TSRS povandeninis laivas

Atskleisti "beprotiški NATO planai" kovoje su sovietiniais povandeniniais laivais

81
(atnaujinta 19:40 2019.09.17)
"The National Interest" papasakojo apie NATO eksperimentines priemones TSRS povandeniniams laivams aptikti

VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Šaltojo karo piko metu TSRS jūroje turėjo tiek daug mirtinų povandeninių laivų, kad Vakarų karo strategai buvo pasirengę imtis beveik visų galimų atsakomųjų priemonių, rašo žurnalas "The National Interest".

Raketa Poseidon, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба Минобороны РФ

Taigi, Karibų krizės metu, 1962 metais, Tarybų Sąjunga turėjo apie 300 dyzelinių-elektrinių povandeninių laivų ir keletą atominių povandeninių laivų — galią, kurios Šiaurės Atlanto aljanso Karinės jūrų pajėgos negalėjo pasivyti.

Taigi, kaip pažymi "The National Interest", NATO strategai bijojo, kad "problemą galima išspręsti tik branduoliniu būdu", tai yra, suduoti branduolinius smūgius į povandeninių laivų bazes prie Rusijos krantų. Tačiau Vakarų kariai nesiryžo tai įvykdyti.

Leidinys pabrėžia, kad kai kurie alternatyvūs pasiūlymai neutralizuoti sovietinius povandeninius laivus pasirodė esą verti dėmesio, pavyzdžiui, garso stebėjimo sistema — povandeninių mikrofonų grandinė, kuri buvo naudojama povandeniniams laivams aptikti ir veikia iki šiol.

Tačiau, rašo žurnalas, kitos idėjos buvo komiškos ir beprotiškos. Taigi, kadangi pagrindine povandeninių laivų apsauga buvo laikoma tai, kad jie yra sunkiai aptinkami, kaip būdą panaikinti šį pranašumą buvo pasiūlyta mesti iš oro magnetus, kurie prisitvirtinę prie povandeninio laivo korpuso sukeltų triukšmą, taip išduodami povandeninio laivo buvimo vietą. Be to, rašo laikraštis, norint pašalinti šiuos magnetus iš povandeninio laivo, taip pat prireiktų laiko, o tai savo ruožtu sumažintų sovietinio povandeninio laivyno kovinę parengtį.

Tuo pat metu, pažymi žurnalas, Šiaurės Atlanto aljansas vis dėlto pavertė šią idėją realybe: pirmiausia per Didžiosios Britanijos ir Kanados pratybas, kai magnetai su dundesiu prisitvirtino prie karališkojo jūrų laivyno povandeninio laivo "Auriga". Laikraštis rašo, kad suteikė hidroakustikams "galimybę pasilinksminti", tačiau kartu dėl to kilo ir problemų: kai "Auriga" pratybų pabaigoje iškilo į vandens paviršių, magnetais uždengė vandens paėmimo ir išleidimo angas, o nuimti juos buvo neįmanoma. Magnetus pavyko pašalinti tik po kelių savaičių Kanados Halifakse.

Pažymima, kad vėliau su dideliu garsu į vandenyną numesti lankstūs magnetai prikibo prie kelių sovietinių povandeninių laivų korpusų, ir tie, užuot tęsę kursą, apsisuko ir grįžo į uostą.

Tačiau, priduria žurnalas, jei TSRS karinis jūrų laivynas galėjo laikinai "nusiųsti atostogų" porą povandeninių laivų, NATO tuo tarpu negalėjo sau to leisti, o TSRS jūrų pajėgos negalėjo treniruotis, kai ant jų mokomųjų taikinių buvo pritvirtinti lankstūs magnetai.

Taigi, magnetai iš tikrųjų suveikė taip, kaip ir buvo tikėtasi, tačiau jie nebuvo praktiški dideliu mastu dėl sunkumų rengiant personalą.

81
Tegai:
povandeninis laivas, NATO, TSRS
Dar šia tema
Paviešintas Rusijos povandeninio laivo "Poseidon" paleidimo vaizdo įrašas
Žiniasklaida atskleidė sekso skandalą JAV povandeniniame laive
Trys korvetės iš Rusijos mokysis atpažinti priešų povandeninius laivus Baltijos jūroje
Baltijos jūroje išbandomas naujausias povandeninis laivas "Varšavianka" — video
Vokiečių laikraštis parašė apie "prakeiktą" sovietinį palikimą
Pirmą kartą per 18 metų Vokietijos povandeninis laivas įplauks į Klaipėdos uostą
Marija Zacharova, archyvinė nuotrauka

"Ciniškas įsipareigojimų pažeidimas": Zacharova apie RT draudimus Lietuvoje ir Latvijoje

(atnaujinta 20:57 2020.07.09)
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė stebisi dėl ES atstovų tylėjimo šiuo klausimu

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Latvijos, Lietuvos ir Estijos veiksmai RT kanalų atžvilgiu yra ciniškas įsipareigojimų žiniasklaidos laisvei pažeidimas, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Mes ir toliau fiksuojame cinišką tarptautinių įsipareigojimų pažeidimą žiniasklaidos laisvės srityje Baltijos šalyse, kurios vis blogiau slepia savo rusofobiją ir ketinimą bet kokiomis priemonėmis atsikratyti Rusijos informacijos savo žiniasklaidos erdvėje", — per ketvirtadienį vykusią trumpąją spaudos konferenciją sakė Zacharova.

Anot jos, keista, kad "dar nė vienas tos pačios Europos Sąjungos valstybės pareigūnas nepakomentavo šiurkštaus žodžio laisvės pažeidimo ir kovos su kitaip mąstančiais Baltijos šalyse".

