Šengeno viza, archyvinė nuotrauka

Lukašenka nusprendė supaprastinti vizų režimą su ES

89
(atnaujinta 17:12 2019.09.20)
Įsigaliojus vizų režimą supaprastinančiam dokumentui, Šengeno vizos kaina baltarusiams sumažės iki 35 eurų

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Baltarusija supaprastins vizų režimą su ES šalimis, sakė respublikos Užsienio reikalų ministerijos spaudos sekretorius Anatolijus Glazas, praneša Sputnik Baltarusija.

"Valstybės vadovas priėmė sprendimą, kuris bus paskelbtas šiandien, apie susitarimą su Europos Sąjunga dėl vizų išdavimo ir readmisijos palengvinimo", — sakė departamento atstovas.

Manoma, kad įsigaliojus vizų režimą supaprastinsiančiam dokumentui, Šengeno vizos kaina baltarusiams sumažės iki 35 eurų, ES šalys išduos daugiau ilgalaikių vizų, bus plečiamas piliečių, galinčių gauti nemokamas vizas, kategorijų skaičius.

Kad susitarimas būtų pasirašytas, jį turi patvirtinti Europos Parlamentas, Europos Vadovų Taryba ir ES Taryba.

Nuo 2014 metų Baltarusija ir ES rengia konsultacijas dėl susitarimų, susijusių su vizų režimo supaprastinimu ir readmisijos projektais. ES atstovybės vadovė Andrea Victorin (Andrėja Viktorin) liepą paskelbė, kad susitarimą planuojama pasirašyti iki 2020 metų vasario 2 dienos, kai įsigalios ES vizų kodekso pakeitimai.

89
Tegai:
ES, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva ir Lenkija siūlo Baltarusijai "energetikos spąstus"
Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos ir Baltarusijos integracijos
Lenkijos žiniasklaida: kol Rusija siurbia Baltarusiją, Kinija ją šlamščia
Zelenskį prajuokino juokeliai apie Rusiją ir Lukašenką
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai