Elektroninės cigaretės, archyvinė nuotrauka

Elektroninės cigaretės nepašalina priklausomybės, teigia kardiologas

43
(atnaujinta 19:54 2019.09.20)
Pasak kardiologo, naujausių tyrimų rezultatai dar nėra gauti, tačiau yra pagrindo manyti, jog ekspertai pastebės didėjančio paauglių ir jaunimo suvartojamo nikotino kiekio naudojant elektronines cigaretes tendenciją

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Elektroninės cigaretės niekada nepadėjo atsikratyti priklausomybės nuo nikotino, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos nacionalinio kardiologijos medicinos tyrimų centro direktorių Sergejų Boicovą.

"Dabar iškilo vienas labai rimtas pavojus — tai elektroninės cigaretės "veipai". Bandoma šį nikotino vartojimo metodą pristatyti kaip būdą sumažinti priklausomybę, tačiau pereinamasis etapas ir yra visa gudrybė. Vis dar nežinau nė vieno atvejo, kaip tai padėjo atsikratyti priklausomybės", — "Buduščije Rossiji" pasakojo Boicovas.

Pasak kardiologo, naujausių tyrimų rezultatai dar nėra gauti, tačiau yra pagrindo manyti, kad ekspertai pastebės didėjančio paauglių ir jaunimo suvartojamo nikotino kiekio naudojant elektronines cigaretes tendenciją.

Elektroninė cigaretė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Белоусов

Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovė Veronika Skvorcova anksčiau paskelbė, kad yra parengtas įstatymo projektas dėl akcizų įvedimo elektroninėms cigaretėms ir skysčiams, kurių sudėtyje yra nikotino. Anot jos, Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pozicijai šiuo klausimu.

Anksčiau buvo pranešta, kad įstatymą dėl kaljano ir elektroninių cigarečių apribojimo Rusijos Parlamentas gali priimti šiais metais ir pradės galioti nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos konservatoriai taip pat atkreipė dėmesį į elektroninių cigarečių rūkymą tarp paauglių.

Pasak partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" narių, tai tampa vis didesne problema. Remiantis statistika, maždaug 46 proc. 15-16 metų paauglių bent kartą rūkė elektronines cigaretes, o apie dešimt procentų vaikų prisipažįsta, kad rūko kasdien.

Konservatoriai pažymi, kad šiuo klausimu diskutuojama per mažai, o pačios elektroninės cigaretės ir jų poveikis organizmui nėra visiškai suprantamas.

TS-LKD narys Vytautas Kernagis siūlo keletą iniciatyvų, kurios padės geriau kontroliuoti ir išspręsti elektroninių cigarečių problemą. Seimo rudens sesijos metu jis nori pristatyti nemažai pakeitimų, įskaitant licencijavimą ir patrauklaus skonio draudimą, ribojant nelegalius platinimo kanalus, pavyzdžiui, pardavimą per socialinius tinklus, o ne parduotuvėse.

Politikas siūlo uždrausti "veipinimo" įrangą, kurią galima papildyti savarankiškai, nes galima pridėti bet ko, kas žmogui patinka, taip pat alkoholio. Be to, svarstoma šviesti tėvus apie tai, kas yra "veipinimas" ir kokios jo grėsmės.

43
Tegai:
priklausomybės ligos, cigaretės
Dar šia tema
Mokslininkai įrodė elektroninių cigarečių žalą
Seimas susirūpino dėl masiško elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai