Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas patvirtino bin Ladeno sūnaus mirtį

43
(atnaujinta 19:19 2019.09.14)
Anot Amerikos prezidento, sunaikintas Bin Ladeno sūnus užėmė svarbią vietą teroristų hierarchijoje ir rengė teroro išpuolius

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV saugumo pajėgos sunaikino "Al-Qaeda"* įkūrėjo sūnų Hamza bin Ladeną, rašo RIA Novosti.

"Hamza bin Ladenas, aukšto rango "Al Qaeda"* narys ir Osamos bin Ladeno sūnus, buvo nužudytas JAV kovos su terorizmu operacijos Afganistano ir Pakistano regionuose metu", — sakoma JAV prezidento pranešime.

Anot Trampo, Hamza bin Ladeno praradimas atims iš kovotojų vieną iš lyderių ir panaikins "simbolinį ryšį" su jo tėvu. Be to, teroristo panaikinimas pakenks svarbiems operatyviniams grupuotės veiksmams.

"Hamza bin Ladenas buvo atsakingas už planavimą ir bendradarbiavimą su įvairiomis teroristinėmis grupuotėmis", — aiškino Baltųjų rūmų vadovas.

Žinios apie galimą Hamza bin Ladeno mirtį žiniasklaidoje pasirodė vasarą, tačiau tada Vašingtone jos nebuvo oficialiai patvirtintos.

JAV paskelbė iki milijono dolerių atlygį už informaciją apie Hamza bin Ladeną. Prieš jį galiojo Amerikos sankcijos.

Valstybės departamento duomenimis, jis buvo "Al-Qaeda"* nariu nuo 2015 metų rugpjūčio ir ragino rengti išpuolius įvairiose šalyse.

* Rusijoje uždrausta teroristų grupuotė.

43
Tegai:
terorizmas, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Didžiausias teroro išpuolis istorijoje: pasaulis prisimena Rugsėjo 11-ąją
Australija pirmoji pradeda blokuoti ekstremistinio turinio svetaines
Europolas užfiksavo teroristų bandymus panaudoti biologines medžiagas