Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas teigė, kad niekas jo nesustabdys nuo Britanijos išstojimo ES

61
(atnaujinta 22:57 2019.09.24)
Daugelis parlamentarų po teismo nuosprendžio teigė, jog premjeras turėtų atsistatydinti, tačiau Džonsonas to daryti neketina

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, komentuodamas Aukščiausiojo Teismo sprendimą dėl Parlamento darbo sustabdymo neteisėtumo, teigė, kad niekas neatitrauks vyriausybės nuo užduoties užtikrinti Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES spalio 31 dieną, rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.

Antradienį Aukščiausiojo Teismo teisėjai vienbalsiai pripažino Džonsono sprendimą sustabdyti Parlamento darbą neteisėtu, kas tapo dideliu smūgiu premjerui ir valdančiajai konservatorių partijai.

"Mums Didžiojoje Britanijoje nesutrukdys ir toliau dirbti bei vykdyti žmonių norą pasitraukti iš ES spalio 31 dieną, nes būtent tai mums ir buvo pavesta padaryti", — Niujorke žurnalistams sakė Džonsonas.

Tuo tarpu daugelis parlamentarų po teismo nuosprendžio teigė, kad premjeras turėtų atsistatydinti. Džonsonas tokio ketinimo neišsakė.

Džonsonas taip pat pabrėžė, kad niekas neatitrauks vyriausybės nuo vidaus darbotvarkės įgyvendinimo, ir tam reikia karalienei pristatyti savo vyriausybės programą Parlamente.

"Bet aš galiu pasakyti, kad bet kokiomis aplinkybėmis, nepaisant to, ar teismo sprendimas yra palankus, ar ne, mano širdis šokteli man atvykus į Niujorką, nes šiame mieste yra kažkas nuostabaus", — teigė Džonsonas.

Anksčiau Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas gavo karalienės sutikimą sustabdyti Parlamento darbą rugsėjo 10 — spalio 14 dienomis. Savo sprendimą jis paaiškino tuo, kad vyriausybei reikia pristatyti savo naują darbotvarkę ir pradėti įgyvendinti vidaus politinę programą.

Tačiau daugelis parlamentarų apkaltino Džonsoną dėl spalio 31 dieną galbūt įvyksiančio išstojimo iš ES be susitarimo, neslėpdami susijusios informacijos ir dokumentų, taip pat neteisingo karalienės informavimo, siekiant gauti leidimą sustabdyti Parlamento veiklą. Aukščiausiasis Teismas palaikė parlamentarų požiūrį.

61
Tegai:
Brexit, ES, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
Dar šia tema
Londone papasakota apie Britanijos ir Airijos nesutarimus dėl "Brexit"
Džonsonas paliko Liuksemburgo premjerą vieną trumpojoje spaudos konferencijoje
JAV ir Didžioji Britanija ketina sudaryti prekybos susitarimą iki 2020 metų liepos
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija
Michailas Jefremovas

Advokatai Jefremovo byloje sureagavo į drausminę procedūrą prieš juos

(atnaujinta 17:16 2020.07.10)
Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Eismo įvykyje su Michailu Jefremovu, mirusiojo šeimos advokatas Aleksandras Dobrovinskis ir aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas pakomentavo "360" žinią apie jiems iškeltą drausmės bylą dėl Etikos kodekso pažeidimo.

"Aš nieko apie tai nežinau. Bet aš žinau, kad tyrime nieko neparašė, nes vakar mačiau tyrėją", — sakė Dobrovinskis.

Informacija taps žinoma tik tada, kai bus gauti dokumentai dėl drausminės bylos iškėlimo. Tai, pasak Dobrovinskio, gali nutikti kitą savaitę.

Advokatas Elmanas Pašajevas teigė nematantis jokių pažeidimų, o Rusijos Federacijos federalinių teisininkų rūmai neturėjo teisės tokiems veiksmams.

"Šiaurės Osetijos ir Alanijos Respublikos įstatymų rūmai svarsto bet kokį pažeidimą prieš mane", — pabrėžė aktoriaus advokatas.

Jis taip pat nustebo, kaip jam gali būti iškelta byla, nes jis turėjo būti iškviestas į komisiją. Tokiu atveju laiškas turėjo būti atvežtas į teritorinius rūmus, tačiau Pašajevas nieko negavo.

"Melas. Jie tiesiog nori pritraukti dėmesį", — padarė išvadą jis.

Anot Federalinių teisininkų rūmų, Dobrovinskis ir Michailo Jefremovo advokatas Elmanas Pašajevas gali būti įspėti, o kraštutiniais atvejais iš jų gali būti atimta licencija.

Anksčiau Rusijos Federalinių teisininkų rūmai nerimavo, kad jie atskleidė teisininkų paslaptis ir panaudojo avarijos bylą savireklamos tikslams, dirbdami su žiniasklaida. Pašajevas taip pat pareiškė, kad iš jo oponentų tris kartus buvo atimta teisinė padėtis.

Šiuo metu Jefremovui taikomas namų areštas.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir atsiprašė Zacharovų šeimos, taip pat pažadėjo suteikti pagalbą, jei "ji bus priimta". Aktorius teigė, kad priims bausmę, ir pavadino veiką "neatleistina".

Dobrovinskis anksčiau sakė RIA Novosti, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai nebesiūlys mirusiojo Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, dabar jos dydį turi nustatyti teismas.

Jefremovas birželio 8 dienos vakarą, Maskvos "Sadovoje kolco" vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešingą eismo juostą ir trenkėsi į automobilį "Lada", kurio vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu aktorius buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Tegai:
advokatas, Michailas Jefremovas

Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą

(atnaujinta 18:09 2020.07.10)
Kaip pranešama, žirgas, kurio vardas Liuksas, yra stipriausias ir vyriausias iš raitosios policijos žirgų

Žirgas vardu Liuksas tarnauja Lietuvos policijoje, šiuo metu jis yra vyriausias iš raitosios policijos žirgų, apie tai praneša Lietuvos policija Facebook pranešime.

Policininkų teigimu, žirgas yra tarsi pareigūno kūno tąsa.

"Žirgo fizinei jėgai nedrįsta priešintis joks viešosios tvarkos pažeidėjas", — teigiama pranešime.

Tegai:
žirgas, policija, Lietuva
Dar šia tema
Amerikos lietuviai gieda Lietuvos himną bažnyčioje
Trispalvė iš dūmų: neįprastas sveikinimas Lietuvai Valstybės dienos proga