Krymas

Krymas įvardijo sąlygą, kad būtų nustatyta jūros siena su Ukraina

38
(atnaujinta 17:35 2019.09.24)
Tuo tarpu kai kurie ekspertai mano, kad Ukrainos iniciatyva yra informacinės kampanijos prieš Maskvą dalis, todėl nereikėtų į ją žiūrėti rimtai

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Jūros sienos tarp Rusijos ir Ukrainos nustatymas turėtų vykti atsižvelgiant į dabartinę politinę situaciją, pareiškė Krymo viešųjų rūmų pirmininkas Grigorijus Jofė.

"Sienų nustatymas ir visi dalykai tęsiasi nuo sovietų laikų, ir niekas nesikeičia, čia jau reikia padėti tašką. Tai užkirs kelią provokacijoms, kurių Ukraina imasi ar bando imtis", — pasakė jis radijo "Govorit Moskva" eteryje.

Anot jo, procesas vyks taikiai, jei jis bus organizuotas dvišaliu formatu, atsižvelgiant į abiejų valstybių interesus.

"Jie, matyt, nori tai padaryti remdamiesi sienomis, kurios egzistavo iki 2014 metų, kad Krymas ir visa kita būtų laikomi Ukrainos teritorija. O realybė tokia, kad Krymas šiandien yra Rusijos", — pridūrė Jofė.

Jei derybos bus sėkmingos, tai prisidės prie normalios laivybos ir kitos reikšmingos veiklos, paaiškino Viešųjų rūmų vadovas.

Poilsis Azovo pakrantėje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

Anksčiau Ukrainos valstybinis hidrografijos departamentas paragino pradėti "priverstines" derybas su Maskva, siekiant nustatyti jūros sieną tarp Ukrainos ir Rusijos. 2003 metais Maskva ir Kijevas sudarė susitarimą dėl valstybės sienos, tačiau jūros sienos šiuo dokumentu nebuvo nustatytos. Departamentas pažymėjo, kad be jūros sienos nustatymo Ukraina neva niekada negalės pilnavertiškai palaikyti savo suverenitetą jūroje ir teisėtai naudoti jūrinius gamtos išteklius.

Ekspertų komentarai apie Rusijos ir Ukrainos jūrų sienos nustatymą

Rusijos ir Ukrainos jūrų sienos nustatymo idėja yra bandymas Krymą priskirti Ukrainos teritorijai, o tai ateityje gali tapti dar vienu pretekstu, kad Kijevas apkaltintų Maskvą, mano Rusijos Valstybės Dūmos deputatas iš Krymo Ruslanas Balbekas.

Krymas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Мальгавко

"Jūrų sienų su Rusijos Federacija nustatymo lobizmas yra bandymas tarptautinėje navigacijoje apibrėžti, kad Krymas yra Ukrainos teritorija ir jos vidinė akvatorija", — RIA Novosti pasakė Balbekas.

Deputato teigimu, vos klausimas palies teritorinius vandenis šalia Krymo pusiasalio, Ukraina iš karto paskelbs, kad tai yra jos akvatorija ir teritorija, o po to ims skųstis tarptautiniuose forumuose, neva Rusija nenori žymėti jūros sienos, prašys naujų sankcijų prieš Maskvą ir parodys laivų savininkams naujus savo jūrinius žemėlapius, kuriuose visi maršrutai prie Krymo turėtų būti suderinti su Ukrainos hidrografija.

Sevastopolio valstybinio universiteto Socialinių mokslų ir tarptautinių santykių instituto direktorius Ivanas Čicharevas, komentuodamas Ukrainos iniciatyvą apibrėžti jūrų sienas, pažymėjo, kad šis procesas pagal tarptautinę teisę apima taikinamąją, o ne privalomą procedūrą, Ukrainos iniciatyvos autoriai turėtų išstudijuoti tarptautinės teisės vadovėlius.

"Priverstinės derybos" yra kažkas naujo tarptautinėje teisėje, tiksliau sakant, gerai pamiršta sena (nuo barbarizmo laikų). JT Jūrų teisės konvencijos V priedo 2 skyriuje numatyta "taikinamoji procedūra", prižiūrima JT Saugumo Tarybos, kurios nuolatinė narė su veto teise yra Rusijos Federacija", — RIA Novosti pasakė Čicharevas.

Maskvos valstybinio pedagoginio universiteto Istorijos ir politikos instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Šapovalovas pokalbyje su RT Ukrainos iniciatyvą pavadino "informacinio triukšmo" iš Kijevo pusės elementu.

Anot jo, į šį teiginį, kuris yra informacinės kampanijos prieš Maskvą dalis, nereikėtų žiūrėti rimtai.

Ekspertas pabrėžė, kad Rusija yra suvereni valstybė, niekas negali daryti jai spaudimo.

"Tai absurdiška pozicija, ji pabrėžia gana žemą Ukrainos valdininkų profesionalumo lygį, ypač tais klausimais, kurie susiję su tarptautiniais santykiais", — padarė išvadą jis.

Savo ruožtu tarptautinis teisininkas, Rusijos garbės advokatas Valerijus Vaninas pareiškė, kad prievartos pagrindu vykdomas tarptautinių derybų procesas yra neperspektyvus.

Krymo prisijungimas prie Rusijos

Krymas tapo Rusijos dalimi po 2014 metų referendumo, kuriame 96,77 proc. respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pritarė susivienijimui.

Maskva ne kartą pareiškė, kad pusiasalio gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, pasirinko Rusiją.

Tačiau Ukraina vis dar laiko pusiasalį savo, bet "laikinai okupuota" teritorija.

Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

38
Tegai:
jūra, Rusija, Ukraina, Krymas
Dar šia tema
Zacharova palygino JAV idėją pirkti Grenlandiją su Krymo grąžinimu
"The Guardian" Krymą "pripažino" Rusijos dalimi
Iki rudens pradžios Kryme apsilankė beveik 6 milijonai turistų
Buvęs ekonomikos ministras pasakojo apie Ukrainos nuostolius dėl Krymo blokados
Keitė Midlton

Žiaurūs žaidimai: Keitė Midlton sukrėsta artimo draugo išdavystės

(atnaujinta 20:55 2020.06.05)
Kembridžo hercogienė negali susitaikyti su skandalingo straipsnio leidinyje "Tatler" publikavimu, nes žurnalui vadovauja asmuo, kuriuo ji pasitikėjo

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nelabai gerai nusiteikusi: hercogienė negali atleisti artimo žmogaus išdavystės.

Midlton pasisakė prieš britų leidinį "Tatler", kuris su nuoroda į patikimą šaltinį atskleidė ne pačias maloniausias hercogienės ir jos artimųjų gyvenimo detales. Be to, karalienės favoritė susidūrė su stipriu spaudos atkirčiu, kuris ją pastatė į Megan Markl vietą. Bet įdomiausia laukė ateityje.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", Midlton iki šiol negali atsigauti po sukrėtimo, nes "Tatler" vyriausiasis redaktorius yra jos ilgametis draugas Ričardas Denenas (Richard Dennen).

Keitė ir Ričardas kartu studijavo universitete ir keletą metų buvo kaimynais. Kai būsimoji hercogienė ir karalienės anūkas padarė pertrauką santykiuose, būtent Denenas ją paguodė bendroje kelionėje į Prancūziją. Be to, redaktorius ne kartą dalinosi asmeninėmis nuotraukomis su Midlton ir šoko per karališkąsias vestuves 2011 metais.

Anot insaiderių, Midlton jaučiasi išduota, nes tikri draugai vargu ar atskleistų jos paslaptis, o juo labiau leistų spausdinti asmeninę informaciją.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Megan Markl padarė karalienei staigmeną ir vėl pažeidė protokolą
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus
Rusijos ambasada Čekijoje

Čekija išsiuntė du Rusijos ambasados darbuotojus

(atnaujinta 20:47 2020.06.05)
Anot "Rossotrudničestvo", diplomatai turi išvykti iš užsienio valstybės teritorijos per 48 valandas

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Čekijos vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje pareiškė ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas.

"Mes esame suvereni valstybė ir panašios akcijos mums nepriimtinos. Esant tokiai situacijai mes nusprendėme: du Rusijos ambasados ​​darbuotojai buvo pavadinti persona non grata", — Čekijos premjero žodžius cituoja RIA Novosti.

Rusijos ambasada dviejų savo diplomatų išsiuntimą iš šalies pavadino "sufabrikuota provokacija". Diplomatinė atstovybė pažymėjo, kad jie gavo Čekijos užsienio reikalų ministerijos notą.

"Kalbama apie sufabrikuotą provokaciją. Šis nedraugiškas žingsnis, kuris iš pradžių buvo grindžiamas nepagrįstais kaltinimais žiniasklaidoje, liudija, kad Prahoje nėra noro normalizuoti Rusijos ir Čekijos santykius, kurie pastaruoju metu degradavo ne dėl mūsų kaltės. Esame giliai nusivylę tokiu čekų partnerių požiūriu, kuris palieka vis mažiau vietos konstruktyviam dialogui", — sakoma Rusijos diplomatinės atstovybės komentare.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai — tai laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Prahoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas ir atstovybės darbuotojas, kurio pavardė Rybakovas.

Jie turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas, "Rossotrudničestvo" ieškos galimybių išvežti juos per uždarytas sienas dėl pandemijos sąlygų.

"Kai viena valstybė praneša kitai (apie diplomatų išsiuntimą — Sputnik), žmonės privalo išvykti iš šalies per 48 valandas. Tačiau sienos uždarytos, tada paprastai po 48 valandų žmogus praranda savo įgaliojimus, šalis nebelaiko jo diplomatu, tik pakeliui namo įstrigusiu keleiviu. 48 valandas jie vis dar yra darbuotojai, turintys diplomatinį imunitetą", — paaiškino "Rossotrudničestvo" vadovo pavaduotojas.

Briuchanovas padarė prielaidą, kad kol kas išsiunčiami iš šalies federalinės agentūros darbuotojai bus savo namuose Prahoje.

"Ir kai bus pirmoji galimybė juos transportuoti, jie turės ja pasinaudoti", — nurodė jis.

Briuchanovas atkreipė dėmesį į tai, kad pandemijos metu diplomatams niekada nebuvo uždarytos sienos.

"Paprastai nėra transporto sprendimų sienai kirsti. Ieškosime galimybių, stebėsime, ar nėra ta pačia kryptimi vykstančių reisų. Gal jie mašina pervažiuos į Vokietiją ir skris iš ten. Mes dirbsime su šiuo klausimu dabar", — baigė jis.

Maskva neatmetė tokio paties atsako į oficialios Prahos veiksmus.

Kaip savo Twitter paskyroje pažymėjo Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, Rusija yra suinteresuota gerais santykiais su Čekija, tačiau turi visas priežastis analogiškai reaguoti į Rusijos diplomatų išsiuntimą.

Savo ruožtu Federacijos Tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas taip pat neatmetė galimybės atsakyti tuo pačiu.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Čekija, Rusija, Rusijos ambasada
Omletas

Be žalos figūrai. galima valgyti vakare?

(atnaujinta 15:12 2020.06.05)
Kaip nemarinti savęs badu nuo "draudžiamų" 18 valandų vakaro, o priešingai, valgyti ir lieknėti — skaitykite Sputnik rekomendacijose

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Griežta priesaika, kad po 18 valandos negalima valgyti, jau seniai yra pasenusi. Dauguma šiuolaikinių dietologų choru pataria ne atiduoti vakarienę priešui, o tiesiog peržiūrėti mitybos vakare kokybę ir kiekį.

Taigi, būkite saikingi ir pasirinkite tinkamus produktus. Labiausiai verti pretendentai su žyma 18+ — Sputnik atrankoje.

Žalios daržovės

Salierai, svogūnai, špinatai, agurkai — daržovės, turinčios neigiamą kaloringumą. O tai reiškia, kad joms suvirškinti organizmas sunaudoja daug daugiau energijos, nei yra jų sudėtyje.

Vištienos filė

Paukštienos mėsa (balta) laikoma mažai kaloringu baltymų šaltiniu ir idealia vakariene. Ją geriau ruošti garuose arba grilyje, o vietoj riebių padažų naudoti kvapnius prieskonius ir pagardus.

Куриное филе, архивное фото
Vištienos filė

Žuvis

Žuvies patiekalai lengvai virškinami, o tai reiškia, kad jūs netgi galite sau leisti riebesnes veisles — lašišą ar skumbrę. Šiose rūšyse yra maksimalus kiekis naudingų Omega-3 rūgščių, kurios normalizuoja širdies veiklą ir pagerina miego kokybę.

Kiaušiniai

Taip, tryniai vakarienei nėra pati geriausia idėja, nes juose daug cholesterolio. Tačiau omletas iš baltymų laikomas viena iš naudingiausių vakarienių.

Varškė

Jei jūs "draugaujate" su laktoze, tada varškė taps puikia alternatyva. Geriausias variantas — 5 % riebumo varškė. Galima sumaišyti ją su graikišku jogurtu arba pasigaminti lengvą apkepą be cukraus.

Творог, сметана и молоко
© Depositphotos /
Pieno produktai
Tegai:
sveika mityba, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Maisto kultas. Kur rasti "valgomų" paminklų
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą