Operacija, archyvinė nuotrauka

Britei dėl kosulio amputavo ranką ir kojas

72
(atnaujinta 19:02 2019.09.14)
Didžiosios Britanijos gyventoją kamuojo kosulys, tačiau ji nenorėjo nervintis ir per vėlai kreipėsi į ligononę

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje slaugytojai amputavo abi kojas, kairę ranką ir keturis pirštus ant kitos rankos dėl kosulio sukelto sepsio, rašo "Daily Mail".

2016 metais moterį pradėjo nuolat kamuoti kosulys, tačiau ji vilkino vizitą pas gydytoją. Tik po mėnesio ji apsilankė ligoninėje, kur jai buvo diagnozuota pneumonija ir ūmus sepsis.

Pietų Velso gyventoja buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių dėl laipsniško vidaus organų mirties, o po kurio laiko ją devynioms savaitėms ištiko komos būklė. Tuo metu jos spaudimas pasiekė pavojingai žemo lygio, o kraujagyslėse atsirado krešulių, kurie neleido kraujui tekėti į jos rankas ir kojas. Gydytojai buvo priversti atlikti amputaciją.

"Aš maniau, kad tai tik kosulys, nenorėjau nervintis", — leidiniui pasakojo moteris.

Po operacijos britę ištiko depresiją, tačiau dabar jos būklė pagerėjo. Dabar ji kaupia lėšas naujam protezų rinkiniui.

72
Tegai:
liga, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Skvernelis patvirtino sergantis sunkia liga — limfoma
Mokslininkai įvardijo, koks maistas skatina vėžio vystymąsi
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai