Sfinksas ir piramidė

Turistas Britanijos per septynias dienas aplankė septynis pasaulio stebuklus

46
(atnaujinta 22:23 2019.09.18)
Į kelionę britas pasiėmė tik nedidelį krepšį su apatiniais drabužiais, dvi poras marškinių, sportines kelnes ir fotoaparatą

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Keliautojas iš Britanijos ir tinklaraštininkas Saimonas Vilsonas per šešias dienas, devynias valandas ir tris minutes nuskrido beveik 50 tūkstančių kilometrų ir pamatė septynis pasaulio stebuklus, praneša "The Sun".

Į kelionę jis pasiėmė tik nedidelį krepšį su apatiniais drabužiais, dvi poras marškinių, sportines kelnes ir fotoaparatą.

Per šias dienas tik du kartus Saimonas galėjo miegoti lovoje — viešbutyje ir oloje. Jis bandė ilsėtis taksi, lėktuvuose ir valgė tuos patiekalus, kuriuos siūlė skrydžių bendrovės.

Jis išskrido iš Mančesterio oro uosto sekmadienį, 04.45 val., nusipirkęs bilietą į Romą, kad aplankytų Koliziejų. Saimonas ten buvo dvi valandas, o vėliau išskrido į Egiptą. Jis praleido penkias valandas viešbutyje, išsikvietė taksi ir nuvyko apžiūrėti piramidžių ir Sfinkso.

View this post on Instagram

Petra, Jordan 🇯🇴

A post shared by Simon Wilson (@simonjwils) on

Po to jis išskrido į Jordaniją, kur už 46 eurus galėjo pamiegoti oloje, prieš kelionę į Petrą.

Ketvirtąją dieną Saimonas išvyko į Indiją, kur jo laukė keturių valandų kelionė taksi į Tadžmahalą Agroje. Ten britas praleido valandą ir išskrido į Pekiną tam, kad išvystų Didžiąją kinų sieną.

Šeštą dieną jo laukė skrydis į Meksiką, į šventąjį senovės majų miestą Čičen Icą.

Iš ten Saimonas nuvyko į Rio de Žaneirą, Braziliją, apžiūrėti Kristaus Atpirkėjo statulos, po to grįžo į JK.

View this post on Instagram

Rio de Janeiro, Brazil 🇧🇷

A post shared by Simon Wilson (@simonjwils) on

"Niekada taip ir nesužinočiau, ar įmanoma įgyvendinti tokią kelionę, jei nebūčiau pabandęs, — sakė Saimonas. — Negaliu patikėti, kad man pavyko."

Priminsime, kad Cheopso piramidė Egipte — vienintelis iš senovės septynių pasaulio stebuklų — išliko iki šių dienų. Koliziejus, Petra, Tadžmahalas, Didžioji kinų siena, Čičen Ica, Kristaus Atpirkėjo statula, senovės miestas Maču Pikču Peru yra naujesni septyni pasaulio stebuklai.

46
Tegai:
kelionės, turistai, Didžioji Britanija
Dar šia tema
"Swedbank" lietuviams papasakojo, kur naudingiau praleisti atostogas
Tinklaraštininkai iš Lietuvos dalyvavo ekspedicijoje į Kareliją
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai