Gelbėtojai pasiima dalį sudužusio Lion Air JT610 lėktuvo nusileidimo įrangos, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida atskleidė detales apie "Boeing 737 MAX" avariją Indonezijoje

49
(atnaujinta 12:44 2019.09.23)
Lėktuvas, skridęs 2018 metų spalio 29 dieną iš Džakartos į vieną iš salų netoli Sumatros, praėjus 13 minučių po pakilimo, nukrito į jūrą

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Ekspertai nustatė, kad pagrindinės problemos "Lion Air Boeing 737 MAX" katastrofoje Indonezijoje — lėktuvo projektavimo spragos ir nepakankama aviacijos taisyklių laikymosi priežiūra, praneša "The Wall Street Journal" su nuoroda į informuotus šaltinius, susipažinusius su galutine ataskaita.

"Boeing 737 MAX 8 Lion Air", skridęs 2018 metų spalio 29 dieną iš Džakartos į vieną iš salų netoli Sumatros, praėjus 13 minučių po pakilimo, nukrito į jūrą netoli Vakarų Javos.

Remiantis laikraščių šaltiniais, ekspertai padarė išvadą, kad tarp veiksnių, dėl kurių įvyko katastrofa, taip pat yra nemažai piloto klaidų ir techninės priežiūros stoka.

Pasak WSJ, Indonezijos ataskaita nėra galutinė — ši versija bus paskelbta lapkritį. "Boeing" atstovas laikraščiui teigė, kad bendrovė ir toliau padeda Indonezijos valdžios institucijoms, kurios stengiasi parengti ataskaitą.

Avarijos Indonezijoje aukomis tapo 189 žmonės. 2019 metų kovo mėnesį netoli Etiopijos Debre Zeito miesto sudužo to paties modelio "Ethiopian Airlines" lėktuvas, kuriame buvo 157 žmonės.

Po antrojo lėktuvo katastrofos maždaug 20 šalių nebeįsileido šio modelio lėktuvų, daugelis oro linijų bendrovių sustabdė "Boeing 737 MAX 8" eksploatavimą. Jungtinių Valstijų federalinė aviacijos administracija uždraudė naudoti šį modelį. Tiriant įvykio priežastis buvo nustatytos galimos manevravimo korekcijos sistemos (MCAS) veikimo klaidos. "Boeing" šalina šiuos trūkumus ir atnaujino bandomąją mokymų programą.

49
Tegai:
ataskaita, Indonezija, avarija, Boeing
Dar šia tema
Dviejų "Boeing" lėktuvų modelių skrydžiai uždrausti Lietuvoje
JAV aviacijos kompanija "Boeing" atnaujino programinę įrangą
Atskleisti "Boeing" katastrofos Etiopijoje ir Indonezijoje priežasčių panašumai
"Boeing" pripažino defektus 737MAX modelio lėktuvų detalėse
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Koronavirusas Lietuvoje: paskelbta apie dvi naujas mirtis

(atnaujinta 11:52 2020.05.30)
Per praėjusią parą ištirti daugiau nei 5300 ėminiai, nustatyti aštuoni nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Užsikrėtusiųjų koronavirusu Lietuvoje skaičius siekia 1670 žmonių, pranešama koronastop.lrv.lt tinklalapyje.

Šiuo metu sergančiųjų skaičius siekia 362, 434 žmonės laikosi saviizoliacijos.

Mirusiųjų skaičius per parą apsikeitė, dabar COVID-19 aukų Lietuvoje padidėjo iki 70 žmonių. Iš viso pasveikusiais laikomi 1229 žmonės. Per parą ištirti 5337 ėminiai.

Lietuvoje galioja karantino režimas iki birželio 16 dienos, tačiau valdžia sušvelnino kai kurias jo laikymosi sąlygas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje