Amžinoji ugnis Naugarde, archyvinė nuotrauka

Vokietijoje nustatytos dviejų Antrojo pasaulinio karo laikų budelių tapatybės

69
(atnaujinta 16:28 2019.09.20)
Vokietijos nacių nusikaltimų tyrimo biuro atstovai patvirtino, kad nustatė kelių budelių, prisidėjusių prie masinių žudynių Naugardo srityje, tapatybes

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Vokietijoje nustatytos dviejų iš 19 bausmių vykdytojų, kurie, pasak Rusijos teisėsaugos institucijų, dalyvavo karo nusikaltimuose Naugardo srityje per Didįjį Tėvynės karą, tapatybės, patvirtino RIA Novosti Nacionalsocializmo nusikaltimų tyrimo centras Liudvigsburge.

Gegužę Rusijos tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį apie Žestianaja Gorka ir Černoje kaimų Naugardo srityje vykdytą gyventojų genocidą 1941–1943 metais.

Tyrimo duomenimis, nusikaltimuose dalyvavo 19 budelių, įskaitant Vokietijos ir Latvijos piliečius, jie nužudė tūkstančius civilių gyventojų, kurių palaikai buvo palaidoti apkasuose ir duobėse.

Iki šiol ekshumuota apie 500 palaikų.

Pasak Liudvigsburgo nacionalsocializmo nusikaltimų tyrimo centro valdybos atstovo Tomo Vilo, vienas iš asmenų, prisidėjusių prie baudžiamųjų operacijų Naugardo srityje, yra iš Insbruko kilęs Karlas Abramas, kuris vadovavo dislokavimo grupei (Einsatzgruppe, EG) A Naugarde, o vėliau dirbo Aušvico koncentracijos stovykloje.

Sovietų ir Rusijos tyrimų duomenimis, būtent Abramas vadovavo Rygoje suformuotai SD dislokavimo grupei (Reichsführer SS pagalbinė policija, apkaltinta masinėmis civilių žudynėmis Europoje ir TSRS — Sputnik), kuri apsistojo Žestianaja Gorka kaime.

Padalinys kovojo su partizanais, taip pat nustatinėjo ir naikino sovietinės valdžios šalininkus.

Taip pat Liudvigsburgo nacionalsocializmo nusikaltimų tyrimo centro archyve yra informacijos apie Herbertą Burgdorfą — jo vardas minimas oficialiame susirašinėjime, kurį 1942 metų balandžio 28 dieną pasirašė "vadas Abramas" iš Žestianaja Gorka kaimo. Susirašinėjimo kopiją RIA Novosti išsiuntė į Liudvigsburgą.

Burgdorfas gimė 1919 metų balandžio 17 dieną Vestfalijoje, laikomas vienu iš A grupės vienetų Naugarde vadovų ir buvo nužudytas 1945 metų gegužės 10 dieną.

Tomas Vilas pridūrė, kad "masiniai A dislokavimo grupės ir jos padalinių nusikaltimai buvo ištirti Vokietijoje per įvairius svarbius teismo procesus". Jis pažymėjo, kad "dažnai atskirų nusikaltimų vietos negali būti tiksliai apibrėžtos ar priskirtos vienai sričiai", todėl norint nustatyti konkrečius įvykius Žestianaja Gorka ir Černoje kaimuose, "reikalingi nuodugnūs tyrimai".

"Savitarpio teisine pagalba grindžiamą bendradarbiavimą su Rusijos valdžios institucijomis reglamentuoja tarptautiniai susitarimai, kuriuos mes, be abejo, privalome ir esame pasirengę įgyvendinti. Mes dar negavome atitinkamo teisinės pagalbos prašymo", — pridūrė Vilas.

Nacionalsocializmo nusikaltimų tyrimo centro valdyba Liudvigsburge buvo įkurta 1958 metais. Ji vykdo informacijos apie nacių nusikaltimus paiešką ir analizę. Paieška vykdoma tiek Vokietijoje, tiek visame pasaulyje. Anksčiau Vokietijos teisingumo ministerija išreiškė norą bendradarbiauti su Rusijos tyrėjais karo nusikaltimų Naugardo srityje byloje.

69
Tegai:
nacionalizmas, Rusija, Vokietija, Antrasis pasaulinis karas
Dar šia tema
Žirinovskis išvadino Lenkiją Antrojo pasaulinio karo kaltininke
Ekspertas: Vakarai nesugebės "ištrinti istorinės tiesos"
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai