JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas palygino naująjį Trampo patarėją nacionalinio saugumo klausimais su Boltonu

30
(atnaujinta 22:16 2019.09.18)
JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad paskirs Robertą O'Brieną prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais

VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Robertas O'Brienas, kurį JAV prezidentas Donaldas Trampas nusprendė paskirti naujuoju patarėju nacionalinio saugumo klausimais, kitaip nei praėjusią savaitę atleistas Džonas Boltonas, yra nuosaikesnis ir racionalesnis politikas, išsiskiriantis mandagiomis manieromis, RIA Novosti pasakojo Rusijos mokslų akademijos JAV ir Kanados instituto direktorius Valerijus Garbuzovas.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad paskirs Robertą O'Brieną prezidento patarėju nacionalinio saugumo klausimais. Iki šiol jis ėjo specialiojo įgaliotinio įkaitų reikalams pareigas JAV Valstybės departamente.

"Reikalas tas, kad Boltonas buvo atleistas, nes visi buvo pavargę nuo per didelio jo radikalumo. Jis kėlė nepasitenkinimą ne tik Trampui, bet ir Gynybos departamentui, Pentagono vadovybei ir Valstybės departamentui, nes šių struktūrų atsakomybės sritys JAV sutampa, o Boltonas išsišoko iš šios trijulės", — sakė Garbuzovas.

Jis pažymėjo, kad "reikia nuosaikesnio, racionalesnio žmogaus". "Ir tai — Robertas O'Brienas, kurio paskyrimui pritarė tiek Pentagonas, tiek Valstybės departamentas, nes prezidento padėjėjo nacionalinio saugumo klausimais postas numato glaudžius ryšius visų pirma su šiomis dviem institucijomis", — teigė ekspertas.

"Robertas O'Brienas, nors jo vardas nėra labai žinomas, turi gerą racionalaus, ramaus politiko, mokančio dirbti komandoje, reputaciją. Boltonas to negalėjo. Jis nebuvo komandos žmogus. Todėl Trampas pasirinko O'Brieną, nors buvo svarstyta daugybė skirtingų variantų", — pasakojo Garbuzovas.

Džonas Boltonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ekspertas pažymėjo, kad pareigos, kurias dabar užima O'Brienas, — prezidento specialiojo įgaliotinio įkaitų reikalams JAV Valstybės departamente — susijusios su gerais bendravimo įgūdžiais, noru ieškoti sprendimų ir spręsti sudėtingas problemas. "Ir jam tai sekėsi. Jis turi pakankamai gerus santykius su savo kolegomis tiek Valstybės departamente, tiek Pentagone. Jei Boltonas turėjo tokio storžievio ir arogantiško viršininko reputaciją, tai O'Brienas išsiskiria mandagiomis manieromis, o tai jau labai daug reiškia", — savo nuomonę išsakė ekspertas.

Garbuzovas pabrėžė, kad Boltonas buvo labai ryški, spalvinga asmenybė, "tačiau savo charakteriu ir ambicijomis jis užgožė galbūt net patį Trampą". "Be to, jis bandė daryti Trampui tam tikrą įtaką. Naujasis prezidento padėjėjas nacionalinio saugumo klausimais to nedarys", — padarė išvadą ekspertas ir pridūrė, kad po naujo paskyrimo administracijos užsienio politikos komanda veiks harmoningiau.

O'Brienas taps ketvirtuoju valdininku šioje pozicijoje nuo Trampo prezidentavimo pradžios. Trampas praėjusią savaitę atleido savo pirmtaką Džoną Boltoną teigdamas, kad tai padarė dėl politinių nesutarimų.

Kas yra Džonas Boltonas

Boltonas dirbo Valstybės departamente ir Teisingumo departamente, kuriems vadovavo atitinkamai Ronaldas Reiganas ir Džordžas Bušas Vyresnysis. Valdant Bušui Jaunesniajam, jis tapo valstybės sekretoriumi.

Politikas buvo vienas pagrindinių JAV invazijos į Iraką 2003 metais rėmėjų. Žvalgybos duomenys apie masinio naikinimo ginklų laikymą Bagdade buvo melagingi, o nestabilumas Irake tęsiasi iki šiol.

2005–2006 metais Boltonas dirbo JAV nuolatiniu atstovu JT.

Po atsistatydinimo jis vėl grįžo į konservatyvaus eksperto ir komentatoriaus karjerą.

Trampas paskyrė Boltoną patarėju nacionalinio saugumo klausimais 2018 metų kovo mėnesį.

30
Tegai:
ekspertas, Džonas Boltonas, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Kremlius nemano, kad Boltono atsistatydinimas pakeis Rusijos ir JAV santykius
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai
 Antanas Smetona

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 10-osios šventės

(atnaujinta 22:28 2020.08.06)
Šią dieną 1874 metais Užulėnyje gimė tarpukario Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona

Rugpjūčio 10 yra 222-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais – 223-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 143 dienos.

Šį sekmadienį, rugpjūčio 10 dieną, švenčiama Visagino miesto gimimo diena

Dabartinėje Visagino teritorijoje anksčiau buvo tik keli kaimai. Pradėjus Ignalinos AE statybas, pradėti kurti ir naujo miesto planai. 1975 metų vasarą jėgainės statybininkai atvilko ir prie pirmųjų daugiabučių namų pamatų pastatė didžiulį riedulį, kurio kontūrai daug kam primena Lietuvą. Šis riedulys tapo kertiniu miesto akmeniu, o diena, kai jis čia buvo pastatytas, paskelbta miesto gimimo diena.

Rugpjūčio 10 dieną taip pat  švenčiama Tarptautinė apatinių drabužių diena. Šia proga Brazilijoje rengiamas mados festivalis, kuriame daugiau nei 1000 gamintojų pristato apatinių drabužių kolekcijas. Šią dieną Amerikoje organizuojamos akcijos, kurių metu žmonės į gatves išžygiuoja su apatiniais drabužiais. 

Rugpjūčio 10 dieną senovės lietuviai garbindavo Perkūną. Tai paskutinė metų Perkūno šventė. Buvo skaičiuojama, kad nuo šios dienos perkūnas daugiau nebetrenkia. Šią dieną senoliai neveždavo šieno, nes manyta, kad taip gali suerzinti perkūną. Jei šią dieną nelyja, rudenį bus daug gaisrų.

Atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su šv. Lauryno diena, varduvėmis. Šv. Laurynas buvo vienas iš septynių Romos diakonų. Buvo persekiojamas už krikščionybės skelbimą ir mirtinai nukankintas ant įkaitintų geležinių grotų. Mirė 258 m. Liaudyje tikima, kad jis saugo namus nuo gaisrų. Jis dar laikomas virėjų ir bibliotekų globėju.

Be to, katalikai šią dieną mini Šv. Dominyką. 1195 metais jis buvo įšventintas kunigu, tapo Osmos katedros kanauninku, garsėjo pamokslais.

Šv. Dominykas gyveno nusižeminęs savanoriškame skurde, nuolat kalbėdamas su Dievu arba apie Dievą. Trokšdamas tikėjimo skelbimui naujų formų, įsteigė Pamokslininkų ordiną. Kad Bažnyčioje atsinaujintų apaštalinio gyvenimo forma, skatino savo brolius malda, studijomis ir pamokslais tarnauti artimui. Jo įkurta vienuolija vadinama "Pamokslininkų ordinu", nors paprastai žinoma kaip Dominikonų ordinas.

Savo vardadienius rugpjūčio 10 dieną švenčia Aistė, Astorija, Astra, Aurimas, Laurynas ir Normantas.

Ši diena Lietuvos istorijoje

Šią dieną 1874 metais Užulėnyje gimė Antanas Smetona, tarpukario Lietuvos Respublikos prezidentas. 

1908 metais gimė Albinas Andrulionis, lietuvių poetas, prozininkas.

1943 metais gimė  lietuvių poetė Ona Baliukienė-Pranckevičiūtė bei Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras, žurnalistas, rašytojas Stasys Kašauskas.

Ši diena pasaulio istorijoje

Šią dieną 1913 metais baigėsi Antrasis Balkanų karas: Bulgarijos, Rumunijos, Serbijos, Juodkalnijos ir Graikijos atstovai pasirašė Bukarešto Sutartį, kuria užbaigė karą.

2003 įvyko pirmosios "kosminės vestuvės" – Tarptautinės kosminės stoties vadas Jurijus Malenčenka buvo kosmose, o juo nuotaka Jakaterina Dmitrijeva – Žemėje.

Tegai:
Antanas Smetona, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai