Dujotiekis Opal

Bundestago deputatas pareiškė, kad Vakarai nori išstumti Rusiją dujų rinkos

56
(atnaujinta 13:49 2019.09.15)
ES teismo priimtu sprendimu dėl dujotiekio "Opal" bandoma padidinti Rusijos dujų kainą, kad JAV suskystintos dujos taptų konkurencingesnės

VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. ES teismo priimtas sprendimas dėl dujotiekio "Opal" turi politinį pobūdį, tokiu būdu bandoma iš dalies išstumti Rusiją iš rinkos ir diskredituoti ją kaip "mėlynojo kuro" tiekėją, RIA Novosti pareiškė Vokietijos ir Rusijos grupės Vokietijos Bundestage vadovas, deputatas iš partijos "Alternatyva Vokietijai" Robis Šlundas.

"Dirbtinai sumažinant tranzito apimtį ketinama padidinti Rusijos dujų kainą, kad Amerikos suskystintos dujos (SGD) taptų konkurencingesnės. Vietoj teisingumo ir lygybės liberaliojoje rinkoje ES teismo sprendimas neabejotinai sukels rinkos iškraipymą ir energijos resursų pabrangimą Europos partneriams", — pareiškė Šlundas, komentuodamas teismo nuosprendį.

Atsakydamas į RIA Novosti klausimą, ar atsisakymas papildomų "Opal" tranzito pajėgumų sukels problemų Europos energijos aprūpinime jau kitą žiemą, Šlundas pareiškė, kad šalčių atveju Vokietijai "skubiai prireiks Rusijos dujų iš  dujotiekio "Nord Stream", nes atsinaujinantys energijos šaltiniai, ypač žiemą, sukels didelius svyravimus energijos tiekime".

Deputatas taip pat pažymėjo, kad yra galimybė tiekti SGD iš Jamalo tuo atveju, jei "šaltis staiga užklups Šiaurės Ameriką ir Centrinę Europą tuo pačiu metu". Jis priminė, kad tokia situacija jau buvo dėl šaltų žiemų Europoje ir JAV pastaraisiais metais, ir tada nebuvo pakankamai JAV dujų.

"Mums reikalingas nuolatinis dujų tiekimas iš Rusijos mūsų gyventojų ir mūsų ekonominio variklio Vokietijoje saugai", — pasakė teigė Schlundas, pabrėžęs, kad pagrindinis partijos "Alternatyva Vokietijai" tikslas yra "nepertraukiamas ir paprastas Vokietijos aprūpinimas dujomis, ypač atsižvelgiant į rimtas problemas ateityje energetiniam saugumui dėl karštligiško alternatyvių energijos šaltinių populiarinimo".

"Vokietijos interesais "Alternatyva Vokietijai" palaiko dujotiekius "Nord Stream-1" ir "Nord Stream-2". Tik tuo atveju, jei mūsų šaliai bus aiškiai numatytos dujų atsargos ir galimybė pakeisti jas kitais energijos šaltiniais, mes būsime patenkinti", — pareiškė Šlundas.

ES teismas antradienį pagal Lenkijos ieškinį panaikino 2016 metų Europos Komisijos sprendimą išplėsti "Gazprom" prieigą prie dujotiekio "Opal", kuris priima "Nord Stream" dujas, nes pripažino jį pažeidžiantį energetinio solidarumo principą.

Atšauktas sprendimas Rusijos įmonei galėjo suteikti galimybę per "Opal" papildomai transportuoti iki 10,2 milijardo kubinių metrų dujų per metus, dalyvaujant atitinkamuose aukcionuose. Pagal Europos standartus pagal nutylėjimą "Gazprom" gali tikėtis tik pusės šio vamzdžio tranzito pajėgumų, arba 12,8 milijardo kubinių metrų.

56
Tegai:
Vokietija, JAV, Rusija, ES, dujos
Dar šia tema
ES teismas apribojo "Gazprom" teises į "Opal"
Ekspertas: Europa darys spaudimą Ukrainai dėl Rusijos dujų
Politologas: ES gali pakeisti sprendimą dėl "Opal", kai prasidės šalčiai
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai