Dujos, archyvinė nuotrauka

Rusija pasiūlė pratęsti dujų tranzito per Ukrainą sutartį

50
(atnaujinta 10:01 2019.09.20)
Tačiau Rusijos energetikos ministras reikalauja, kad Ukraina pritaikytų ES standartus savo teisinei sistemai

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Trišalėse derybose Briuselyje Rusija pasiūlė Ukrainai laikinai pratęsti dabartinę dujų tranzito sutartį, sakė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.

"Maskva yra pasirengusi rezervuoti tranzito pajėgumus nuo 2020 metų, jei Kijevas savo įstatymuose įgyvendins europinius standartus. Tačiau kol kas nėra garantijų", — cituoja ministrą RIA Novosti.

Novakas pabrėžė, kad Maskva yra pasirengusi pratęsti tranzito sutartį bet kokiam laikotarpiui, kuris reikalingas Kijevui, siekiant pritaikyti ES įstatymus savo teisinei sistemai.

Ministras pabrėžė, kad 2020 metais Rusija Europos vartotojams tieks visą sutartyse numatytą dujų kiekį. Rusijos energetikos ministras derybas, kuriose dalyvavo Rusija, Ukraina ir Europos Komisija, laiko konstruktyviomis.

Jis pažymėjo, kad šalys, be kita ko, aptarė galimą dujų tranzito apimtį bei bylinėjimąsi tarp "Naftogaz" ir "Gazprom".

Ministras susitikime pažymėjo teigiamą požiūrį ir išreiškė tikėjimą, kad šalys ras visus sprendimus.

Kitas derybų turas turėtų įvykti po mėnesį.

Derybos dėl tranzito

Esamos Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą sutartys baigiasi 2019 metų pabaigoje. Šalys aptaria galimybę sudaryti naują susitarimą ir jo parametrus trišaliuose susitikimuose.

Ukrainos energetikos ministras Oleksijus Orželas anksčiau pareiškė, kad Kijevas palaikys EK poziciją: "Gazprom" rezervuoja tranzitą dešimties metų kadencijai, vidutinis metinis dujų tūris sudarys 60 mlrd. kubinių metrų. Dar 30 milijardų kubinių metrų per metus lieka prieinami kitoms bendrovėms arba trumpalaikėms "Gazprom" sutartims.

Maskva pažymėjo, kad susitarimas turėtų būti komerciškai patrauklus Rusijai, bei Ukraina turėtų pateikti savo dujų transportavimo sistemos modernizavimo planą.

Be to, Rusija reikalauja, kad "Gazprom" ir "Naftogaz" išspręstų ginčus tarptautiniuose arbitražuose.

Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas Pavelas Feldmanas interviu Sputnik radijui teigė, kad dujų tranzitas per Ukrainą netrukus Rusijai bus visiškai nereikalingas.

Taip pat jis pažymėjo, kad idealiausias terminas sudaryti sutartį su Ukraina — ne ilgiau kaip vieneri metai, nes paklausūs bus kiti transporto tinklai, kurie yra pigesni ir stabilesni politiniu požiūriu.

50
Tegai:
dujų tranzitas, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
 "Naftogaz" vadovas apkaltino Rusiją dėl neįvykdyto Merkel pažado
Ukrainoje surengtos pratybos dujų tranzito iš Rusijos sustabdymo atvejui
Ekspertas: Europa darys spaudimą Ukrainai dėl Rusijos dujų
Vyras, sėdintis invalido vežimėlyje, archyvinė nuotrauka

Vyras trejus metus apsimetinėjo sergantis vėžiu, kad mylimoji jo nepaliktų

(atnaujinta 15:16 2020.08.15)
Moteris norėjo išsiskirti su vyru po trijų mėnesių bendravimo, tačiau jis ją įtikino, jog serga sunkia liga, be to, leisdavo sau pakelti prieš ją ranką

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Didžiosios Britanijos gyventojas Kevinas Bevisas trejus metus apsimetė sergantis vėžiu, kad išvengtų išsiskyrimo su savo mylimąja, rašo "Daily Mail"

Pora kartu nuo 2016 metų. Santykių pradžioje brito draugei Karen Gregori patiko jo "senatviškumas", tačiau vėliau paaiškėjo, kad lovoje jie "nesuderinami".

Po trijų mėnesių britė nusprendė išsiskirti su Bevisu, tačiau jis įtikino ją šiek tiek atidėti išsiskyrimą. 2017 metų pavasarį jis informavo Gregori, kad serga skrandžio vėžiu.

Norėdamas įtikinti mylimąją dėl savo ligos, vyras vaikščiojo su lazda ir kiekvieną dieną išgerdavo 20 tablečių vitaminų, pateikdamas juos kaip vaistus nuo mirtinos ligos. Jis paprašė, kad Gregori važinėtų su juo "gydytis". Po kurio laiko Kevinas paskelbė, kad taip pat jam "diagnozuoti" burnos ir smegenų augliai.

Vyras net informavo tėvus apie "diagnozę" ir privertė merginos draugus tikėti liga.

