Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis įvardijo pagrindines savo kaip prezidento užduotis

22
(atnaujinta 17:49 2019.09.16)
Taip pat Ukrainos prezidentas atskleidė, ko tikisi iš "Normandijos ketverto" susitikimo mainų, pajėgų pasitraukimo ir rinkimų Donbaso regione, kuris nėra pavaldus Kijevui, klausimais

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pagrindinėmis savo kaip valstybės vadovo užduotimis įvardijo karo pabaigą ir "visų Ukrainos teritorijų" susigrąžinimą. Politikas apie tai kalbėjo susitikime su Slovakijos prezidente Zuzana Čaputova, praneša RIA Novosti.

"Tai reikalinga ne tik Ukrainai, tai reikalinga visai Europai", — sakė Zelenskis.

Taip pat Ukrainos vadovas papasakojo, ko tikisi iš "Normandijos ketverto" susitikimo mainų, pajėgų pasitraukimo ir rinkimų Donbase, kuris nėra pavaldus Kijevui, klausimais.

Rugsėjo pradžioje Zelenskis teigė, kad dirba ties "formatu", kuriuo būtų sprendžiamas pusiasalio susigrąžinimo klausimas. Atsakydama į jo žodžius, Rusijos Valstybės Dūmos deputatė Natalija Poklonskaja pasiūlė Zelenskiui "nusiraminti ir užsiimti joga, meditacija ar delfinų terapija".

2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir Kryme pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai. Rusija nuolat kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, tarp jų ir dalyvavimu Donbaso konflikte, šnipinėjimu bei kibernetinėmis atakomis.

Maskva neigia Ukrainos kaltinimus. Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

22
Tegai:
prezidentas, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Zelenskis įvardijo svarbiausią pasiekimą Ukrainos prezidento poste
Zelenskis vs Goloborodko: kuo panašūs Ukrainos prezidentas ir jo įvaizdis seriale
Rugsėjo 23 dieną Zelenskis lankysis JAV