"Mes manome, kad būtent Briuselio nepriimtinas nutylėjimas apie daugybę vietinės žiniasklaidos diskriminacijos epizodų šio regiono šalyse, ypač Baltijos šalyse, atrišo šių šalių vadovybių rankas iki tokio lygio, kad dabar jos net nesivargina ieškoti įtikinamų savo žingsnių, priemonių, veiksmų Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu paaiškinimų", — cituoja Zacharovą RIA Novosti.

"Tokie antidemokratiniai žingsniai, žinoma, diskredituoja Vilnių, Rygą ir Taliną pasaulio bendruomenės akyse ir prieštarauja šių sostinių tarptautiniams įsipareigojimams užtikrinant žiniasklaidos laisvę ir laisvą prieigą prie informacijos", — pabrėžė ji.

Liepos 8 dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) paskelbė sustabdysianti televizijos programų RT, RT HD, RT Español, RT Documentary HD ir RT Documentary programų retransliavimą ar platinimą internetu. LRTK pirmininkas Mantas Martišius teigė, kad nuo liepos 9 dienos sustabdoma transliacija, nes "RT kontroliuoja Dmitrijus Kiseliovas, kuris įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąrašą".

Praėjusią savaitę Latvija uždraudė RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary ir RT TV kanalų transliavimą, savo sprendimą argumentuodama tuo, kad jie neva priklauso Dmitrijui Kiseliovui, MIA "Rossija segodnia" generaliniam direktoriui, kuriam taikomos ES sankcijos.

Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Dmitrijus Kiseliovas yra MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius, o RT vadovauja Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos. Šios įmonės yra du atskiri juridiniai asmenys, ši informacija jau seniai žinoma ir viešai prieinama.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova teigė, kad Latvijoje priimtas draudimas transliuoti septynis RT kanalus yra "siaubingas ir neleistinas žingsnis".

Liepos pradžioje Simonian savo Twitter ironiškai pažymėjo, kad Lietuvai nusprendus po Latvijos uždrausti RT kanalų transliaciją, labai tikėtina, kad Estija prisijungs prie veiksmų, skirtų "apsaugoti" savo arabų ir ispanų kalbomis kalbančius piliečius nuo RT.

Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Reinsalu sakė, kad vyriausybė svarsto galimybę, sekdama Latvijos pavyzdžiu, uždrausti RT televizijos kanalų transliavimą šalyje.

Tegai:
Baltijos šalys, RT, Rusijos žiniasklaida, Marija Zacharova, Rusija
Temos:
Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT
Dar šia tema
Čeryševa: Europos pozicija "Sputnik Estija" atžvilgiu yra nusikalstama tyla
Lietuvoje uždrausta RT
Simonian sureagavo į penkių RT kanalų draudimą Lietuvoje
Rusijos nuolatinė atstovybė draudimą transliuoti RT Lietuvoje pavadino "raganų medžiokle"
Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas

Medvedevas papasakojo apie "laifhaką" norintiems tapti prezidentu

(atnaujinta 15:52 2020.07.09)
Politikas pabrėžė, kad bet kurioje pareigybėje, o juo labiau valstybės vadovo poste, būtina prisiimti atsakomybę už savo pareigas

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas interviu "Komsomolskaja pravda" papasakojo apie "laifhaką" norintiems tapti valstybės vadovu.

Anot jo, bet kurioje pareigybėje, o juo labiau valstybės vadovo poste, būtina prisiimti atsakomybę už savo pareigas ir priimti pagrįstus sprendimus.

"Man atrodo, kad tai svarbiausia bet kurio žmogaus savybė. Darbštumas ir valia norint pasiekti sėkmę. Tiek atliekant valstybines pareigas, tiek bet kokioje kitoje veikloje. Tai toks "laifhakas", — sakė jis.

Medvedevas tapo Rusijos prezidentu 2008 metų gegužės mėnesį. Jis tapo jauniausiu prezidentu šiuolaikinės Rusijos istorijoje — tuo metu jam buvo 42 metai. 2011 metų rugsėjo mėnesį Medvedevas buvo partijos "Vieningoji Rusija" rinkimų sąrašo pradžioje per rinkimus į Valstybės Dūmą ir pasiūlė palaikyti Vladimirą Putiną 2012 metais prezidento rinkimuose.

Medvedevas Rusijos vyriausybei vadovavo nuo 2012 metų, šių metų sausį jis atsistatydino.

Tegai:
Rusija, Dmitrijus Medvedevas
Dar šia tema
Pasirodė vaizdo įrašas apie tai, kaip Putinas balsavo dėl Konstitucijos pataisų
Putinas pasirašė įsakymą dėl pataisų įtraukimo į Rusijos Konstituciją
Paskelbtas atnaujintas Rusijos Federacijos Konstitucijos tekstas
Policijos automobilis, archyvinė nuotrauka

Vilniuje melagingai pranešta apie užminuotą Lazdijų ligoninę

(atnaujinta 08:32 2020.07.10)
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Lazdijų ligoninė užminuota, rašo Lietuvos policijos departamentas.

Incidentas įvyko ketvirtadienį apie 15:33. Pranešta, kad ligoninė užminuota ir apie 16:00 sprogs.

Patikrinimo metu sprogmenys nebuvo rasti. Buvo apklaustas įtariamasis, gimęs 1978 metais.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų ar ištikusią nelaimę.

Jam gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų

Tegai:
policija, melagingas pranešimas, Vilnius
Dar šia tema
Neringoje nukrito parašiutu skridęs vyras
Šiaulietis, nesustojęs prie "Stop" ženklo pervažoje, mėgino papirkti pareigūnus
Nuteisti dideliais kiekiais narkotines medžiagas platinę klaipėdiečiai