Sputnik studija, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra atliko kratas "Sputnik Moldova" vadovo namuose

27
(atnaujinta 15:45 2019.09.17)
Departamento teigimu, Novosadjukas nebuvo sulaikytas, o tyrimo veiksmai yra susiję su 2015 metų byla dėl didelės pinigų sumos išėmimo iš šalies bankų sistemos

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Agentūros "Sputnik Moldova" vadovo Vladimiro Novosadjuko namuose atliktos kratos dėl 2014 metų įvykio, kai iš Moldovos bankų sistemos buvo išimtas vienas milijardas dolerių, pareiškė generalinio prokuroro atstovas Emilis Gaituras.

Byla buvo iškelta 2015 metais. Prokuratūros duomenimis, prieš Novosadjuką imtasi tyrimo priemonių, tačiau nekalbama apie jo sulaikymą ir jis šiuo metu yra laisvėje.

Kratos buvo atliktos atsižvelgiant į generalinio prokuroro prašymą panaikinti dviejų parlamentarų teisinę neliečiamybę atliekant banko vagysčių ikiteisminį tyrimą.

Novosadjukas teigė esąs nekaltas. Jis pasakojo, kad jam pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo ir pinigų plovimo per Moldovos politiko ir verslininko Ilano Šoro struktūras.

Šiuo metu "Sputnik Moldova" vadovas atleistas, jam skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti, bet su galimybe išvykti perspėjus valdžios institucijas.

Agentūros "Sputnik" spaudos tarnyba teigė, kad laukiama oficialių tyrimo išvadų.

Pirmadienį laikinasis Moldovos generalinis prokuroras Dmitrijus Robu paprašė Parlamento panaikinti teisinę neliečiamybę frakcijos "Šor" nariams Marinai Tauber ir Reginai Apostolovai, nes jos įtariamos tuo, kad 2014 metais iš respublikos bankų sistemos išėmė milijardą dolerių. Jo prašymas buvo patenkintas, o parlamentarės sulaikytos.

Tauber ir Apostolova yra "Šor" partijos, kuriai pirmininkauja Rusijos dainininkės Žasmin sutuoktinis, narės. 2017 metais Ilanas Šoras buvo nuteistas 7,5 metų laisvės atėmimo už prisidėjimą prie sukčiavimo bankų sistemoje ir negali išvykti iš Moldovos. Po rinkimų jis tapo Parlamento nariu, tačiau rugpjūčio mėnesį generalinio prokuroro prašymu jam buvo panaikinta teisinė neliečiamybė.

Šoras yra įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą.

2014 metais Moldovoje iškilo viešumon, kad trys bankai: "Banca de Economii", "Banca Sociala" ir "Unibank", kuriems priklauso beveik trečdalis šalies bankų turto, iš valstybės išėmė apie milijardą dolerių. Bankai buvo likviduoti, o turtas parduodamas aukcione, siekiant kompensuoti dalį trūkstamų lėšų.

27
Tegai:
kratos, sukčiavimas, Moldova, Sputnik
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai