JAV prezidentas Donaldas Trampas

JAV Kongresas paskelbė Trampo apkaltos procedūros pradžią

22
(atnaujinta 09:47 2019.09.25)
Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pareiškė, kad JAV prezidentas savo veiksmais "rimtai pažeidė Konstituciją"

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. JAV Kongresas paskelbė apkaltos procedūros pradžią JAV prezidentui Donaldui Trampui, praneša "Reuters" su nuoroda į Atstovų rūmų pirmininkę, demokratę Nancy Pelosi.

Ji pareiškė, kad JAV vadovo veiksmai "rimtai pažeidė Konstituciją" ir pakenkė nacionaliniam saugumui. Pelosi pabrėžė, kad niekas negali būti aukščiau įstatymų, o Trampas turėtų būti patrauktas atsakomybėn.

Apie tai buvo pranešta po uždaro Demokratų partijos atstovų susitikimo.

Pretekstu pradėti apkaltos procedūrą tapo dar liepą įvykęs JAV prezidento ir Ukrainos vadovo Vladimiro Zelenskio pokalbis telefonu, kurio metu jis neva reikalavo pradėti tyrimą Chanterio Baideno — JAV kandidato į prezidentus Džo Baideno sūnaus atžvilgiu. Būtent čia demokratai įžvelgia "rinkimų vientisumo pažeidimą".

Leidinys pabrėžia, kad apkaltai paskelbti demokratams nepakaks balsų. Remiantis Amerikos konstitucijos nuostatomis, pirmiausia tyrimą turi atlikti Atstovų rūmai, kurių rezultatus vėliau išnagrinės Senatas - Aukštieji Kongreso rūmai. Po to senatoriai turi balsuoti dėl apkaltos pradžios.

Trampas atsakė į Pelosi pareiškimą įrašu Twitter paskyroje. Jis parašė, kad demokratai tokiu būdu sugadino "svarbią dieną JT".

"Tokia svarbi diena Jungtinėse Tautose, tiek daug darbo ir pasisekimo, o demokratai ją sąmoningai sunaikino ir diskreditavo visa tai naujų skubotų raganų medžioklės pranešimų šlaku. Tai labai kenkia mūsų šaliai! Jie net neskaitė skambučio nuorašo", — rašė JAV prezidentas.

Antradienį Trampas pareiškė, kad leidžia viešai paskelbti visą pokalbio su Zelenskiu nuorašą.

22
Tegai:
JAV, apkalta, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas leido naudoti JAV rezervus, kad palaikytų naftos rinką
Žiniasklaida: Boltonas sukritikavo Trampo užsienio politiką
Trampas pasiskundė, kad jam nesuteikia Nobelio premijos
Žiniasklaida: Trampas ketina įšaldyti karinę paramą Kijevui dėl korupcijos