Sputnik studija, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra atliko kratas "Sputnik Moldova" vadovo namuose

31
(atnaujinta 15:45 2019.09.17)
Departamento teigimu, Novosadjukas nebuvo sulaikytas, o tyrimo veiksmai yra susiję su 2015 metų byla dėl didelės pinigų sumos išėmimo iš šalies bankų sistemos

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Agentūros "Sputnik Moldova" vadovo Vladimiro Novosadjuko namuose atliktos kratos dėl 2014 metų įvykio, kai iš Moldovos bankų sistemos buvo išimtas vienas milijardas dolerių, pareiškė generalinio prokuroro atstovas Emilis Gaituras.

Byla buvo iškelta 2015 metais. Prokuratūros duomenimis, prieš Novosadjuką imtasi tyrimo priemonių, tačiau nekalbama apie jo sulaikymą ir jis šiuo metu yra laisvėje.

Kratos buvo atliktos atsižvelgiant į generalinio prokuroro prašymą panaikinti dviejų parlamentarų teisinę neliečiamybę atliekant banko vagysčių ikiteisminį tyrimą.

Novosadjukas teigė esąs nekaltas. Jis pasakojo, kad jam pateikti kaltinimai dėl sukčiavimo ir pinigų plovimo per Moldovos politiko ir verslininko Ilano Šoro struktūras.

Šiuo metu "Sputnik Moldova" vadovas atleistas, jam skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti, bet su galimybe išvykti perspėjus valdžios institucijas.

Agentūros "Sputnik" spaudos tarnyba teigė, kad laukiama oficialių tyrimo išvadų.

Pirmadienį laikinasis Moldovos generalinis prokuroras Dmitrijus Robu paprašė Parlamento panaikinti teisinę neliečiamybę frakcijos "Šor" nariams Marinai Tauber ir Reginai Apostolovai, nes jos įtariamos tuo, kad 2014 metais iš respublikos bankų sistemos išėmė milijardą dolerių. Jo prašymas buvo patenkintas, o parlamentarės sulaikytos.

Tauber ir Apostolova yra "Šor" partijos, kuriai pirmininkauja Rusijos dainininkės Žasmin sutuoktinis, narės. 2017 metais Ilanas Šoras buvo nuteistas 7,5 metų laisvės atėmimo už prisidėjimą prie sukčiavimo bankų sistemoje ir negali išvykti iš Moldovos. Po rinkimų jis tapo Parlamento nariu, tačiau rugpjūčio mėnesį generalinio prokuroro prašymu jam buvo panaikinta teisinė neliečiamybė.

Šoras yra įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą.

2014 metais Moldovoje iškilo viešumon, kad trys bankai: "Banca de Economii", "Banca Sociala" ir "Unibank", kuriems priklauso beveik trečdalis šalies bankų turto, iš valstybės išėmė apie milijardą dolerių. Bankai buvo likviduoti, o turtas parduodamas aukcione, siekiant kompensuoti dalį trūkstamų lėšų.

31
Tegai:
kratos, sukčiavimas, Moldova, Sputnik
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją
Data

Kokia šiandien diena: balandžio 11-osios šventės

(atnaujinta 15:11 2021.04.10)
Balandžio 11 yra 101-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 264 dienos

Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.

Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.

Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;

1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;

2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.

1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;

1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;

1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.

1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;

1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai