Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas patvirtino bin Ladeno sūnaus mirtį

56
(atnaujinta 19:19 2019.09.14)
Anot Amerikos prezidento, sunaikintas Bin Ladeno sūnus užėmė svarbią vietą teroristų hierarchijoje ir rengė teroro išpuolius

VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV saugumo pajėgos sunaikino "Al-Qaeda"* įkūrėjo sūnų Hamza bin Ladeną, rašo RIA Novosti.

"Hamza bin Ladenas, aukšto rango "Al Qaeda"* narys ir Osamos bin Ladeno sūnus, buvo nužudytas JAV kovos su terorizmu operacijos Afganistano ir Pakistano regionuose metu", — sakoma JAV prezidento pranešime.

Anot Trampo, Hamza bin Ladeno praradimas atims iš kovotojų vieną iš lyderių ir panaikins "simbolinį ryšį" su jo tėvu. Be to, teroristo panaikinimas pakenks svarbiems operatyviniams grupuotės veiksmams.

"Hamza bin Ladenas buvo atsakingas už planavimą ir bendradarbiavimą su įvairiomis teroristinėmis grupuotėmis", — aiškino Baltųjų rūmų vadovas.

Žinios apie galimą Hamza bin Ladeno mirtį žiniasklaidoje pasirodė vasarą, tačiau tada Vašingtone jos nebuvo oficialiai patvirtintos.

JAV paskelbė iki milijono dolerių atlygį už informaciją apie Hamza bin Ladeną. Prieš jį galiojo Amerikos sankcijos.

Valstybės departamento duomenimis, jis buvo "Al-Qaeda"* nariu nuo 2015 metų rugpjūčio ir ragino rengti išpuolius įvairiose šalyse.

* Rusijoje uždrausta teroristų grupuotė.

56
Tegai:
terorizmas, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Didžiausias teroro išpuolis istorijoje: pasaulis prisimena Rugsėjo 11-ąją
Australija pirmoji pradeda blokuoti ekstremistinio turinio svetaines
Europolas užfiksavo teroristų bandymus panaudoti biologines medžiagas
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai