

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Oro gynybos sistema "S-400", pakrantės raketų sistema "Bastion-P" ir operatyvinis-taktinis kompleksas "Iskander" yra pavojingiausi Rusijos ginklų tipai, rašo "Janes 360" su nuoroda į Didžiosios Britanijos oro pajėgų štabo potencialo ir kovinės parengties klausimais vadovo padėjėjo Julian'o Ball'o pareiškimą.

Anot jo, dėl šių ginklų Rusija sukūrė prieigos ir manevrų ribojimo zonas (A2 / AD), dėl kurių galima suabejoti Britanijos galimybėmis greitai reaguoti į besikeičiančią situaciją.

Tuo pat metu Ball'as siūlo kovoti su tokiu apribojimu, pasinaudojant dirbtiniu intelektu, kurti perspektyvius ginklų tipus ir keisti karo taktiką.

S-400 "Triumf" — moderni oro gynybos sistema, skirta sunaikinti orlaivius, sparnuotąsias ir balistines raketas, įskaitant vidutinio nuotolio, taip pat gali būti naudojama prieš taikinius ant žemės. Veikimo nuotolis yra 400 kilometrų, jis gali sunaikinti taikinius aukštyje iki 30 kilometrų.

"Bastionas" — tai pakrančių raketų sistema, skirta sunaikinti įvairių klasių ir tipų paviršinius laivus, konvojus, laivų ir lėktuvnešių grupes bei pavienius laivus ir antžeminius radiokontrastinius taikinius intensyvaus gaisro ir elektroninio karo sąlygomis.

"Iskander" yra taktinių raketų sistemų šeima. Pagrindinis šių kompleksų tikslas yra sunaikinti priešo oro gynybos ir priešraketinės gynybos sistemas, taip pat svarbiausius objektus, kuriuos tos sistemos pridengia, iki 500 kilometrų atstumu.

Pasak kai kurių ekspertų, pasibaigus galioti INF sutarčiai didžiausios pasaulio valstybės bando surengti naujas ginklavimosi varžybas. Anot Rusijos Federacijos tarybos Gynybos komiteto nario Franco Klincevičiaus, JAV pradėjo naujas ginklavimosi varžybos, bandydamos į jas įtraukti Rusiją. Politikas tikina, kad Rusijos Federacija imsis priemonių nacionaliniam saugumui užtikrinti, nepakenkdama šalies ekonomikai.

115
Tegai:
ginkluotė, Rusija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Nuo Baltijos iki Vašingtono: ką sugeba Tu-160 strateginiai bombonešiai
JAV pasiūlė skolinti NATO šalims, kad sumažėtų "priklausomybė" nuo Rusijos
Federacijos taryba: JAV bando įtraukti Rusiją į naujas ginklavimosi varžybas