Rusijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

JAV mokslininkai sukūrė branduolinio karo tarp Rusijos ir JAV modelį

128
(atnaujinta 14:57 2019.09.18)
Modelio autoriai nurodo, jog projektą "motyvuoja poreikis pabrėžti galimas katastrofiškas dabartinių JAV ir Rusijos branduolinio karo planų pasekmes"

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Amerikos mokslininkai — dalyvaujantys "Science and Global Security" (SGS) projekte Prinstono universitete, sukūrė ginkluoto konflikto, kuriame panaudotas branduolinis ginklas, tarp JAV ir Rusijos modelį, pagal jų scenarijų per pirmąsias karo valandas daugiau nei 90 milijonų žmonių gali žūti ir būti sužeisti, praneša RIA Novosti.

Modelio autorius Aleksas Gleseris YouTube ir oficialioje projekto "Mokslas ir globalus saugumas" svetainėje paskelbė keturių minučių trukmės vaizdo įrašą "Planas A", kuriame pateiktas JAV ir Rusijos branduolinės konfrontacijos modelis.

Pagal scenarijų konfliktas prasideda nuo įprastų ginklų naudojimo, tačiau tada Rusija vykdo įspėjamąjį branduolinį smūgį Vokietijos ir Lenkijos pasienio teritorijose, kad atgrasytų JAV ir NATO pajėgas Europoje.

Vėliau NATO reaguoja Kaliningrado srityje. Dėl to, remiantis siūlomu scenarijumi, konfliktas išsivysto į taktinį branduolinį karą Europoje, o vėliau plinta į JAV ir Rusiją.

"SGS sukūrė tikėtino karo veiksmų tarp JAV ir Rusijos eskalavimo modelį, atsižvelgdama į realias branduolinių pajėgų pozicijas, taikinius ir mirčių apskaičiavimus. Remiantis skaičiavimais, per pirmąsias kelias konflikto valandas bus nužudyta ir sužeista daugiau nei 90 milijonų žmonių", — nurodyta svetainėje.

Modeliavimo autoriai nurodo, kad projektą "motyvuoja poreikis pabrėžti galimas katastrofiškas dabartinių JAV ir Rusijos branduolinio karo planų pasekmes".

Anksčiau užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas teigė, kad neatsakingi JAV prezidento administracijos Donaldo Trampo veiksmai padidina branduolinio konflikto riziką, Maskva yra priversta į tai reaguoti.

Anot jo, tokio konflikto rizika dabar žymiai didesnė, nei buvo anksčiau. Jis pabrėžė, kad "šie žaidimai su galimybe panaudoti branduolinius ginklus vis labiau kelia nerimą, o ką jau kalbėti apie grėsmę".

128
Tegai:
modelis, branduolinis karas, mokslininkai, JAV, Rusija
Dar šia tema
Irano URM vadovas teigė, kad Europa neįvykdė branduolinio susitarimo įsipareigojimų
Žiniasklaida: naujos JAV branduolinės bombos turi trūkumų
NI paskelbė Rusijos ginkluotę, kuri "užkariaus visą pasaulį"
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai