JAV Kongreso rūmai (Kapitolijus) Vašingtone, archyvinė nuotrauka

JAV Kongresas pasiūlė kovos su "neišvengiama" Rusijos įtaka priemones

22
(atnaujinta 14:43 2019.09.23)
Manoma, kad bus priešinamasi Rusijos, Irano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmams, kuriais tariamai bandoma "skleisti melagingas žinutes ir suklaidinti" JAV piliečius

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. JAV senatorė Eimi Klobučar (Amy Klobuchar), kandidatė į JAV Demokratų partijos prezidentės postą, Kongresui pateikė įstatymo projektą, kuriame siūloma sukurti reagavimo į "priešiškas užsienio operacijas" centrą dėl galimos pašalinės įtakos 2020 metų rinkimams. Apie tai pranešė RT, remdamasis bendru Klobučar ir iniciatyvos bendraautorio senatoriaus Džeko Rydo (Jack Reed) pranešimu.

Manoma, kad centras priešinsis Rusijos, Irano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmams, kuriais tariamai bandoma "skleisti melagingas žinutes ir suklaidinti" JAV piliečius.

Klobučar teigimu, norint apsaugoti Amerikos demokratiją nuo informacinio karo, reikia sudaryti veiksmų planą.

Savo ruožtu Rydas pažymėjo, kad Vašingtonas turėtų dėti daugiau pastangų siekdamas kovoti su "vis sudėtingesne ir vis didėjančia Rusijos grėsme".

"Rusija ir kiti užsienio oponentai neišvengiamai bandys kištis į 2020 metų rinkimus, skleisdami dezinformaciją ir besitaikydami į mūsų rinkimų infrastruktūrą", — sakė Rydas.

Dvejus metus trukusio buvusio specialiojo prokuroro Roberto Miulerio (Robert Mueller) tyrimas dėl "Rusijos kišimosi" į 2016 metų rinkimus Vašingtonui kainavo 32 mln. dolerių. Remiantis jo rezultatais, nepavyko rasti įrodymų apie Donaldo Trampo ir Rusijos "sąmokslą", kurio buvimas buvo paneigtas tiek Kremliuje, tiek Baltuosiuose rūmuose.

JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio 3 dieną.

22
Tegai:
melagingas pranešimas, kova, rinkimai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Facebook sugriežtino politinės reklamos taisykles prieš rinkimus JAV
Trampas savo konkurentus prezidento rinkimuose pavadino "trimis stuobriais"
Politologas: Krymo rinkėjams nerūpi Lietuvos nuomonė apie rinkimus