Kaip sakė Karen, ji nenorėjo tęsti romantiškų santykių su Bevisu, tačiau negalėjo "palikti to, kuris miršta". Britė pasakojo, kad tam tikru momentu jautė, jog myli vyrą, nors jis ne kartą kėlė ranką prieš ją.

2019 metais Gregori dukra įtikino ją kreiptis į policiją ir bandyti sužinoti daugiau apie vyro diagnozę.

Tada Bevisas prisipažino, kad visą laiką apgaudinėjo savo mylimąjį. Vyras buvo nuteistas 18 mėnesių kalėti ir jam buvo uždrausta artėti prie Karen.

Tegai:
Didžioji Britanija, piktybiniai navikai, vėžys
Taikus protestas prie Komarovskos turgaus Minske, archyvinė nuotrauka

Rusija įtraukė Сepkalą ir Telegram kanalo "Nexta" kūrėją į ieškomų asmenų sąrašą

(atnaujinta 20:51 2020.08.15)
Anksčiau Baltarusijos vidaus reikalų ministerija paskelbė ikiteisminio tyrimo dėl galimai neteisėtos pretendento į Baltarusijos prezidento postą veiklos patikrinimą

VILNIUS, rugpjūčio 15 — Sputnik. Rusijos Federacijos vidaus reikalų ministerijos duomenų bazės duomenimis, buvęs pretendentas į kandidatus Baltarusijos prezidento rinkimuose, buvęs Aukštųjų technologijų parko administracijos vadovas Valerijus Cepkala įtrauktas į ieškomų asmenų tarpvalstybinį sąrašą.

"Ieškomas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį", — sakoma Cepkalos kortelės.

Tuo pačiu metu politiko būstinė tikrina informaciją apie baudžiamosios bylos iškėlimą prieš jį Baltarusijoje pagal straipsnį dėl kyšio priėmimo ypač dideliu mastu.

"Kol nėra oficialaus pranešimo, neturime patikimos informacijos — ar tai tiesa, ar ne", — RIA Novosti sakė būstinės advokatas Sergejus Gasojanas. Jis pažymėjo, kad atsižvelgiant į situaciją su pretendentais į prezidentus Baltarusijoje, "tokia įvykių raida nenustebintų".

Šio straipsnio sankcijose numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo penkerių iki penkiolikos metų.

Be to, Rusijos vidaus reikalų ministerija įtraukė į ieškomų asmenų sąrašą populiaraus Baltarusijoje Telegram kanalo "Nexta" įkūrėją Stepaną Putilą.

"Ieškoma pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį", — skelbia įrašas duomenų bazėje.

"Nexta" yra populiarus Telegram kanalas Baltarusijoje, žinomas dėl savo opozicinės orientacijos. Jis aktyviai ir daug skelbia informacijos apie protestus po prezidento rinkimų.

Remiantis Lenkijos žiniasklaidos pranešimais, prieš kelerius metus Putila iš Baltarusijos persikėlė į Lenkiją.

Anksčiau Baltarusijos vidaus reikalų ministerija paskelbė pretendento į kandidatus Baltarusijos prezidento rinkimuose Cepkalos ikiteisminį patikrinimą dėl Turkijos kilmės Baltarusijos piliečio skundo.

2014–2015 metais tarp Cepkala ir Turkijos verslininko Sedato Igdedži vyko teisminis ginčas dėl verslininko politikui statomo asmeninio namo kokybės, kuris baigėsi taikiu susitarimu.

Vėliau verslininkas teigė žinąs apie įstatymų pažeidimus ir kyšius statant Aukštųjų technologijų parko, kurio administracijai tuomet vadovavo Cepkala, objektus. Politiko būstinė ir jis pats ne kartą neigė verslininko skleidžiamą informaciją.

Politiko būstinė ir jis pats ne kartą neigė verslininko skleidžiamą informaciją. Liepos mėnesį Cepkala pavadino insinuacijomis verslininko kaltinimus, dėl kurių buvo pradėtas Vidaus reikalų ministerijos patikrinimas, sakė, kad jis pats yra Igdedži veiksmų auka, ir kreipėsi į prokuratūrą.

Verslininkas pateikė ieškinį Cepkalai, kuriam CRK anksčiau neleido registruotis kandidatu į prezidentus rugpjūčio 9 dienos rinkimuose, už informacijos, smeižiančios jo garbę ir verslo reputaciją, skleidimą.

Masiniai protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 procento balsų. Nuo sekmadienio vyksta šalyje protesto akcijos. Pirmosiomis dienomis teisėsaugininkai žiauriai malšino demonstracijas, prieš protestuotojus naudodami ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas.

Oficialiais duomenimis, buvo sulaikyta daugiau kaip 6,5 tūkst. Kaip pranešė respublikos vidaus reikalų ministerija, riaušių metu buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų daugiau kaip 120 teisėsaugos pareigūnų. Vienas protestuotojas, pasak Vidaus reikalų ministerijos, mirė bandydamas mesti į pareigūnus sprogstamąjį įtaisą.

Tegai:
protestai, Rusija, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų