JAV Kongreso rūmai (Kapitolijus) Vašingtone, archyvinė nuotrauka

JAV Kongresas pasiūlė kovos su "neišvengiama" Rusijos įtaka priemones

33
(atnaujinta 14:43 2019.09.23)
Manoma, kad bus priešinamasi Rusijos, Irano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmams, kuriais tariamai bandoma "skleisti melagingas žinutes ir suklaidinti" JAV piliečius

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. JAV senatorė Eimi Klobučar (Amy Klobuchar), kandidatė į JAV Demokratų partijos prezidentės postą, Kongresui pateikė įstatymo projektą, kuriame siūloma sukurti reagavimo į "priešiškas užsienio operacijas" centrą dėl galimos pašalinės įtakos 2020 metų rinkimams. Apie tai pranešė RT, remdamasis bendru Klobučar ir iniciatyvos bendraautorio senatoriaus Džeko Rydo (Jack Reed) pranešimu.

Manoma, kad centras priešinsis Rusijos, Irano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmams, kuriais tariamai bandoma "skleisti melagingas žinutes ir suklaidinti" JAV piliečius.

Klobučar teigimu, norint apsaugoti Amerikos demokratiją nuo informacinio karo, reikia sudaryti veiksmų planą.

Savo ruožtu Rydas pažymėjo, kad Vašingtonas turėtų dėti daugiau pastangų siekdamas kovoti su "vis sudėtingesne ir vis didėjančia Rusijos grėsme".

"Rusija ir kiti užsienio oponentai neišvengiamai bandys kištis į 2020 metų rinkimus, skleisdami dezinformaciją ir besitaikydami į mūsų rinkimų infrastruktūrą", — sakė Rydas.

Dvejus metus trukusio buvusio specialiojo prokuroro Roberto Miulerio (Robert Mueller) tyrimas dėl "Rusijos kišimosi" į 2016 metų rinkimus Vašingtonui kainavo 32 mln. dolerių. Remiantis jo rezultatais, nepavyko rasti įrodymų apie Donaldo Trampo ir Rusijos "sąmokslą", kurio buvimas buvo paneigtas tiek Kremliuje, tiek Baltuosiuose rūmuose.

JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio 3 dieną.

33
Tegai:
melagingas pranešimas, kova, rinkimai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Facebook sugriežtino politinės reklamos taisykles prieš rinkimus JAV
Trampas savo konkurentus prezidento rinkimuose pavadino "trimis stuobriais"
Politologas: Krymo rinkėjams nerūpi Lietuvos nuomonė apie rinkimus
Žalia mėsa, archyvinė nuotrauka

Mėsos gabalas ant pjaustymo lentos "atgijo" ir šokiravo interneto vartotojus

(atnaujinta 16:52 2020.08.09)
Mergina nufilmavusi šį vaizdo įrašą parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau pamačiusi, kad mėsa pulsuoja, išsigando ir persigalvojo

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Internete populiarėja vaizdo įrašas, kuriame mėsos gabalas ant pjaustymo lentos pradeda judėti, rašo RIA Novosti.

Vaizdo įrašą "Twitter" paskelbė vartotoja pasivadinusi "Yo! Artist". Ji parašė, kad jos mama norėjo paruošti mėsą, tačiau, kai mėsa pradėjo pulsuoti, ji išsigando ir persigalvojo.

Vaizdo įrašas sulaukė daugiau nei 14 tūkst. pasidalinimų, beveik 21,5 tūkst. "patinka".

Daugelis socialinio tinklo vartotojų komentaruose rašė, kad tikrai pasibaisėjo šiuo vaizdo įrašu. Kiti pažymėjo, kad nieko čia baisaus ir paaiškino, kad visa tai susiję su nervų galūnėmis, kurios kurį laiką funkcionuoja šviežioje žalioje mėsoje.

Tegai:
vaizdo įrašas, mėsa
Koronaviruso testai

Mokslininkai rado naują būdą nustatyti COVID-19 ligos sunkumą

(atnaujinta 09:59 2020.08.09)
Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę jautėsi blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Japonijos mokslininkai teigia išsiaiškinę, kaip panaudoti šlapimo tyrimą norint nustatyti, ar koronavirusas sukels sunkią COVID-19 formą. Apie tai pranešė televizijos kanalas NHK.

Japonijos nacionalinio tarptautinių medicinos tyrimų centro darbuotojai ištyrė ryšį tarp inkstų pažeidimo žymenų — L-FABP baltymų, esančių šlapime, turinčio mažai deguonies, koncentracijos — su pacientų, sergančių COVID-19 liga, simptomų pokyčiais, kurie iš pradžių praėjo silpna forma.

Ištyrę 41 žmogų, mokslininkai nustatė, kad iš 13 pacientų, kurių L-FABP baltymo koncentracija šlapime yra padidėjusi, aštuoni per savaitę pasijuto blogiau, o gydytojams nusprendus, dviem iš jų reikėjo dirbtinės plaučių vintiliacijos.

Tuo tarpu simptomų pablogėjimo nepastebėta dar 28 žmonėms, kurių L-FABP koncentracija šlapime neviršijo normos.

Be to, padidėjusi L-FABP baltymo, kuris suriša kepenų riebalų rūgštis, koncentracija savaime perspėja apie ūmų inkstų pažeidimą, kuris kelia komplikacijų riziką.

Manoma, kad L-FABP lygis sveikų žmonių šlapime yra 16 nanogramų mililitre.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Vaikų stovyklose ir darželiuose galioja birželio mėnesį nustatyti saugumo reikalavimai
Ekspertas: naujas sienų uždarymas gali tapti fatalus Europos Sąjungai