Ukrainos ir NATO vėliavos, archyvinė nuotrauka

Zelenskio partijos narė pareiškė, kad NATO Ukrainos nelaukia

15
(atnaujinta 20:18 2019.09.23)
Zelenskio partijos atstovė Irina Vereščiuk taip pat pažymėjo, kad visada gerbė Suomijos poziciją — šalis palaiko ryšius su aljansu, nestodama į jį

VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Ukraina turi persvarstyti įstojimo į NATO idėją, nes šalies aljanse niekas nelaukia. Apie tai interviu kanalui "112" metu pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatė iš Vladimiro Zelenskio partijos "Tautos tarnas" Irina Vereščiuk.

"Ten mūsų nelaukia. Jie veikiau priims Gruziją. <...> Apie Ukrainą apskritai nekyla klausimų", — sakė ji.

Ji taip pat pažymėjo, kad visada gerbė Suomijos poziciją — šalis palaiko ryšius su aljansu, į jį nestodama.

"Jie tikriausiai yra labiau integruoti į NATO nei kai kurios aljanso šalys, pavyzdžiui, Austrija ar Vengrija. Bet jie sako: mes net Konstitucijoje to nenumatome, nes nenorime problemų su Rusija", — pridūrė ji.

Vasario mėnesį Ukrainos Parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, kurios nustato šalies kursą link ES ir NATO. Tuo tarpu už Europos kaimynystės politiką ir plėtros derybas atsakingas Komisijos narys Johanesas Hanas (Johannes Hahn) anksčiau teigė, kad kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje artimiausiais metais nerealu. Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į susitarimų dėl asociacijos su Briuseliu įgyvendinimą.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
15
Tegai:
Suomija, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Europos Sąjunga atėmė iš Lietuvos geriausios Ukrainos draugės statusą
Porošenka pasivadino Minsko susitarimų autoriumi
Ekspertas paaiškino, kodėl Ukrainos stojimas į ES ir NATO neįmanomas